Bankacılık

Emekli promosyon ödemesinde teklifler yenileniyor: Bankaların ek kampanyalarında son gün yaklaşıyor

Bankalar emeklilere yönelik promosyon tekliflerini güncellemeye devam ediyor. Son olarak yaşanan promosyon artışı ile beraber alınan ilk maaşla birlikte hesaba 10.000 TL’ye kadar ödeme yapılıyor. En yüksek promosyon veren banka ve bu bankaya geçiş yapma süreci araştırılıyor.

YÜKSEK PROMOSYON VEREN BANKAYA NASIL GEÇİLİR?

Emekli maaşını farklı bir bankaya taşıyarak sunulan yüksek promosyondan yararlanmak isteyenlerin bağlı bulundukları banka ile yapılan 3 yıllık taahhüdü bozması gerekiyor. Bunun için ya sürenin tamamlanması ya da kalan gün kadar ödeme yapılarak bankadan ayrılması gerekiyor. Farklı bir bankaya maaş hesabını taşımak isteyenler ise bankanın uygulaması üzerinden e-devlet aracılığıyla ya da müşteri hizmetlerini arayarak kısa sürede işlemini tamamlayabiliyor.

BANKA PROMOSYON KAMPANYALARI UZATILDI!

Bankalar emeklilik promosyon teklifi sürecini Ağustos ayının sonuna kadar geçerli kabul etmişti. Ancak pek çok banka bu süreyi yenileyerek kampanya dönemlerini Eylül ayı sonu ve birçoğu da Ekim ayı sonuna kadar uzattı. Bu süreçte verilen promosyon tutarı da bankalar tarafından arttırıldı.

EN YÜKSEK PROMOSYONU VEREN BANKALAR

Rekabet süreci devam ederken bankalardan gelen teklifler ek kampanyalarla destekleniyor. Özellikle 3 yıl boyunca aynı bankada kalma sözü veren emekli aldığı aylık maaş tutarına göre bu rakamı hesabında bulabiliyor. Alınan ilk emekli aylığının ardından ödeme otomatik olarak hesaba tanımlanıyor. Bankaya gerek kalmadan süreç online ortamda tamamlanabiliyor. En yüksek promosyon tutarını veren bankalar arasında: Garanti BBVA, Yapı Kredi, Akbank, İş Bankası, QNB Finansbank yerini alıyor.

İŞ BANKASI GÜNCEL PROMOSYON TUTARI

İş Bankası emekli promosyon tutarını 10.000 TL’ye kadar yaklaştırdı. 31 Ekim tarihine kadar devam eden kampanya sürecinden tüm emekliler yararlanabiliyor.

  • 1.500 TL ve altı emekli aylığı alanlar 5.000 TL
  • 1.500 TL – 2.500 TL arası emekli aylığı alanlar 6.250 TL
  • 2.500 TL ve üzeri emekli aylığı alanlar 7.500 TL

YAPI KREDİ GÜNCEL PROMOSYON TUTARI

Yapı Kredi emekli maaş promosyonunda en yüksek teklifi sunan banka oldu. 30 Eylül tarihine kadar ek kampanya süreci devam ediyor. Emekli yakınını bankaya getiren toplamda 2.500 TL ek promosyondan yararlanıyor. Bununla beraber promosyon rakamı 10.000 TL’ye ulaşıyor.

  • 1.500 TL’ye kadar emekli aylığı alanlar 4.650 TL
  • 1.500 TL – 2.500 TL arası emekli aylığı alanlar 5.750 TL
  • 2.500 TL ve üstü emekli aylığı alanlar 7.000 TL

TEB GÜNCEL PROMOSYON TUTARI

TEB 3 yıl boyunca aynı bankada kalma sözü veren emekliye 8.000 TL’ye kadar promosyon ödemesi yapıyor. Ek kampanyadan yararlanmak isteyenlerin bankaya emekli yakınını davet etmesi yeterli oluyor. Verilen 500 TL ek promosyon ödemesi ile beraber tutar 8.500 TL’yi buluyor.

  • 1.500 TL ve altı emekli aylığı alanlar 5.500 TL
  • 1.500 TL – 2.500 TL arası emekli aylığı alanlar 6.750 TL
  • 2.500 TL ve üzeri emekli aylığı alanlar 8000 TL
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.