Işkur Haberleri

Işkur Haberleri

İŞKUR Toplum Yararına Programlar (TYP) Kapsamında 38 İlde 1453 Kamu Personeli Alıyor

Büyükşehir belediyeleri, ilçe belediyeleri ve diğer çeşitli kamu kuruluşlarının kamuya personel alımı devam ediyor. Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumu üzerinden açılan ilanlarla duyurularını yayınlayan kamu kurum ve kuruluşları başvuru şartlarını da yine bu ilanlarla kamuoyuna bildiriyor.

Çankaya Belediyesi 80 Zabıta Alıyor İlan Yayınlandı!

Kamuya personel alımları tüm hızıyla devam ediyor. Çeşitli bakanlıklar, büyükşehir belediyeleri, ilçe belediyeleri ve daha birçok kamu kuruluşu İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayınladıkları ilanlarla personel alımlarını gerçekleştiriyorlar.

Diyanet İşleri Başkanlığı'na 77 Personel Alımı Devam Ediyor!

Devlet dairelerine çeşitli hizmetler, ve meslek grupları için kamu personeli alımlar devam ediyor. Belediyeler, Milli eğitim müdürlükleri, Diyanet İşleri Başkanlığı ve benzeri birçok devlet dairesi memur alımlarını yıl sonuna kadar devam ettiriyor. İŞKUR üzerinden veya devlet dairelerinin kendi resmi internet siteleri üzerinden yayınlanan ilanlarla alımlar gerçekleştiriliyor.

İşsizlik maaşı şartları - Kimler işsizlik ödeneği alabilir? İşsizlik maaşı başvurusu ve ne kadar?

İşsizlik maaşı şartları nelerdir? İŞKUR işsizlik maaşı başvurusu yaparak siz de ödenekten faydalanabilirsiniz. İşsizlik maaşı ne kadar, nasıl alınır? İşsizlik maaşı şartlarını taşıyan herkes ödenek için başvuruda bulunabilir. İŞKUR işsizlik ödeneği hakkında hazırladığımız yazımızdan konu hakkında tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Bekçi olmak isteyenlere müjde: 2021 bekçi alımları başladı! İşte personel alımı detayları...

İŞKUR üzerinden 2021 bekçi alımı ilanı yayınlandı. Çok sayıda ilde bekçi alımı yapılacak. İşte detaylar...

İŞKUR Şartsız Sınavsız Büro Personeli Alacak!

2021 yılı şubat ayında ilk işe alım ilanını yayınlayan İŞKUR Türkiye genelinde 1340 kişilik boş kadrolara yönelik büro personeli alımı yapacak. KPSS şartı aranmayacak olan adayların en az lise mezunu olması gerekiyor.

KPSS şartsız şehir hastanelerine 3000-4000 TL maaşla personel alımı başvuru şartları! İşte kadrolar...

İŞKUR şehir hastanelerine KPSS şartı koymadan personel alımı yapıyor. Kamu ve özel sektörün her zaman eleman ihtiyacını karşılayan İŞKUR hastanelere personel alımı yapılacağını duyurdu. İŞKUR resmi sitesinde hastane personeli için birçok ilan açtı.

İş arayanlar dikkat: 2021 İŞKUR personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Hangi pozisyonlarda eleman alınacak?

Tüm Türkiye'de iş ilanları bulunan İŞKUR 2020 yılında da personel alımına devam ediyor. İŞKUR'un resmi internet sayfasından duyurduğu işçi alımları vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Türkiye'nin her yerinde işveren ve işçileri buluşturan kurum İŞKUR'un başvuru şartları vatandaşlar tarafından araştırılıyor.

İŞKUR’dan Önemli Uyarı: Maddi Menfaat Sağlamaya Çalışanlara Dikkat Edin! 

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) önemli uyarıları içeren yazılı açıklamalarda bulundu. Kurumun adını ve logosunu kullanan sahte kişilere itibar edilmemesi gerektiğini belirten İŞKUR, bu kişilerin iş bulma karşılığında maddi menfaat sağlamaya çalıştıklarının da altını çizdi.

Vestel’den Engelliye İstihdam Müjdesi! 10 Zihinsel Engelliye Vestel’in Korumalı İş Yerine İŞKUR’dan Destek Verilecek

Korumalı İş Yeri Projesi kapsamında Vestel Elektronik San. ve Tic. A.Ş. ile Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü sözleşme imzaladı. İmzalanan sözleşmeye göre Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB) tarafından kurulan ZEKİ Yaşam Merkezi’nde 10 zihinsel engelli birey istihdam edilecek. Bu proje ile İŞKUR tarafından 353 bin 160 TL engelli istihdama ücret desteği sağlanacak.

2020 İŞKUR Sosyal Çalışma Programı Başvurusu, Şartları

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı, üniversite öğrencilerinin yaz tatillerinde ekstra gelir elde edebilmesi amacıyla İŞKUR ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatıldı. Üniversite öğrencilerinin yaz tatillerinde para kazanabileceği bu programa başvuru şartları ve detayları ise haberimizde…

İŞKUR kamuya TYP ile personel alımı yapıyor: Başvuru için son gün yaklaştı!

İŞKUR TYP kapsamı 177 gün istihdam edilecek personel alımı yapılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde TYP kapsamında istihdam edilecek adaylar için başvurular başladı! İŞKUR TYP personel alımı son başvuru tarihi ne? Kimler Aile Bakanlığı TYP başvurusunda bulunabilir, şartları neler? İŞKUR TYP personel alımı başvurusu nereye yapılacak? İşte detaylar…

İş Arayanlar Dikkat: İŞKUR Üzerinden İş Başvurusu Yapmak İçin Kayıt Belgesi Almanız Gerekiyor!

İŞKUR üzerinden iş arıyorsanız iş başvurusu yapmak için İŞKUR kayıt belgenizin de olması gerekiyor. İŞKUR kayıt belgesi nedir, nasıl alınır? İŞKUR kayıt belgesiyle iş başvurusu yapmak isteyenler için haberimizde tüm detayları hazırladık.

İŞKUR 1117 TL ile 2336 TL arasında değişen işsizlik ödeneği yardımı yapıyor! İşsizlik maaşı nasıl alınır?

İŞKUR, 2020 yılında işsizlik maaşı vermeye devam ediyor. 1117 TL ile 2336 TL arasında değişen miktarlarda işsizlik ödeneğinden İŞKUR'a başvuru yaparak faydalanabiliyorsunuz. İŞKUR işsizlik maaşı şartları, güncel miktarı, başvuru süreciyle alakalı detayları yazımızda paylaştık. Siz de İŞKUR'a başvuruda bulunarak işsizlik maaşı alabilirsiniz. İşsizlik ödeneği süresi, aranan sigorta günü sayısı, hangi durumlarda kesildiği gibi detayları da haberimizde inceleyebilirsiniz.

Bakan Selçuk’tan Açıklama: Genç İstihdamına 17 Milyon Euro Destek Sağlanacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, genç istihdamını arttırmak için 17 milyon euro destek sağlanacağını açıkladı. 1 yıl boyunca hibe projelerinde geçerli olacak olan bu destek eğitim ve istihdam için genç girişimcilere sağlanacak. İŞKUR ve Avrupa Birliği eş finansmanı ile yürütülecek olan bu projenin detayları ise haberimizde.

İŞKUR Aracılığıyla Türk-alman Üniversitesi 5 Personel Alacak! Son Başvuru Tarihi 21 Şubat 2020

17 Şubat 2020 Pazartesi günü yayınlanan ilanla Türk-Alman Üniversitesinin personel alımı yapacağı duyuruldu. 5 personel alımı için yayınlanan ilanda başvuruların bugün başladığı 21 Şubat gününe kadar devam edeceği belirtildi. İlanla alakalı açıklamalar, şartlar, talep edilen belgeler hakkındaki detayları haberimizden inceleyebilirsiniz.

İŞKUR 2020'de işbaşı eğitim programıyla 6 ay maaş desteği sunacak!

2020 yılında İŞKUR, işbaşı eğitim programı kapsamında 6 ay boyunca maaş ödeyecek. Programın kapsamı, karşılanan giderler ve şartları hakkında detaylar haberimizde.

2020 önlisans hemşire alımı için 90 kişilik personel ilanı yayınlandı: İŞKUR üzerinden KPSS şartsız çeşitli illerde hemşire alınacak!

2020 yılında hemşire alım ilanları, hemşirelik bölümü mezunları tarafından merakla takip ediliyor. İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlarda KPSS şartı olmadan birçok ilde hemşire alımı gerçekleştirilecek. Detaylar haberimizde.

İŞKUR Birçok Alanda Binlerce İşçi Alım İlanı Yayınladı: Mersin, Aydın, Denizli, İstanbul, Bursa Güncel İlanlar

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlar birçok ilde değişik pozisyonlara işçi alımı yapılacak. İstanbul, Aydın, Mersin, Denizli, Bursa gibi birçok ilde yapılacak alımların detayları haberimizde.

Migros 400 Personel Alımı Yapacak! Migros İş Başvurusu Nasıl Yapılır, Şartları Neler?

Migros İŞKUR üzerinden personel alımı yapacağını duyurdu. Migros en az ilkokul mezunu 400 personel alımı yapacak. Migros iş başvurusu şartları nelerdir? Migros personel alımı ne zaman yapılacak? İşte detaylar…

Birçok Pozisyonda Kamu Personeli Alınacak: İŞKUR Üzerinden Yayınlanan İlanlarda Devlet Kurumları Memur Alımlarını Duyurdu!

İŞKUR web sitesi üzerinden yapılan duyurulara göre birçok kadro için kamu personeli alınacak. İŞKUR sitesinde kamu personeli alımı ile ilgili hangi pozisyonlarda ilanlar var? İŞKUR üzerinden hangi kurumlara başvurulabilir?

2020 İŞKUR Teşvikleri Duyuruldu: İşverene Prim, Vergi ve Ücret Desteği Verilecek!

2020 İŞKUR işverene vereceği prim, vergi ve ücret desteğini açıkladı. İŞKUR 2020 teşvikleri ne kadar olacak ve nasıl başvurulacak? İŞKUR 2020 teşvikleri için şartlar ve özellikler nelerdir?

2020 Evde Ek İş Verenler: İŞKUR Evde İş Veriyor Mu? Güncel İŞKUR Evde İş İlanları Neler?

İŞKUR evden çalışmak isteyen kadınlara iş imkânları sunuyor. Aile bütçelerine katkı sağlamak isteyen kadınlar, evden çalışarak 600-800 TL arası para kazanabilmektedir. İŞKUR evde çalışmak için yayınlanan iş ilanları nelerdir?

Afyonkarahisar İhsaniye İlçesinde Personel Alımı Yapılacak! Mezar Kazıcı İşçisi Alımı Ne Zaman?

İŞKUR tarafından yayınlanan ilanda Afyonkarahisar iline bağlı İhsaniye ilçesinde personel alımı yapılacak. Mezar kazıcı işçisi olarak yapılacak alım başvuruları ne zaman, şartları neler? Haberimizden ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

2020 İŞKUR İşsizlik Maaşı Alma Şartları Nelerdir? İşsizlik Ödeneği Başvurusu, Süresi ve Hesaplama

4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu ile belirlenen şartlar doğrultusunda işsizlik maaşı alabilirsiniz. İşsizlik maaşı almak için istenen şartlar nelerdir, başvuru nasıl yapılır? İşsizlik maaşına başvuru süresi, geç başvuru durumunda neler olacağı, işsizlik ödeneği dahilinde sunulan hizmetler ve İŞKUR işsizlik maaşı 2020 yılı miktarı hakkında bilgileri inceleyebilirsiniz.

2020 İşsizlik Maaşı Ne Kadar Oldu? Zamlı İŞKUR İşsizlik Maaşı Miktarı ve Alma Şartları

2020 zam haberlerinin ardından gözler işsizlik maaşının ne kadar zam alacağına çevrildi. İşsizlik maaşı asgari ücretlerde 1 Ocak 2020 itibariyle yapılan zamdan sonra arttı. Peki, aylık işsizlik maaşı 2020’de ne kadar oldu? 2020’de İŞKUR işsizlik maaşları ne kadar zam alacak? İşte detaylar…

2019 Engelli Personel Alımı Denizbank Tarafından Yayınlandı!

Denizbank, en az ilköğretim mezunu 25 engelli personel alımı yapacak. Büro memuru pozisyonunda yapılacak alımlarda başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak. 2019 Kasım ayında yayımlanan ilanla birlikte banka memuru olmak isteyen engelli vatandaşlar için iş fırsatı doğdu. Bankanın yapacağı personel alımıyla alakalı tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

İŞKUR Üzerinden 1000 İşçi Alımı Yapılacak! Nasıl Başvuru Yapılacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada İŞKUR üzerinden 1000 işçi alımı yapılacağını belirtti. Kadrolu ve sözleşmeli personel alımları da yapılacağını belirten Selçuk, 2323 sözleşmeli, 322 kadrolu personel alımı yapılacağını da belirtti. Detayları haberimizden inceleyebilirsiniz.

A101 ve BİM En Az İlkokul Mezunu Personel Alımı Yapacak! Asgari Ücretin Üzerinde Maaşla Alım Şartları Neler?

A101 ve Bİm en az ilkokul mezunu personel alımı yapacağını ilan etti! İŞKUR üzerinden verilen ilanda birçok şube için yapılacak personel alımlarının detayları da yayınlandı. A101 kaç kişi alacak, ne zaman alım yapacak? BİM personel alımı ne zaman? A101 kaç TL maaş veriyor? BİM ne kadar ücret ödüyor? Kaç personel alımı yapılacak? Türkiye'nin bu iki büyük market zincirinin yapacağı eleman alımı ile ilgili iş ilanı detaylarını haberimizden tüm ayrıntılarıyla okuyabilirsiniz.

Devlet Su İşleri 500 Personel Alacak! İşte Başvuru Şartları ve Tarihleri

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) merkez ve taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 500 personel alımı yapacak. İlana başvurular İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilecek. İşte başvuru yöntemi ve detayları...