Merkez Bankası Haberleri

Merkez Bankası Haberleri

Dolar’da Son Durum! Euro Ne Kadar Oldu? 1 Dolar Kaç TL?

Yatırımcıların gözü kulağı dolarda. Merkez Bankası’nın faiz indirimi beklentisi piyasaları nasıl etkiliyor? Doların bugünkü seyri. Piyasalarda son durum. 1 dolar kaç TL oldu?

Merkez Bankası Uzman Yardımcısı Alıyor! Merkez Bankası’nın İlan Detayları Kadrolu Uzman Yardımcısı İlanı Yayınlandı

Kamuya personel alımları hız kesmiyor. Yayınlanan ilanlarda artarda personel alımları gerçekleştiriliyor. Binlerce kişi bu ilanları takip ediyor. Merkez Bankası yayınladı. Alım yapılacak kadrolar belli oldu.

Bitcoin Çöküşü Yaklaşıyor mu? İsveç Merkez Bankası Başkanı Açıkladı: Er ya da Geç Bitcoin Çökecek

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri önceleri sade meraklısını cezbederse son yıllardaki büyüme hacmi ve yakaladığı popülarite ile beraber artık finans ve ekonomi dünyasının da yakından takip ettiği bir alan. BTC hakkında şok açıklamalar ünlü isimden geldi. İşte detaylar...

Ekonomi Yazarı, Merkez Bankası ve doları değerlendirdi! Dolar açıklamalara nasıl tepki veriyor? Merkez Bankası doları nasıl dizginleyecek?

Doların dalgalı seyri hız kesmiyor. Son yıllarda artış gösteren dolar, her siyasi olay ve hemen her siyasetçinin konuşmasından etkilenerek TL karşısındaki pozisyonunu fiyatlandırıyor. Peki bundan sonra ne olacak?

Milyonların Beklediği Büyük Kredi Kampanyası Başladı! ING Bank Faizleri Dibe Çekti: Görülmemiş Oranla Siz de Hemen Kredi Başvurusu Yapın!

İhtiyaç kredisi faiz oranları, son dönemde Merkez Bankası tarafından alınan faiz kararları nedeniyle oldukça yükselmişti. Yüzde 2'leri bulan faiz oranları nedeniyle ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler biraz daha beklemek zorunda kalmıştı. Son dönemde kredi faiz oranlarında bankalar da kampanya düzenlemiyordu; fakat ING Bank müthiş bir kampanyaya imza attı ve faiz oranları yüzde 1,35'e çekti. İhtiyaç kredisi çekmek isteyenler için en uygun faiz oranına sahip kampanyaya hemen başvurusu yaparak siz de kredinizi kullanabilirsiniz.

TBMM’den “Umut Verici” Kripto Para Raporu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından 16 Nisan tarihinde duyurulan ve Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik kararı, yerli kripto para piyasaları adına endişe verici bir gelişme olarak kaydedildi. Bu gelişmenin Türkiye’de kripto para topluluklarında yarattığı endişenin izleri devam ederken, bu kez Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından “Dijital, Sanal ve Kripto Para Sistemleri” adıyla bir rapor yayınlandı.

Sterlin Ne Kadar? Bugün 1 Sterlin Kaç TL Merkez Bankası Verileri! Sterlin Kuru ve Yorumu - Dolar, Euro, Altın Gelişmeleri Son Dakika

31 Mart Çarşamba Sterlin bugün ne kadar? 1 Sterlin kaç TL? Sterlin günlük canlı verileri haberimizden takip edebilirsiniz. Sterlin kuru bugün ne durumda? Para piyasaları içerisinde Sterlin canlı veriler haberimizde yer alıyor. 31 Mart Çarşamba Sterlin son durum...

TL Zorunlu Karşılık Oranları Artacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan TL zorunlu karşılık hamlesi geldi. Merkez Bankası Resmi Gazete’de yayınlanan kararında TL zorunlu karşılık oranlarının her vadede 200 baz puan artışa gittiğini açıkladı.

Dolar/TL Kuru Yıl Sonu Tahminleri Kafaları Karıştırıyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın para politikalarında sıkılaşmaya gitmesi ile 7 liranın altında işlem görmeye başlayan dolar kuru, son günlerde ABD tahvil faizlerinde yaşanan yükseliş ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in güçlü dolar vurgusu ile yeniden 7 seviyesinin üzerine çıktı.

Altın Yön İçin Powell’ın Konuşmalarını Bekliyor

Haftalardır değer kayıpları yaşayan altın, küresel piyasalarda geçtiğimiz haftanın son günlerinde kaybettiği değerlerin bir kısmını geri kazanmayı başarmıştı. Küresel piyasalarda 1.800 dolar desteğini kaybeden ons altına paralel olarak, yurtiçi piyasalarda 400 TL desteğini kaybeden gram altın için yatırımcılar, gözünü kulağını ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın yapacağı açıklamalara çevirdi. Açıklamalar sonrasında haftaya yatay giren altın, yönünü tayin edecek.

Merkez Bankası Aralık Ayı Ödemeler Dengesi İstatistiklerini Paylaştı

Merkez Bankası tarafından yapılan açıklama ile merak edilen 2020 yılı cari açık miktarı ortaya koyuldu. Covid-19 salgınıyla mücadele ile geçen 2020 yılına ilişkin ödemeler dengesi istatistikleri 3 milyar 210 milyon dolar olarak açıklandı.

Dolar/TL Kurunda Yıl Sonu Beklentisi Geriledi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan beklenti anketi ile yıl sonu enflasyon ve döviz kurlarındaki beklentilerde değişiklik yaşandığı görüldü. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Beklenti Anketi’ne göre enflasyon beklentilerinin 12 ve 24 ay sonrası için düşüş meydana geldi. Bununla beraber döviz kuru beklentilerinde de gerileme görüldü.

Naci Ağbal’ın Açıklamaları İle Dolar Düşüşe Geçti!

5 Şubat günü Dolar/TL kurunda sert düşüş yaşandı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın açıklamalarının ardından dolarda düşüş meydana geldi. Ağbal’ın para politikası ve enflasyon hedefi ile ilgili açıklamaları bir kez daha Türk Lirası’nın dolar karşısında güç kazanmasını sağladı.

Efektif Döviz Kuru Ocak Ayında %66.28 Oldu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ocak ayı reel efektif döviz kuru oranını açıkladı. Ocak ayında reel efektif döviz kuru %66.28 oranında kaydedildi.

Türk Lirası Dolar Karşısındaki Performansını Koruyor

Dolar/TL kurundaki aşağı yönlü ivme devam ediyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası para politikasından destek bulmaya devam eden Türk Lirası, dolar karşısında değer kazanıyor.

Rıdvan Baştürk: Dolar İçin Kritik Seviye 7.52, Aşarsa Yükselebilir!

Herkesin ekonomisi üzerinde etkili olan dolar kuru hareketliliğini sürdürüyor. Covid-19 salgın sürecinin başlamasından bu yana sürekli hareketlilik gösteren dolar kuru dün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın enflasyon sunumu ve ABD Merkez Bankası’nın para politikaları açıklamasının ardından düşüş yaşadı. Fed toplantısı öncesinde 7.45 seviyesini test eden dolar toplantının ardından aşağı yönlü hareketlilik gösterdi. Gün içinde sürekli fiyat değişikliği yaşayan dolar dün düşüşle kapanış yapmasının ardından bugün de yatay bir seyir izliyor.

Borsada Satış Eğilimi Düşüş Yarattı

Küresel riskten kaçışa yönelik hamlelerin dün öğleden sonra kendini göstermesi ile beraber borsada sert düşüş yaşandı. Bugünde aşağı yönlü ivme devam ediyor. Avrupa’da covid-19 salgınının aşılmasına dair endişe derinleşirken, Avrupa Merkez Bankası’nın da faiz indirimi ihtimali ile ilgili açıklaması sonrasında ABD hisse senetleri gibi riskli varlıklardan kaçış başladı. Borsada’ki tüm sektörlerde düşüş yaşandı.

Fed Toplantısı Sonrası Dolar Son Durum...

ABD Merkez Bankası’nın dün beklentilere uygun kararlarını açıklamasına rağmen dolar yükselişe geçti. ABD Merkez Bankası’nın faizlerde değişiklik yapmaması ve 120 milyar dolarlık varlık alım programına devam edeceğini açıklamasına rağmen yükselişe geçen dolar dün 7.35 seviyelerinde hareket ederken bugün ise 7.43 seviyesine kadar yükseldi.

Dolarda Küçük Çaplı Yükseliş Kaydedildi!

Yeni haftanın ikinci işlem gününde döviz kurların ufak çaplı yükseliş kaydedildi. Dolarda yaşanan dalgalanmalar küçük boyutlarda devam etmekle beraber döviz piyasasına ise genel bir durgunluk hakim. Geçtiğimi günlerde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın gerçekleştirdiği yılın ilk politika faizi toplantısının ardından repo faizinin %17 seviyesinde sabit tutulması ile dolarda kısa vadede çarpıcı bir yükseliş beklenmiyor.

Dolar tahminleri için uzmanlar ne diyor? 2021 dolar tahminleri neler? Uzmanların dolar görüşleri ve dolar kuru yorumları...

Dolar tahminleri için uzmanların görüşleri merakla bekleniyordu. Dolar ne olur, yükselir mi, düşer mi? Uzmanların dolar tahminleri ve FED faiz kararı sonrasındaki süreç piyasaların durumunu da netleştirdi. Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrasında dolar ne olur? 2021 dolar tahminleri içerisinde uzmanların açıklamaları da devam ediyor. Yılın son günlerinde koronavirüs'ün de piyasalar üzerindeki etkisi devam ediyor. Uzman dolar yorumları ve dolar tahminleri hakkında detayları haberimizde hazırladık. Dolar yorumları ve analizler hakkında ayrıntıları haberimizden inceleyebilirsiniz.

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? PPK toplantısı ne zaman?

Merkez Bankası faiz kararını ne zaman açıklayacak? Piyasaların merakla beklediği faiz kararı için tarih verildi mi? Son dakika faiz kararı ile ilgili detayları haberimizden inceleyebilirsiniz.

Para piyasalarında son durum! 12 Aralık 2020 güncel döviz kurları: 1 dolar, Euro, Sterlin, İsviçre Frangı, SAR, Kanada ve Avustralya Doları kaç TL?

Para piyasalarında haftanın son işlem gününde Türk Lirası hafif değer artışı ile haftayı kapattı. Haftanın genelinde önemli para birimlerine karşı değer kaybeden TL, haftanın son işlem gününde kayıplarının bir kısmını telafi etti. 12 Aralık 2020 1 dolar, Euro, Sterlin ve Frank kaç TL? İşte günün son dakika döviz kurları…

İhtiyaç kredisi faiz oranları son durum: Devlet bankalarında en uygun ihtiyaç kredisi faizleri! Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank kredi hesaplama…

Kamu bankalarında ihtiyaç kredisi faiz oranları tırmanışa geçti! Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz artırım kararı ile birlikte fırlayan kredi faiz oranları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank kredilerinde el yakıyor! En uygun ihtiyaç kredisi veren kamu bankası Vakıfbank olurken, Ziraat Bankası ve Halkbank’ta iki farklı kredi faiz oranı uygulanıyor. 36 ay vadeli devlet bankaları ihtiyaç kredisi faiz oranları son durum ne? Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank yüzde kaç faizle tüketici kredisi veriyor? İşte banka banka güncel kamu devlet bankaları ihtiyaç kredi hesaplama ayrıntıları…

Elindeki birikimi değerlendirmek isteyenlere günyüzü doğdu: En yüksek vadeli mevduat faizi hangi bankada?

En yüksek mevduat faizi hangi bankada olduğu birikimlerini değerlendirmek isteyenler tarafından merak ediliyor. TL, Dolar ve Euro için en yüksek faizi veren banka hangisi haberimizde hazırladık. 32 günlük en yüksek faizi veren banka Dolar, Euro ve TL için farklılık gösteriyor. Güncel banka faiz oranları listesini haberimizden inceleyebilirsiniz. Vadeli döviz hesabı faiz oranları ve TL için en yüksek mevduat faizleri listesini okuyarak hangi bankada yatırımlarınızı değerlendireceğinize karar verebilirsiniz. En yüksek faizi veren bankalar ile döviz ve TL cinsinden paranızın değerlenmesini sağlayabilirsiniz. Güncel vadeli mevduat faiz oranları ile ilgili detaylar haberimizde...

Yeniden yükselişe geçen Benjamin 8 TL üzerinde tutunamadı! Dev banka ise 2021 yılsonu dolar kuru tahminini geriye çekti! Uzmanlara göre dolar kuru…

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz artırımı sonrası gerileyen dolar kuru yeni haftaya hareketli başladı! Dün yüzde 3 yükselişle yetinmeyen dolar TL bugün yükselişini sürdürerek 8 TL seviyesini yeniden gördü. 8 TL üzerinde tutunamayan Benjamin 7,95 TL seviyesinde yükselişini sürdürürken, HSBC 2021 yılsonu dolar kuru tahmini beklentisini aşağı yönlü revize etti. İşte para piyasalarında son durum ve dolar uzman yorumları…

Dolar yükselir mi düşer mi, düşüş devam eder mi? Merkez Bankası açıkladı! İşte TCMB yılsonu dolar kuru, enflasyon, GSYH büyüme tahminleri

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Kasım 2020 beklenti anketi sonuçları açıklandı! Kasım ayı TCMB beklenti anketi sonuçlarına göre bir önceki anket dönemi olan dolar kuru tahmini 7,90 TL’den 7,89 TL’ye geriledi. TÜFE (enflasyon) beklentisi bu anket döneminde yüzde 12,47’ye yükselirken faiz beklentileri de yükseliş kaydetti. Merkez 2021 dolar kuru tahmini beklentisi için de anketinde veriler paylaştı. İşte T.C. Merkez Bankası dolar, enflasyon, TEFE ve büyüme tahminleri…

Merkez Bankası’ndan üst üste ikinci kez beklenti dışı faiz hamlesi! TCMB bu kez de faizi değiştirmeyerek beklentilere karşılık vermedi!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Ekim 2020 PPK Toplantısı ardından faiz kararı açıklandı! Merkez Bankası piyasa beklentilerinin aksine politika faizini değiştirmeyerek yüzde 10,25 seviyesinde bıraktı. Piyasaların faiz artırımı beklediği toplantı ardından açıklanan karar ise dolar kurunda sert yükselişe sebep oldu! Dolar TL 7,98 seviyesine yükselerek 8,00 TL sınırının hemen altında seyrediyor! İşte Merkez Bankası Ekim 2020 faiz kararı ayrıntıları…

Faiz kararına saatler kaldı! Merkez Bankası faizleri artıracak mı? İşte Bloomberg HT, JP Morgan, Morgan Stanley ve Goldman Sachs faiz tahminleri

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Ekim 2020 faiz kararı açıklanmasına saatler kaldı! Dolar, Euro ve yabancı para birimlerinin seyrini etkileyecek faiz kararı, yarın düzenlenecek Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı ardından saat 14:00 itibari ile kamuoyu ile paylaşılacak. Mevcut kur verileri ve muhtemel riskler göz önüne alındığında piyasa beklentisi faiz artırımı yönünde gerçekleşirken, TCMB faiz kararı ve açıklamaları merak konusu oldu. Öte yandan yabancı kuruluşlar TCMB 22 Ekim 2020 faiz kararına ilişkin beklentilerini yayımladıkları raporlar üzerinden paylaştı. Merkez Bankası faizleri artıracak mı? İşte Bloomberg, JP Morgan, Morgan Stanley ve Goldman Sachs Ekim 2020 ve yılsonu TCMB politika faizi tahmini beklentileri…

Nakde sıkışanlar dikkat! Güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarından yararlanmak için son gün olabilir! Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank…

Banka faiz oranları için karar anı yaklaştı! Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Ekim 2020 PPK toplantısı için geri sayım başladı! TCMB kanadından gelecek faiz artırımı kararına göre banka faiz oranları 2020 yılında bir kez daha değişecek! Yükseliş trendine giren Merkez faizleri sonrasında kredi faizlerinde yeni faiz oranları her geçen gün güncellenirken, nakde sıkışanlar için düşük faizli kredi çekmek için son 2 gün! Bankaların güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları son durumu ne? İşte banka banka ihtiyaç kredisi faiz oranlarında son durum ve 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi ayrıntıları…

Dolar, Euro ve altın fiyatları etkilenecek! Geri sayım başladı! TCMB Ekim 2020 PPK toplantısı ne zaman? Merkez faiz kararını ne zaman açıklayacak?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Ekim 2020 faiz kararı toplantısında geri sayım başladı! Her ay düzenlenen TCMB PPK Toplantısı ardından kamuoyu ile paylaşılan faiz kararı için gözler takvime çevrildi. Dolar, Euro, İngiliz Sterlini, altın ve diğer döviz türlerine karşı TL’nin performansını doğrudan etkileyecek olan TCMB faiz kararı ne zaman açıklanacak? Ekim 2020 PPK Toplantısı ne zaman, saat kaçta faiz kararı açıklanacak? TCMB faiz kararı sonrası dolar ve Euro ne olur? Altın artar mı? İşte Merkez Bankası PPK Ekim 2020 toplantı tarihi, saati ve piyasaların faiz kararı beklentileri…