Bankacılık

Emekliye Nakit Promosyon Ödemeleri Düzenlendi: 5.000 TL’ye Kadar Geri Ödemesiz Verilecek!

Emekli vatandaşlar bir süredir TÜİK’in açıklayacağı Haziran enflasyon oranlarını bekliyordu. Bu oranların açıklanmasıyla birlikte emekli maaşlarına Temmuz ayından itibaren yansıyacak olan zam oranları da belli oldu. Ancak öte yandan emekli vatandaşları Temmuz ayında bununla birlikte çeşitli geri ödemesiz ek nakit destekleri de bekliyor. Bunlardan biri Kurban Bayramı için verilecek olan emekli bayram ikramiyeleri olarak öne çıkarken, diğeri de bankaların verdiği nakit promosyon ödemesi olarak öne çıkıyor. Bu noktada promosyon ödemelerinde güncellemeye giden İş Bankası ve Garanti BBVA, emekli maaş müşterilerine 5 bin TL’ye kadar nakit promosyon ödemelerinin kapısını açtı. İşte detaylar…

Promosyon Ödemelerinde Güncelleme

Emekli vatandaşlar, 3 yıl taahhüt ile bankalara maaşlarını taşımaları karşılığında ilgili bankadan bu 3 yıl için 1 defaya mahsus, maaş tutarına göre belli bir miktarda geri ödemesiz nakit promosyon alıyor. Kamu bankalarında bu ödemeler 750 TL üst limiti ile verilirken, özel bankalar daha üst limitlerde ödemeler yapabiliyor. Bu kapsamda İş Bankası ve Garanti BBVA, nakit promosyon ödemelerinde güncellemeye giderek 5 bin TL’ye kadar geri ödemesiz nakit promosyonların önünü açtı.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

İş Bankası’ndan 5 Bin TL’ye Kadar Promosyon Ödemesi

İş Bankası, maaşını 3 yıl taahhüt ile İş Bankası’na taşıyan emekli maaş müşterilerine, maaş tutarına göre 5 bin TL’ye kadar nakit ödeme yapıyor. SGK emeklileri (SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) bu ödemelerden yararlanabiliyor ancak İş Bankası’ndan nakit promosyon ödemesi almak isteyen vatandaşların 27 Haziran – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında başvuruda bulunması gerekiyor.

Garanti BBVA’dan 5 Bin TL’ye Kadar Promosyon Ödemesi

Benzer şekilde emeklilere maaşlarını 3 yıl taahhüt ile taşımaları karşılığında Garanti BBVA da 5 bin TL’ye kadar promosyon ödemesi yapıyor. Geri ödemesiz şekilde sunulan bu nakit promosyon ödemesinin yanı sıra Garanti BBVA, başka bir emekli yakınını da Garanti BBVA’ta getirenlere, kişi başı 250 TL nakit hediye ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.