Engelliler İçin Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

1
164
engelli maaşına kredi veren bankalar 2019
engellilere kredi veren bankalar

Engelli maaşına kredi veren bankalar, engelli olup da 2022 şartların uyum sağlayan kişilere kredi imkânı sunan bankalardır. Düzenlenen yasaya göre engelli maaşına sahip olan kişilerin da tıpkı diğer vatandaşlar gibi bankalardan kredi çekme imkanları vardır. Buna göre banka kişinin ihtiyacı olan finansmanı göz önünde bulundurarak kişinin gelir belgesi beyan edildiğinde engelli maaşlarına kredi vermektedir. Söz konusu olan kişiler, bankalar tarafından alınan ortak bir kararlar neredeyse engelli maaşlarının 10 katına kadar bankalardan kredi alabilir. Ancak her bankanın çalışma disiplini ve sistemi birbirinden farklı olduğu için bankalardan engelli kredisi almak isteyen kişiler, bizzat kredi görüşmelerini kendileri yaparak doğrudan kredi hakkında detaylara ulaşabilirler.

Hangi Bankalardan Engelli Maaşına Kredi Alınabilir?

Bankalardan engelli maaşına kredi almak isteyen kişiler, öncelikle bu alanda hangi bankalar engelli maaşına kredi veriyor mutlaka araştırmalıdırlar. Bu durumun en önemli sebebi bazı bankaların, engelli maaşlarını yeterli bir teminat olarak görmemesidir. Bu yüzden bankalarla bu konu hakkında bizzat iletişime geçmek oldukça mantıklı olacaktır. Buna göre 2019 yılı için engelli maaşına kredi veren bankalar şunlardır;

Yukarıda verilen bankalar, günümüzde engelli maaşına kredi verdiği bilinen bankalardır. Bu yüzden kredi almak isteyen kişiler, yukarıda verilen bankalarla iletişime geçerek krediler hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirler.

Ziraat Bankasından Engellilere Kredi Desteği

Ziraat Bankasında engelli maaşına kredi alabilen vatandaşlar, bankanın aynı zamanda kendileri için sunmuş olduğu avantajlardan da faydalanabilmektedirler. Engelsiz destek paketi adı altında yürüttüğü çalışmalar sayesinden binlerce vatandaşın acil finansman ihtiyacını gideren banka, yapmış olduğu bu liderlik sayesinde pek çok vatandaşa rahat bir nefes aldırmıştır. Aynı zamanda banka engelli kişiler için sunmuş olduğu fırsatlar içinde vatandaşlarımızın ticari hayata atılarak hem istihdam olmasına yardımcı olmakta hem de onların sosyal hayata katılmalarına destek olmaktadır. Bu sayede ülke ekonomisine de hatırı sayılır katkıda bulunan Ziraat Bankası, bu alanda yürüttüğü çalışmalarını da her geçen gün geliştirmektedir. Engelsiz destek kredileri ile uygun faiz oranları ve 60 aya varan vade seçenekleriyle engelli vatandaşlara destek olan Ziraat Bankası, aynı zamanda engelli vatandaşlarımız için şu kredileri ve destek projelerini de sağlamaktadır;

  • Bankacılık işlemlerinde kişiye uygun özel indirimler,
  • Ziraat Bankası sigortası güvencesi,
  • Bireysel emeklilik,
  • Uygun faiz oranları,
  • Geniş vade seçenekleri,

Gibi seçeneklerle ve projelerle vatandaşlarımıza destek sağlar. Bankanın engelli kredileri hakkında daha detaylı bilgi almak için 444 00 00 iletişim numaraları üzerinden 7 gün 24 saat müşteri temsilcilerine ulaşılabilir.

Yapı Kredi Bankası Engelli Kredisi

Engelli maaşına kredi veren Yapı Kredi bankası, vermiş olduğu bu krediler için vatandaşlarımıza oldukça uygun geri ödeme olanları sunmaktadır. Düşük oranda sunmuş olduğu faizleri ile özellikle finansman ihtiyacı için kredi çekmek isteyen kişiler, gereken detayları öğrenmek için Yapı Kredi şubelerine başvuruda bulunabilir ya da bankanın internet bankacılığı sistemini kullanarak Yapı Kredi’den engelli kredisi kullanabilirler. Bankadan engelli kredisi almak isteyen kişilerin yapması geren en önemli işlemse bankanın öncelikli şart olarak koşmuş olduğu düzenli gelir belgelerini bankaya sunmalarıdır.

Vakıfbank’tan Engelli Vatandaşlara Kredi

Vakıfbank engelli maaşına kredi veren ve ortalama maaş üzerinden kredi imkanı sağlayan bankalardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Banka 2022 kapsamına giren ve özürlü maaşı alan herkese uygun faiz oranlarında ve kolay geri ödeme koşulları altında kredi imkanlarını tanımaktadır. Devletten ortalama 1000 TL maaş alan engelli vatandaşlar, bu sayede acil nakit ihtiyaçlarını giderebilir ve bankaya 60 aya varan vade imkanlarıyla geri ödeme yapabilirler. Vakıfbank’tan engelli maaşına kredi almak isteyen kişiler, bankanın resmi internet adresi üzerinden ya da banka şubelerinden almak istedikleri krediyle ilgili detaylara ulaşabilir ve uzmanlar tarafından hazırlanacak olan kendilerine özel ödeme planlarına göz atabilirler.

Halk Bankası Engelli Maaşına Kredi Olanağı

Halk Bankası engelli maaşına kredi çekmek isteyen müşterilerine düşük faiz oranları ve vade seçenekleriyle kredi imkanlarını sunmaktadır. Banka kredi başvurusunda bulunan müşterilerine uygun ve kişiye özel ödeme planları oluşturarak onların taksit ödemeleri yaparken zorlanmalarını en alt seviyeye düşür. Bankanın uygun kredi faiz oranları hakkında bilgi almak ve kredi olanaklarından faydalanmak için banka şubelerine uğrayabilir ya da bankanın internet bankacılığı sistemi üzerinden faydalanabilirsiniz.

Garanti Bankası Engelli Kredisi 2019

Engelli kredi olanaklarını müşterilerine sağlayan Garanti Bankası, özellikle engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmak ve onların mevcut ihtiyaçlarını gidermek adına engelli kredini sunmaktadır. Fiziksel engellilere yönelik verdiği uygun kredilerle ön plana çıkan banka alınan engelli aylıkları üzerinden başvuru ve kredi kullanımı yapabilirler. Ancak banka, müşterilerine kredi imkânı verirken onların da bankaya güvence olarak birtakım teminatlar vermesini beklemektedir.

Denizbank’tan Engelsiz Bankacılık

Denizbank engelsiz bankacılık sistemiyle, engelli müşterilerinin bankanın ürün ve hizmetlerinden faydalanmasını sağlamak için elinde olan tüm imkanları onların hizmetine sunmaktadır. Banka aynı zamanda engeli bulunan vatandaşlar için gerek kredi alımlarında gerekse tüm bankacılık işlemleri sırasında müşterilerine yardımcı olmakta ve onlara kaliteli hizmetlerini sunmaktadır. Özellikle sesli bilgilendirme sistemleri ile engelli müşterilerine karşı olan hizmetlerini her geçen gün geliştiren banka, kendi personellerine de bu konu hakkında “engelliye doğru yaklaşım” eğitimleri vermiştir. Bankanın özellikle engelli vatandaşlara olan bu poszitif tutumları, özellikle engelli vatandaşları Denizbank’a yönlendiren en önemli işlemlerden birisidir. Kredi işlemlerinde de engelli müşterilerine ayrıcalık tanıyan banka, vermiş olduğu engelli kredilerle onların finansman ihtiyaçlarını gidermektedir. Uygun faiz oranları ve geri ödeme şekilleriyle oldukça avantajlı olarak alınabilen Denizbank engelli kredileri için mutlaka banka ile bizzat görüşülmesi gerekmektedir.

Akbank’tan Engelsiz Kredi Olanakları

Akbank da engelli maaşına kredi veren bankalar içerisinde yer almaktadır. Engelli müşterilere sınırsız bankacılık hizmetlerini sunan Akbank, engelli vatandaşların tüm bankacılık hizmetleriniz zorlanmadan alabilmesi için her geçen gün hizmetlerini geliştirmektedir. Engellilere yönelik vermiş olduğu engelli kredileri sayesinde, acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilen kişiler, aynı zamanda banka tarafından sunulan kolay ödeme koşullarından da faydalanabilmektedir. Aynı zamanda banka sadece engelli vatandaşlarımıza sunmuş olduğu engelsiz kredileri ile değil aynı zamanda tüm bankacılık işlemlerinde sağlamış olduğu kolaylıklarla da öne çıkmaktadır. Banka engelli müşterilerine yönelik geliştirmiş olduğu uygulamaları ve ortak ATM’lerde sağlamış olduğu ek ücret talepsiz işlemleri için diğer bankalardan ayrılmaktadır.

KOSGEB’ten Engelli Destek

KOSGEB’ten engelli desteği almak isteyen vatandaşlar, KOSGEB’in sunmuş olduğu imkanlardan faydalanabilmektedir. Ülkemizde pek çok kişiye istihdam sağlamış ve onların iş hayatına atılmalarına destek vermiş olan KOSGEB engelli vatandaşlar için sunmuş olduğu çalışmalarla da son zamanlarda ön plana çıkmaktadır. Engelli vatandaşlarımız için girişimci destek programları hazırlayan ve onlara bu konuda %90 destek veren kurumun iş yeri açmayı düşünen kişiler için oldukça avantajlı imkanları bulunmaktadır. KOSGEB iş kurmak isteyen ve bunun için finansal desteğe ihtiyaç duyan engelli vatandaşlara kuracakları iş türüne göre uygun koşullu krediler sunmakta ve bu kredileri kolay geri ödeme koşulları ile geri almaktadır. Engelli desteklerini KOSGEB’ten almak isteyen kişiler kurumun https://www.kosgebkredisi.com/engellilere-kosgebden-tam-destek/ internet adresine başvuruda bulunabilirler.


1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here