Bankacılık

Emekli promosyonunda rekor teklif 10 bin TL güncellenebilir: Ek kampanyaların süresi Ekime kadar uzatıldı! En yüksek promosyonu veren banka hangisi oldu?

Emekli maaş promosyonları her geçen gün değişebiliyor. Özellikle bankacılık faaliyetlerinde sunulan özel tekliflere uygun ek kampanya süresinin uzatılması bu süreci daha da kızıştırdı. Bankaların verdiği en yüksek teklif olan 10 bin TL’nin aşılabileceği düşünülüyor.

EN YÜKSEK PROMOSYON 10 BİN TL’YE ULAŞTI!

Emekli maaşını en yüksek promosyon veren bankaya taşımak uygulama üzerinden ve e-devlet aracılığıyla kısa sürede yapılabiliyor. Ay sonunu zor getiren emekliler ek promosyon ödemesi ile geri ödeme yapmadan sunulan yüksek tekliflerden anında yararlanabiliyor. Özel bankaların sunduğu teklifler 5000 TL ile başlayıp 7000 TL’ye ulaştı. Son aşamada 10.000 TL’yi buldu.

KAMPANYA SÜRELERİ EKİME KADAR UZATILDI!

Konu ile ilgili vergi uzmanı Muhammed Bayram: “Bankalar kendi anlaşmasını yapmaya devam ediyor. 30 Eylül olan kampanyalar 31 Ekim’e kadar uzatılmış durumda. Süreçte yasal bir sınırlama bulunmuyor. Bu nedenle emeklilere sunulan promosyonlarda da değişim yaşanabilir” dedi.

REKOR TEKLİFTE ARTIŞ YAŞANIR MI?

Süreçte maaş miktarı arttıkça promosyon tutarı da doğrudan artış yaşıyor. Özellikle bankaların zorunlu karşılıklarının artırılması ve gecelik faiz oranlarının yükselmesi promosyonlarda da yükselişi tetikliyor. Bu nedenle bankaların yeni bir promosyon hamlesi daha gerçekleştirmesi bekleniyor.

EMEKLİ MAAŞI FARKLI BANKAYA NASIL TAŞINIR?

Farklı bir bankaya geçiş yapmak istemeyen emekli bulunduğu banka ile iletişime geçerek yükseltilmiş promosyon bedelinden faydalanabiliyor. Eğer banka bu teklifi kabul etmezse kişi farklı bir bankaya geçiş talebini gerçekleştirebiliyor. Farklı bankaya geçebilmek için kişinin imzaladığı promosyon sözleşmesinde kalan gün kadar ödemeyi yapıp farklı bankaya geçmesi mümkün oluyor. Maaş taşıma işlemi internet üzerinden online olarak bankanın mobil uygulaması üzerinden ya da müşteri hizmetleri aranarak sağlanabiliyor.

BAŞKAN AĞAOĞLU: “TEKLİFLERİN ARTACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM!”

En çok merak edilen konu ise bankaların promosyon tekliflerini arttırabilme kapasiteleri oldu. Konu üzerinde Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu: “Süreçte bankaların tekliflerine daha da artıracağını düşünüyorum. Promosyon bedelleri düşük tutan bankalar farklı bankalara giden emeklileri gördükleri için promosyon tutarlarını arttırmak zorunda kaldılar. Bu da emekliler yönünden düşünüldüğünde promosyon artışındaki keyifli yarışın bir süre daha devam edeceği anlamına geliyor” dedi.

EN YÜKSEK PROMOSYON TEKLİFİNİ SUNAN BANKA HANGİSİ OLDU?

Promosyon veren bankalar arasında Akbank, Ziraat Bankası, teb, Garanti BBva, QNB Finansbank, İş Bankası Yapı Kredi yerine alıyor. Promosyon teklifinde en yüksek rakamı sunan ise Yapı Kredi oldu. Yapı Kredi Bankası 7 bin 250 TL’lik promosyon teklifine ek olarak yakınını getirene 2 bin 500 TL ödeme yapıyor. Fazladan yapılan bu ödeme ile beraber promosyon tutarı 10. bin TL’yi buluyor. Yapı Kredi güncel promosyon rakamları:

  • 1.500 TL ve altı emekli aylığı alanlar 4.850 TL
  • 1.500 TL – 2.500 TL arası emekli aylığı alanlar 6.000 TL
  • 2.500 TL ve üzeri emekli aylığı alanlar 7.250 TL
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.