Para Piyasaları

Eski CEO Ethereum inancını koruyor! ETH fiyatını 2022 yılsonuna 10 bin dolara zıplatabilir!

Kripto para piyasası kırmızı görünüme devam ederken farklı isimlerden 2022 yılsonuna ilişkin tahminler paylaşılmaya devam ediyor! Bittmex’in eski CEO’su Arthur Hayes aldığı mikrofonla heyecan verici yılsonu Ethereum tahmini paylaştı! Ünlü isme göre ETH, 2022 yılının sonuna kadar fiyatını 10 bin dolara çıkarabilir!

DALGALARA ALDANMAYIN, ETH 10 BİN DOLAR OLACAK!

Dalgalı seyreden piyasaya rağmen Ethereum’u beğenmeye devam eden Hayes, daha geniş bir yelpazede ve uzun vadeli bakış açısıyla yaptığı değerlendirmede 10 bin doların oldukça kolay bir hedef olduğunu dile getirdi. Kriptonun katlanarak büyüyeceğini düşünen Hayes, Ethereum için yılsonu tahminini 10 bin dolar olarak paylaştı.

ETH VE TÜM SEKTÖR ESKİ GÜNLERİNE DÖNECEK!

Terra krizinin yol açtığı likidite krizini ve piyasanın şu anda düzensiz olduğunu kabul eden Hayes, merkez bankalarının faiz oran artışını yavaşlattıklarında kripto para birimlerinin yeniden eski günlerine döneceğine inanıyor. Terra’nın çöküşünü kendi programlaması nedeniyle normal karşılayan usta isim, FED’in ve önemli küresel merkez bankalarının parasal sıkışmalarının likidite sorunu yaşattığına inanıyor.

Paylaşılan bu detayları buzdağının görünen yüzü olarak yorumlayan Hayes, geçtiğimiz ay da benzer bir tahminle 2022 yılını Ethereum’un altın yılı ilan etmişti! Blockchain bir kez hisse kanıtı (PoS) sistemine geçtiğinde bunun artık saf para olacağını söyleyen Hayes, BTC’nin aksine emtia bazlı veya para birimi tahvili olacağını ifade ediyor.

ETHEREUM, BTC’DEN ÜSTÜN!

Hayes, ETH’in BTC’den çok daha üstün olduğunu düşünüyor. Bu kanaatinin nedenini ise bizzat kendisi, “ETH, saf bir parasal araç değil, bilgisayara güç sağlamak için kullanılan bir metadır” yorumu ile açıklıyor. Hayes, bu tezi ile pek çok analistin aksine BTC değil ETH alın önerisi paylaşıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.