Emtia haberleri, son dakika emtia fiyatları

Emtia Haberleri

Emtia haberleri son dakika gelişmeleri sayfamızda listeleniyor. Gümüş, platin, petrol, pamuk gibi birçok emtiaya ait güncel haberleri inceleyebilirsiniz. Son dakika emtia fiyatları ve uzman açıklamaları aşağıda yer alıyor.

Emtia Fiyatlarında Şok Gelişme! Tarımsal Emtialarda Beklenti Yükseldi

Küresel ekonomide tarımsal emtia fiyatları normalleşmenin ötesinde raporlar ile riskli bir ortam oluşturuyor. Bu durum gıda endüstrisindeki gelişmeyi aksi yönlü etkileyerek piyasa fiyatlarına da olumsuz olarak yansıyacağını gösteriyor.

Sedat Kılınç'tan emtia fiyatı 'kartellerine' karşılık indirim müjdesi

Kur farklarından kaynaklı olarak inşaat malzemelerine yapılan zamlarla ilgili açıklama yapan Sedat Kılınç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kılınç, 'Kuru bahane eden emtia kartellerine karşı satışlarda yüzde 10 indirim uygulayacağız' dedi.

Gümüş yatırımcısı şokta! ABD’den gelen veriler gümüş fiyatındaki beklentileri sarstı

Değerli metaller arasında geniş bir yatırımcı kitlesi bulunan gümüş, son dönemdeki yükseliş hareketleri ile yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Gümüş fiyatını etkileyen en güncel veriler ABD’den geldi. İşte ons gümüş fiyatında son durum…

ATO Başkanı Baran: 'İş dünyası olarak en büyük beklentimiz istikrar'

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, emtia fiyatlarındaki yükseliş ve ham madde teminindeki sorunların iş dünyası gündemini meşgul ettiğini belirterek, 'İş dünyası olarak çalışan, üreten, ticaret yapan, ihracat yapan kesim olarak ülkemizden en büyük beklentimiz, istikrar' dedi.

Fiyat İstikrarı Komitesi'nde enflasyonla mücadele ve döviz kurlarının fiyatlar üzerindeki etkisi ele alındı

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, Fiyat İstikrarı Komitesi'nin ilk toplantısında, döviz kurlarında ve emtia fiyatlarında yaşanan gelişmeler ile bunların fiyatlama davranışları üzerindeki etkisinin detaylı şekilde analiz edildiğini ifade edilerek, enflasyon ile mücadele konusunda kurumların tam uyum içerisinde koordineli hareket edeceği bildirildi.

ATO Başkanı Baran, işletmelerin enflasyona karşı korunmasını talep etti

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, pandemi nedeniyle emtia fiyatlarındaki artışa, döviz kurlarındaki dalgalanmanın da eklenmesiyle işletme maliyetlerinin yükseldiğini belirterek, 'Gerçekte olmayan ancak enflasyon nedeniyle kar gibi gözüken işletme sermayelerinin vergilendirilmemesi, işletmelerin zayıf düşürülmemesi için enflasyon muhasebesi uygulamasına bir an önce geçilmelidir' dedi.

Alien Metals, Avustralya'da yüksek kaliteli gümüş madenini yeniden açmak için çalışıyor

Alien Metals, Perşembe günü Avustralya'daki Elizabeth Hill gümüş projesinin geliştirilmesinin bir parçası olarak tarihi yeraltı madenini yeniden açma çalışmalarına başladığını duyurdu.

Altın alacaklar dikkat: Son dakika yerli ve yabancı uzman altın yorumları paylaşıldı!

Altını olanlar altın alacaklar dikkat! Uzmanların ons, gram ve çeyrek altın yorumları paylaşıldı! Altın yükselir mi düşer mi sorusuna son dakika güncel altın yorumları paylaşıldı. Altın alınır mı satılır mı sorusuna yanıt arayan yatırımcılar ve tasarruf için altın alacaklar kritik gün ve seviyeleri merak ediyor. İşte günün yerli ve yabancı uzman altın fiyat yorumları!

Yerli marka stoklarındaki ısıtıcı ürünlerine zam yapmayacağını duyurdu

Zorlaşan piyasa koşullarına ve zamlanan fiyatlara ilişkin açıklamalarda bulunan UFO Pazarlama ve Satış Direktörü Erhan Sarı “Dünyamızda döviz bazında emtia fiyatlarının çok artması ülkemize hızlı bir şekilde yansıdı. Hammaddeye ulaşmak döviz bazında zamlandı. Ülkemizdeki döviz kurundaki değişimler bu zamları daha da büyüttü. Bu durum üretici firmalar ile tüketicileri zor duruma soktu. Bilindiği gibi çok sayıda üretici firma artan maliyetler karşısında ürünlerinde fiyat artışına gitti. UFO bu durumda stoğunda olan ürünlerine zam yapmayarak eski fiyattan satarak tüketicinin yanında olmaya karar verdi” dedi.

Nordgold 2021'de beklentiler doğrultusunda 765 koz altın üretti

Nord Gold (Nordgold) bugün, 30 Eylül 2021'de (9A 2021) sona eren dokuz ay boyunca, rafine altın üretiminin maden planlarına uygun olarak 764,5 bin ons altın eşdeğeri (koz) ile genel olarak sabit kaldığını duyurdu. ve 9A 2020'den (772.2 koz) aha düşük.

İsveçli madencilik devi Boliden, sel nedeniyle Tara'da üretimi durdurdu

İsveç merkezli madencilik şirketi Boliden (Nasdaq Stockholm: BOL) Çarşamba günü yaptığı açıklamada, madene artan su akışı nedeniyle Tara Madenlerinde üretimin durdurulduğunu duyurdu.

Çin'e çok güçlü platin ithalatı

Mining Weekly'nin bugün bildirdiğine göre, Dünya Platin Yatırım Konseyi'nin (WPIC) gelecek yıl için öngördüğü önemli platin fazlasını önemli ölçüde azaltma potansiyeline sahip birçok durum gelecek yıl ortaya çıkabilir.

Emtia fiyatları - Gümüş, platinum, paladyum, brent petrol ne kadar? (5 Kasım Cuma)

5 Kasım Cuma güncel emtia fiyatları haberimizde yer alıyor. Gümüş, platinum, paladyum, brent petrol ne kadar oldu?

Emtia fiyatları - Gümüş, platinum, paladyum, brent petrol ne kadar? (4 Kasım Perşembe)

4 Kasım Perşembe Cuma güncel emtia fiyatları haberimizde yer alıyor. Gümüş, platinum, paladyum, brent petrol ne kadar oldu?

Emtia fiyatları - Gümüş, platinum, paladyum, brent petrol ne kadar? (2 Kasım Salı)

2 Kasım Salı güncel emtia fiyatları haberimizde yer alıyor. Gümüş, platinum, paladyum, brent petrol ne kadar oldu?

Emtia fiyatları - Gümüş, platinum, paladyum, brent petrol ne kadar? (1 Kasım Pazartesi)

1 Kasım Pazartesi güncel emtia fiyatları haberimizde yer alıyor. Gümüş, platinum, paladyum, brent petrol ne kadar oldu?

Tüm yatırımcıların gözü orada! Altın, dolar, Euro ve gümüş ne olacak, yükseliş sürer mi! İşte Uzmanından yorumlar

Para piyasalarında devam eden yeni rekorlar ardından tüm yatırımcıların gözü dolar, Euro, altın ve gümüş cephesine çevrildi. Türk lirasında yaşanan değer kaybı sürerken Tacirler  Yatırım analistleri, bugün tarihli günlük bültende yurtiçi ve yurtdışı verilere göre döviz ve emtia piyasalarını yorumladı. İşte altın, dolar, Euro ve gümüşte uzman yorumları!

Altın, Dolar, Euro ve Gümüş alacaklar dikkat! İşte günün uzman yorumlar!

Tacirler Yatırım döviz ve emtia piyasalarına ilişkin genel görünümü yorumladı! 13 Ekim tarihli günlük bültende paylaşılan altın, dolar, Euro ve gümüş yorumlarında genel görünüme ilişkin önemli analiz verileri paylaşıldı. İşte günün uzman dolar, altın, Euro ve gümüş yorumları!

Doların ateşlediği piyasalarda son durumu Tacirler Yatırım yorumladı! İşte günün dolar, Euro, altın ve gümüş uzman yorumları!

Dolar kurunda gelen rekor artış sonrası yatırımcıların gözü para piyasalarına çevrildi. Dolar TL yeni rekorlar kırarken, küresel ve yurtiçi gelişmeler ışığında Tacirler Yatırım analistleri Dolar, Euro, altın ve gümüş piyasasında son dakika yorumlarını paylaştı. İşte günün altın, dolar, gümüş ve Euro uzman yorumları!

Uzmanından döviz ve emtia yorumları: Dolar, Euro, Altın ve Gümüşte bugün neler bekleniyor?

Tacirler Yatırım analistleri döviz ve emtia piyasalarına ait beklentilerini paylaştı. Yaşanan küresel ve yurtiçi gelişmeler ışığında dolar, Euro, altın ve gümüş yorumları yatırımcılar ile paylaşıldı.

Dünya genelinde petrol fiyatları adım adım zirveye çıkıyor! Petrol ne olacak?

Petrol fiyatlarındaki tırmanış sürüyor. Dünya genelinde petrol fiyatları rekor kırmaya devam ediyor! İşte son durum...

Altın ve Gümüş Bekleneni Verecek Mi?

Küresel piyasalarda altın, 2020 yılını %25 oranında değer kazancı ile kapattı. Öte yandan gümüş de %48 oranında değer kazancıyla 2020 yılını geride bıraktı. Gümüş 18 emtia varlık arasından bu değer kazancıyla yılın emtia şampiyonu oldu. Ancak onu ikinci sırada takip eden altın, yine yatırımcıların yoğun olarak tercih ettiği yatırım varlığı oldu.

Zengin Baba Yoksul Baba yazarından şok eden altın, gümüş ve Bitcoin tahmini!

Zengin Baba Yoksul Baba kitabı ile en çok satanlar listesine giren ve yatırım dünyasında hemen herkesin tanıdığı Robert Kiyosaki, FED politikalarına eleştiriler ve emtialarda beklenmedik tahminler geldi. 2020 altın, gümüş ve Bitcoin (BTC) tahminleri yerine 2021, 2022, 2023 ve ileriki yıllar için beklentilerini sıraladı. 2020 Robert Kiyosaki altın tahmini ne kadar, kaç TL? Altın ons fiyatı 3000 dolar olur mu? Gümüş 40 dolar olacak mı? Altına mı gümüşe mi yatırım yapmalı? Bitcoin kaç dolar olacak, 75 bin dolar görülür mü? İşte Zengin Baba Yoksul Baba yazarı Robert Kiyosaki’den altın, gümüş ve Bitcoin tahminleri…

Altın alacaklar dikkat: Altın fiyatları düşüşte! Gevşeyen ons ve dolar sonrası altın ne olur, düşüş sürer mi?

Altın vadeli işlemler piyasasında 1605 dolara kadar gerileyen fiyatlar, gram altın yükselişini önlüyor! Anlık 6.66 TL direncine geri çekilen dolar kuru sonrası altın gram fiyatı 340 TL seviyesinin altına düştü. OPEC beklentisi ile yükselişe geçen emtialarda altın geride kalırken, bugün altın ne olur? Yükselir mi düşer mi? Son dakika altın uzman altın yorumları, analizleri ve günün canlı altın fiyatları haberimizde…

JP Morgan’dan Beklenmedik Altın Tahmini! 2020 Altın, Brent Petrol ve Alüminyum Tahminleri Şaşırttı!

JP Morgan 2020 yılı emtia beklentilerini paylaştı! Altın, Brent petrol ve alüminyum 2020 tahminlerini aktaran aracı kuruluş beklenmedik fiyat beklentileri paylaştı. İşte JP Morgan 2020 altın, petrol ve alüminyum tahminleri…

Piyasalar Endişeli: Koronavirüs Yeni SAARS Mı Olacak?

Çin’den yayılan ve ABD, Kanada, Fransa, Avustralya, Japonya, Güney Kore ve Tayland gibi ülkelerde de görülen Koronavirüs, piyasaları tedirgin ediyor. Emtiaların ve hisse senetlerinin düşüşe geçme sebebi olarak gösterilen Koronavirüs, “2020 yılının Siyah Kuğusu” olarak adlandırıldı. Piyasalar 2003 SAARS benzeri bir gelişmenin yaşanma olasılığı sonrası tedirgin! Koronavirüs etkisi piyasalarda görülmeye devam edecek mi? Hisse senetleri ve emtialar koronavirüs sebebiyle daha düşer mi?

Bir emtia, ticarette kullanılan ve aynı türden diğer mallarla değiştirilebilen temel bir maldır. Emtialar çoğunlukla diğer mal veya hizmetlerin üretiminde girdi olarak kullanılır. Belirli bir metanın kalitesi biraz farklılık gösterebilir, ancak esasen üreticiler arasında aynıdır. Bir borsada alınıp satıldıklarında, emtialar ayrıca temel not olarak da bilinen belirli minimum standartları karşılamalıdır. Emtialar, yaygın olarak kullanılan ve birbirinden anlamlı bir şekilde farklılaştırılmayan temel mal ve malzemelerdir. Emtia örnekleri arasında varil petrol, kile buğday veya megawatt-saat elektrik sayılabilir. Emtialar uzun zamandır ticaretin önemli bir parçası olmuştur, ancak son yıllarda emtia ticareti giderek daha standart hale geldi. Gazetebanka sizlere son dakika gündem gelişmelerini sunuyor. Ekonomi dünyasına dair önemli haberleri, para piyasaları içerisinde son dakika yorumları ve bankacılık dünyasındaki gelişmeleri takip edebilirsiniz.