Bankacılık

En uygun konut kredisi faiz oranını Ziraat Bankası sundu!

Bir yatırım türü olarak gayrimenkul tercih eden vatandaşlar, ev sahibi olmak isteyenler, bankaların konut kredilerini araştıran vatandaşlar için Ziraat Bankası, düşük faiz oranlı konut kredisi imkanları sunmaya devam ediyor.

Ev sahibi olma fırsatları artık gittikçe daha da zor hale gelmeye devam ederken, vatandaşlar uygun konut kredisi arayışlarını sürdürüyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Eylül ayından sonra üst üste 3 kez politika faiz oranlarını indirmesi ile birlikte gözler bankaların sunduğu konut kredilerine çevrilmişti. Zira kamu bankaları, Merkez Bankası’nın Ekim ayı faiz indirim kararı sonrasında konut kredisi faizlerinde indirim kararı almıştı. Ziraat Bankası’nın “Konut Ürün Paketi” ismi ile sunduğu konut kredisi detayları neler?

Ziraat Bankası Konut Kredisi Detaylar

Mart 2020’den bu yana dünyada görülen Covid-19 pandemisi ile bankalar ihtiyaç, taşıt ve konut kredi faiz oranlarında güncellemelere gitmişti. Vaka sayılarının artışa geçtiği ve yeni varyant söylentilerinin arttığı son dönemlerde bankaların sunduğu konut kredisi fırsatları da vatandaşların gündemine girmeye başladı.

Ziraat Bankası da minimum 10 bin TL’den başlayan ve maksimum 1,5 milyon TL’ye kadar sunulan “Konut Ürün Paketi” isimli konut kredisinde %1,29 faiz oranı sunarak dikkatleri çekiyor. Minimum 3 ay vade ve maksimum 120 ay vade ile sunulan Konut Ürün Paketi’nde maksimum kredi karşılama oranı %80 olarak sunuluyor.

Konut Ürün Paketi Geri Ödemeleri

Ziraat Bankası Konut Ürün Paketi kapsamında örneğin 120 ay vadeli 100 bin TL’lik kredide %1,29 faiz oranı sunuluyor. Bu konut kredisinde geri ödeme tutarı 198 bin 476,85 TL olarak belirleniyor. Aradaki farkta 97 bin 144,39 TL’lik faiz tutarı hesaplanırken, 1.332,46 TL de diğer masraflar hesaplanıyor.

Ziraat Bankası, bu konut kredisi türünde teminat olarak satın alınan evin ipoteğini istiyor. Kefilsiz olarak sunulan bu kredi türü, 2. el konutlar için de kullanılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.