Bankacılık

En yüksek faiz veren bankaların listesi belli oldu! İşte 12 Eylül 2022 Pazartesi mevduat faiz oranları

Her ay merkez bankalarının kararları doğrultusunda faiz politikalarında değişikliğe gidebilen bankalar, bu ay TCMB’den gelen faiz indirimi kararının ardından, mevduat hesaplarında yatırımcılara sunduğu faiz oranlarını artırdı.

Bankaların mevduat hesaplarında 32 günlük yatırımcılara sağladığı faiz oranlarında yeni bir değişiklik yaşandı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) yedi aylık aranın ardından politika faizinde 100 baz puanlık indirime gitmesi, bankaların faiz politikasında değişimin yaşanmasını sağladı. Özellikle mevduat hesap yatırımcılarını ilgilendiren bu değişim sonrası bankaların, yatırımcılarına sunduğu faiz oranlarında artışların yaşandığı öğrenildi.

EYLÜL AYINDA MEVDUAT HESAPLARI DAHA ÇOK KAZANDIRMAYA BAŞLADI

Eylül ayı itibariyle güncel mevduat hesabı faiz oranlarını açıklayan bankalar, yeni faiz oranlarından yatırımcıların yatırımlarını değerlendirmeye başladı. Sağladığı faizde artışa giden Alternatifbank ve Akbank, bu ay itibariyle yatırımcılarına yüzde 23 aylık faiz sunacağını arka arkaya duyurdu. Faiz oranlarında oldukça yüksek faiz sunan bir başka banka olan Odeabank ise, güncel faiz oranını aylık yüzde 22 olarak kamuoyu ile paylaştı.

PEK ÇOK FAİZ ORANLARINDA ARTIŞA GİTTİĞİNİ AÇIKLADI

Faiz oranlarını artıran bankalar arasında yalnızca Alternatifbank, Akbank ve Odeabank yer almadı. Faiz oranını eylül ayı itibariyle artıran ING Bank, e-Turuncu Hesap yatırımcılarına sunduğu aylık faizinin yüzde 22 bandına çıkardı. Bir faiz artırımı kararı da TEB’in dijital bankacılık sistemi olan CEPTETEB’ten geldi. Marifetli Hesap yatırımcılarına müjdeyi veren CEPTETEB, bu ay itibariyle yüzde 21 faiz sağlamaya başladı. Öte yandan Fibabanka da yüksek faiz veren bankalar arasındaki yerini bu ay da korudu. Kiraz Hesap yatırımcılarına sağladığı faizi artıran Fibabanka, aylık faiz oranını yüzde 20’ye çıkardı.

BANKALARDA EN DÜŞÜK FAİZ YÜZDE 16’YA KADAR ULAŞTI

Her banka gibi Garanti BBVA ve Enpara isimli QNB Finansbank’ın dijital bankacılık sisteminde de mevduat hesabı yatırımcılarına sunulan faiz oranlarında artışlar yaşandı. Garanti BBVA, e-Vadeli Mevduat Hesabı yatırımcılarına 32 günlük yatırımlarda bu ay itibariyle aylık yüzde 18,50 faiz oranı sağlamaya başladı. Enpara ise, Vadeli Mevduat Hesabı yatırımcılarının tamamına yüzde 16’dan başlayan faizler ile hizmet vereceğini açıkladı. Öte yandan bu atılımların ardından ağustos ayında yüzde 13-14 bantlarında olan mevduat faizleri, bu ay itibariyle minimum yüzde 16’ya kadar yükseldi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.