Enflasyon Zamlı Polis, Öğretmen ve Hemşire Maaşları Ne Kadar? Güncel Maaşlar

2019 Polis maaşları, öğretmen maaşları, hemşire maaşları ne kadar oldu? Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından vatandaşlar tarafından merak edilen güncel maaş tutarları ve daha fazlası haber yazımızda yer alıyor...

0
112
2019 Zamlı Memur Maaşları

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) dün haziran ayı enflasyon verilerini açıkladı. Milyonlarca memuru ve memur emeklilerini yakından ilgilendiren enflasyon oranının açıklanmasının ardından zamlı maaşlar da kesinlik kazanmış oldu. Enflasyon verilerinin kamuoyuna duyurulmasının ardından pek çok kişi, güncel polis, öğretmen ve hemşire maaşlarını merak ediyor. İşte temmuz ayında zamlanan polis, öğretmen ve hemşire maaşları…

2019 yılında memurların maaşlarına yapılan ikinci güncelleme TÜİK tarafından haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının akabinde gerçekleşti. Polis memurlarına %1.01 enflasyon farkı verileceğinin duyurulmasının ardından güncel polis memuru maaşı ne kadar oldu? TÜİK içinde bulunduğumuz 2019 yılının ilk 6 aylık enflasyon oranını %5.01 olarak açıkladı. Bunun ardından toplu sözleşme gereği yılın ikinci dönem için temmuz ayı itibarıyla maaşlara %5 zam verilmesi bekleniyor. Vatandaşlar zamlı maaşlarını ve maaşlara ödenecek olan enflasyon farkını 15 Temmuz’dan itibaren almaya başlayacaklar.

2019 Zamlı Polis Maaşı Ne Kadar Oldu?

Toplu sözleşme kapsamında değerlendirilen polis maaşları TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranına göre belirlenen zam sonrasında güncellendi. Buna göre 2019 yılının ilk 6 ayında 5 bin 375 lira olarak belirlenen polis maaşı 5 bin 698 liraya yükselmiş oldu. Bunun yanında emekli polis memuru maaşı ise 3 bin 26 liradan, 3 bin 208 liraya çıkmış oldu.

2019 Zamlı Öğretmen Maaşı Ne Kadar Oldu?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) haziran ayı enflasyon rakamlarını dün açıklamasının ardından ilk 6 aylık enflasyon verileri de kesinleşti. Bu veriler baz alınarak öğretmen maaşlarına da zam yapıldı. 2019 yılının ilk 6 ayında 4 bin 737 lira alan öğretmen (1/4) maaşı 5 bin 22 liraya yükselmiş oldu. Öte yandan emekli öğretmenlerin maaşı da 2 bin 926 liradan, 3 bin 102 liraya yükselmiş oldu.

2019 Zamlı Hemşire Maaşı Ne Kadar Oldu?

Enflasyon rakamlarının açıklanmasının akabinde memur maaşlarına yapılan zamlar kesinlik kazandı. Temmuz ayı itibarıyla zamlı maaşlarını alacak olan memurlar arasında hemşireler de yer alıyor. Memura temmuz ayında %1.01 enflasyon farkı verileceği göz önünde bulundurularak toplamda memur ve memur emeklisi maaşlarına %5 + %1.01 hesabından %6.01 zam yapılacak. Bu oranlar kapsamında en düşük hemşire maaşı 4.595 liradan 4.871 liraya yükselmiş oldu. Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yansıtılacak olan enflasyon farkı, 15 Temmuz 2019 tarihinden sonra gerçekleştirilecek.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here