Elon Musk, 1,05 milyar dolarlık Tesla hisselerini yeniden sattı

Elon Musk yine Tesla hisselerini sattı. Birikmiş miktarda 1,5 milyar dolar değerinde Tesla hissesi halka satıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elon Musk, 1,05 milyar dolarlık Tesla hisselerini yeniden sattı
Elon Musk yine Tesla hisselerini sattı. Birikmiş miktarda 1,5 milyar dolar değerinde Tesla hissesi halka satıldı.
Gazete Banka - Tonyukuk Hoca

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, 1,05 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı. Twitter'daki anketindeki elektrikli araç firmasının hisselerinin %10'unu satma sözünü yerine getirdi.

Düzenleyici belgelere göre Musk, 1,05 milyar doların biraz üzerinde yaklaşık 934.000 hisse sattı.

Tesla Hisseleri Satıldı

Twitter hayranlarını Tesla'ya yaptığı yatırımın %10'unu satıp satmama konusunda oylamaya davet ettiğinden beri, milyarder bu ay yaklaşık 10 milyar dolar değerinde 9,2 milyon hisse sattı.

Forbes'a göre Tesla CEO'sunun %10 kriterini karşılamak için toplam 17 milyon hisse satması gerekecek ve mevcut işlemi onu yarı noktanın üzerine taşıyacak.

Musk'ın tweet'lerinin piyasaları etkilediği bilinmesine rağmen, düzenleyiciler tarafından kınandığı bir şey olsa da, Twitter'ın Tesla hisselerinin bazılarının kaderine karar vermesine izin verme sözü verdi.

Sosyal ağ platformunun kullanıcıları, milyarderin mülkiyetinin %10'unu satması için ezici bir çoğunlukla oy kullandı ve Musk o zamandan beri hisse senetleri satıyor.

Satış çılgınlığından önce Musk, 2010'da 24 milyon dolara ve 2016'da 593 milyon dolara sadece az miktarda Tesla hissesi sattı.

Musk, serveti o zamandan beri bu sınırın altında kalmasına rağmen, Ekim ayında 300 milyar doları aşan ilk kişi oldu.

Tesla'nın FSD'si

Başka bir haberde, bir çarpışma durumunda Tesla'nın video toplamaya izin vermek için Tam Otomatik Sürüş test cihazlarına ihtiyacı var.

Engadget tarafından hazırlanan bir rapora göre , Tesla'nın en son FSD sürümü, sürücülerden bir kaza veya "ciddi güvenlik riski" durumunda bir otomobilin dış ve iç kameralarından video toplamasına izin vermelerini istiyor.

Bu, Tesla'nın görüntüleri belirli bir araç ve sürücüye ilk kez bağlayacağı zaman olacak.

Artık şirket, yeni anlaşma şartlarına göre görüntüleri belirli otomobillerle ilişkilendirebilecek.

Tam Kendi Kendine Sürüş 10.3

Tesla FSD 10.3, önceki betalardan daha geniş bir kitleye dağıtıldı.

Ancak, haksız Ön Çarpışma Uyarıları, beklenmedik otomatik frenleme ve diğer endişeler gibi kusurlar nedeniyle kısa süre sonra geri çekildi.

Ayrıca Tesla, yeni betayı 98 ve üzeri Sürücü Güvenliği Derecelendirmesine sahip daha da fazla kişinin kullanımına sunuyor. Daha önce, beta erişimi yalnızca bozulmamış 100 puana sahip olanlar için mevcuttu.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN