Gündem

Elon Musk’tan Twitter’a şikayet: Bu çok rahatsız edici

Tesla’nın kurucusu, girişimci ve Endüstriyel tasarımcı kimliğine de sahip olan Elon Musk Twitter’ın denetimsziliğinden şikâyet etti. Geçmişinde mühendis kimliği de bulunan Musk açıklamasında; “Bu durum çok rahatsız edici. Mühendislik var olan potansiyelini bunun için mi harcıyor?” tepkisinde bulundu.

Elon Musk’ın Paylaşımı 

Twitter kapsamını genişleterek dijital çağa ayak uydurmaya başladı. NFT sistemlerini aktif olarak kullanarak merkeziyetsiz dijital para birimleri üzerinden pek çok uygulamasını entegre ederek ödemeler almaya başladı. Bu önemli gelişmeler üzerine Elon Musk Twitter'a tepkide bulundu. 

Elon Musk'ın rahatsız olduğu durum, profil fotoğrafı alanında Nft’lerin cüzdan hesabına bağlanarak gösterilmesi gibi bir yeniliğin şuan için gereksiz olduğu düşüncesiydi. Yaptığı açıklamada; “Bu durum beni rahatsız ediyor. Etrafta çok sayıda taklit ve spam hesap dolaşırken böyle büyük bir yapılanma kaynaklarını saçmalıklara harcıyor!” sözlerini kullandı.

Elon Musk Haklı Bulundu

Pek çok kullanıcı Elon Musk’ı bu konuda haklı buldu. Geçtiğimiz günlerde yaşanan Kripto para dolandırıcılığı artık halkı da endişeye sürüklüyor. Dev yazılım şirketi MicroStrategy firmasının kurucusu Michael Saylor adına açılan taklit bir hesap üzerinden yapılan hediye Bitcoin kampanyası duyurusu ile 26 Bitcoin gönderilmişti. Yaşanan bu kayıp yaklaşık 935 bin dolara denk geliyor. Bu ilk defa sosyal medya ile tek hesap üzerinden gönderilen en yüksek dolandırıcılık hamlesi oldu.

2020 yılı içerisinde Twitter'da ünlü hesaplar altına yapılan yorumlar aracılığı ile insanları dolandırarak 2 milyon dolar üzerinde para kaybı yaşanmıştı. Günümüzde de durum farklı değil. Çok sayıda bot hesap ve ünlüleri taklit eden yan hesaplar bedava kripto para dağıttığını söyleyerek her gün onlarca kişiyi dolandırılmaya devam ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.