Sağlık Haberleri

Sağlık Haberleri

Öğrencilerin Sigortaları Ne Kadar Devam Ediyor? Kimler Genel Sağlık Sigortası Primi Ödemiyor? İşte Cevaplar!

Öğrencilerin dikkatine! Bu hakkınızı bilmeniz çok önemli. Öğrenciler ne zamana Kadar Anne ve babalarının sigortalarından faydalanabilir? İşte detaylar...

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden İhtiyaç Sahiplerine Yardım Eli

Bazı vakıflar, belediyeler, valilikler ve kaymakamlıklar ihtiyaç sahiplerine yardımlarına devam ediyor. İhtiyaç sahipleri ve yardıma muhtaç vatandaşların yardımına sivil toplum örgütleri ve vakıflar koşuyor. Gerek yapılan kampanyalar sonucu elde edilen gelirlerle gerekse kurumların kendi bütçeleri ile sağlanan yardımlar ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmekte. Ülkemizde birçok vakıf belediye ve valilik öğrencilere karşılıksız eğitim burslarının yanı sıra yardıma muhtaç vatandaşlara sağlık, gıda, kırtasiye gibi çeşitli alanlarda yardımlarda bulunmakta.

Ehliyet için sağlık raporu nereden, nasıl alınır? Sağlık raporu veren hastaneler

Ehliyet için sağlık raporu almanız gereklidir. Sürücü belgesi için sağlık raporu nereden, nasıl alınır merak ediyorsanız detayları yazımızda hazırladık. Ehliyet için sağlık raporu veren hastaneler, rapor ücreti ve diğer ayrıntılar yazımızda yer alıyor. Ehliyet sağlık raporu nasıl alınır? İşte detaylar…

Hastalara çok tesirli şifa duası - Hastaya ve hastalıklara resimli, acil şifa duası ve anlamı

Hastalara çok tesirli şifa duası ve anlamları nelerdir? Hasta için dua okumak istiyorsanız resimli acil şifa dualarını inceleyebilirsiniz. Ağır hasta için okunacak dua ile şifa gönderebilirsiniz. Baş ağrısı için dua ile ağrılarınızı durdurabilirsiniz. Bebek sahibi olmak, diş ve kulak ağrısını kesmek, kekemeliği bitirmek, nazara karşı korunmak, panik ataktan kurtulmak için en etkili dualar neler? Sağlık için dua arıyorsanız siğil, uyumak, yüz güzelliği, zayıflamak ve zihin açıklığı için duaları inceleyebilirsiniz. Sağlık için en şifalı dualar yazımızda yer alıyor.

Üniversite Hastanesi 23 Hemşire Alımı Yapacak! 

Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde görevlendirilmek 23 hemşire istihdam edilecek. KPSS şartı aranacak adayların en az lise mezunu olması gerekiyor.

Spor Salonları Kapanacak Mı? Spor Salonları Ne Zaman Açılacak?

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine yeni bir corona virüs genelgesi iletti. Bu gelişmeye göre yeni corona virüs tedbirleri de kamuoyuna açıklanmış oldu. Açıklanan corona virüsü genelgesiyle birlikte vatandaşlar spor ve fitness salonlarının kapalı olup olmayacağını merak ediyor. Son dönemde tüm dünyayla paralel bir şekilde ülkemizde de corona virüs vaka sayılarında bir artış olduğu gözlemlendi. Bu artış sebebiyle Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı koordineli olarak yeni düzenlemeleri devreye soktu. Corona genelgesi kapsamında spor salonları kapatıldı mı?

Koronavirüs (Coronavirüs) Test Sonucu Nereden Öğrenilir? Koronavirüs Test Sonucu Kaç Günde Açıklanır?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yayılmaya devam eden Koronavirüs için hergün binlerce vatandaş test yaptırmaya devam ediyor. Koronavirüs testi yaptıran vatandaşlar sağlık kuruluşlarına girmeden e-nabız üzerinden sonuçlarını öğrenebiliyor.

Koronavirüs bir siyasetçiyi daha hedef aldı! İBB sözcüsü Murat Ongun açıkladı! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Covid 19 testi pozitif!

Son dakika Covid-19 haberi gündeme düştü! İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Covid-19 testi pozitif çıktı! Açıklama ise Twitter üzerinden sözcü Murat Ongun’dan geldi. Ekrem İmamoğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. İşte Ekrem İmamoğlu Koronavirüs test sonucu açıklama ayrıntıları…

Yaklaşan kış ayları öncesinde Kardiyoloji uzmanı uyardı: Gribi küçümsemeyin, çünkü...

Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Murat Yalçın, gribin ihmal edilen bir yüzü konusunda uyardı! Havaların soğumaya başlaması ile birlikte yaklaşan grip sezonu öncesinde gelen uyarı, gribal enfeksiyonun beklenmeyen bir yönünü ortada koydu. Kalp hastalarının dikkat etmesi gerektiğini ifade eden Yalçın, grip ile kalp ve damar hastalıkları arasındaki ilişkiyi açıkladı. İşte uzmanından sağlık tavsiyeleri…

Çiftçiye, Tarım Ve Hayvancılıkla Uğraşanlara En Uygun Krediler Fibabanka Ayrıcalıklarıyla

Tarım bankacılığı kampanyaları dahilinde çiftçiye en uygun kredileri veren Fibabanka; Tarımsal İşletme Kredileri ile bitkisel ve hayvansal üretim için, Tarımsal Yatırım Kredileri ile tarımsal faaliyetlerde yatırım yapmak isteyen çiftçiye, ELÜS Kredisi ile ürün senetlerinizi temin ederek ürünlerinizi lisanslı ve sağlıklı bir ortamda muhafaza edebilme koşullarına finansal destek sağlıyor. Her ihtiyacınıza uygun kredileriyle Fibabanka en uygun kredilerini hizmete sunuyor.

Sağlık Çalışanlarına Özel ING Bank’tan Turuncu Ekstra Kampanyası Ve Faizsiz Kredi Fırsatı!

Covid-19 virüsüyle mücadele ederken hepimiz olabildiğince evlerde kalmaya çalışırken bizim için her zaman sahalarda olan ve mücadelemizin en canlı örneğine tanık olan sağlık çalışanlarına Gazete Banka ekibi olarak teşekkür ederek başladığımız haberimizde siz sağlık çalışanlarının seyahat, yol, tatil, alışverişi, eğitim gibi kişisel harcamalarınızda nakde ihtiyacınız olan her anda ING Bank % 0 faizlerle başlayan ihtiyaç kredisi paketiyle yanınızda.

Türkiye İş Bankasından Çifte Bayram! Bu Bayram İş Bankasına Gelin Anında Bayram Kredisiyle İhtiyaçlarınızı Ertelemeyin

Bu bayramda ihtiyaçlarınızı ertelemeyin, normalleşme sürecinde büyük bir yok kat ettiğimiz bu zaman diliminde sağlık tedbirlerimizi alarak çok özlediğimiz aile ziyaretlerini, tatile gitmeyi, alışveriş yapmaya kaldığımız yerden devam ediyoruz. Önlemlerimizi alarak daha fazla uzak kalmayalım diye Türkiye İş Bankası 50.000 TL’ye kadar finansman desteğiyle Anında Bayram Kredisi paketiyle yüzümüzü güldürüyor.

Bayramda Her İhtiyacınıza Anında Çözüm! Kredi İndirimli Faiz Oranlarıyla Vakıfbank Hizmetleri

Bayramda aile ziyareti, hediyeler, kurbanlık, seyahat derken masraflarımız bir hayli artıyor öyle değil mi? Sizde bu normalleşme sürecinde sosyal mesafe kurallarına uyup sağlık tedbirlerinizi alarak her ihtiyacınızı giderecek finansman arıyorsanız VakıfBank Bayram Kredisi Kampanyası tam size göre. 3 ay ödemesiz dönemle 60 aya varan vade fırsatını kaçırmayın.

Kredi Başvurusunda Bulunacaklar: Yüzde 0,94’ten Başlayan Faizler Ve 60 Aya Varan Vade Seçenekleri İle Hsbc Dijital Kredi

Ülkece iyileşme sürecinde olduğumuz normalleşmek için büyük adımlar attığımız Covid-19 salgının tamamen bitmesini temenni ettiğimiz bu günlerde ihtiyaç krediniz HSBC’nin Dijital Kredi kampanyası ile sizlere. Uygun faiz oranları ve 60 ay vadeli ödeme seçeneklerine şubeye gitmeden eğitim, sağlık, elektrikli ev aletleri, beyaz eşya, tatil masrafları, evlilik, çeyiz masrafları, borç ödeme gibi birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Nasıl mı? Detaylar haberimizde…

Son Dakika İhtiyaç Sahiplerine 60 Ay Vade Ve Kişiye Özel Faiz İndirimleri Burgan Bank’ta

Bireysel ihtiyaçlarınıza finansman arıyorsanız, durun. Tüm bankaların ürünlerini inceleyerek vakit kaybetmeyin. Gazete Banka sizin için en uygun faizli kredileri derleyip sunuyor. Bugün ki haberimizde bireysel ihtiyaçlarınız için yapacağınız harcamalara en uygun ve hızlı kredi veren özel bankalarda Burgan Bank’ın fırsatlarını inceleyeceğiz. Eğitim, sağlık, küçük ev aletleri, market alışverişi, tatil, mobilya, beyaz eşya, çeyiz alışverişi, perdeden tencereye, evinizin halısına kadar dilediğiniz, eksikliğini gidermek istediğiniz her şey için bireysel ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. Nasıl mı? Devamı haberimizde.

Kaldığınız Yerden Devam Etmeniz İçin, Sosyal Hayatı Destek Kredisi Kamu Bankaları %0,55 Faizle Sundu! Hemen Başvuru Şansı

Dünyayı kasıp kavuran Covid-19 virüsü tüm hayat standartlarımızı değiştirdi. İmkanlarımız doğrultusunda hepimiz evlerde daha çok vakit geçirdik, kimi zaman boş vaktimizi boyama, onarma yaparak geçirdik kimi zamanda eksiklerimizi gidermeye çalıştık. Bir kısmımız bu süreçte kendini işine daha çok verebilse de bir kısmımız ekonomik zorluklara mücadele etti. Şimdi destekse kamu bankalarından geliyor. İyileşme sürecine girdiğimiz bugünlerde Gazete Bank hepinize sağlıklı ve ekonominin yükseldiği güzel günler dileyerek bugünkü haberimizde kamu bankalarının Sosyal Hayatı Destek Kredilerini inceleyeceğiz.

İstanbul’da Sağlık Tesislerinde İstihdam Etmek Üzere 3 Bin 250 Personel Alımı Yapılacağı Açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık bölümü çalışanlarına müjdeli bir haber verdi. İstanbul’da istihdam etmek üzere 3 bin sözleşmeli sağlık personelinin alınacağını söyleyen Bakan Koca, 250 sürekli işçi alımı yapılacağını da sözlerine ekledi. 3 bin 250 kişiye istihdam sağlanacak sağlık personeli alımı için başvurular da 16-22 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Ülke Genelinde Yapılan Antikor Testi ile Türkiye’nin Bağışıklık Haritası Çıkarılacak

Ülke genelinde yapılacak olan antikor testi 13 ilde tüm hızıyla devam ediyor. Sağlık çalışanları, Türkiye’de 153 bin haneye giderek her evden 1 kişinin kan örneğini alacak. Alınan kan örneklerine Kovid-19’a bağışıklık testleri yapılacak. Böylelikle evlere habersiz giden sağlık çalışanları Türkiye’nin Kovid-19’a karşı bağışıklık haritasını çıkaracaklar.

ASELSAN İmzaladı: Ventilatör Cihazın Üretimine 31 Milyon Dolarlık Destek

Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. ve ASELSAN ventilatör cihazların üretimine yönelik 31 milyon dolarlık sözleşme imzaladı. Kovid-19 salgınıyla mücadelede en çok kullanılan ve ihtiyaç duyulan cihaz olan ventilatörlerin üretimi artık ASELSAN iş birliği ile yapılacak.

Amazon’da Bakım, Sağlık, Kişisel Temizlik ve Kozmetik Ürünlerinde Yüzde 40’a Varan İndirimler

Amazon’un başlattığı 14 Haziran’a kadar devam edecek olan kampanyada sağlık, bakım, temizlik ürünlerinde yüzde 40’a varan indirimler uygulanacak. Kampanyaya dahil olan diğer kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinde de yüzde 30’a varan indirimler sunuluyor.

Procter Gamble Kovid-19’a Yönelik Yeni Projesi ile Birlikte Toplamda 7.5 Milyon Liralık Destek Sağlamış Olacak

Ariel, Prima, Head&Shoulders, Orkid gibi markaların üreticisi P&G, Kovid-19 salgını nedeniyle yaşamları olumsuz etkilenen aileleri desteklemek için yeni projesini duyurdu. “Aynı Çatı Altında, Umutla Yarına” isimli proje ile gelir kaybı yaşayan ailelere yardımcı olacağını açıkladı. Kızılay iş birliği ile gerçekleştirilecek olan bu projede hijyen, sağlık ve kişisel bakım ürünlerinden oluşan, toplam 3 milyon TL’lik paket dağıtacağını bildirdi. Yeni uygulanmaya başlanacak olan kampanyayla P&G toplamda 7.5 milyon TL’lik destek sağlamış olacak.

Sağlık Çalışanlarının İhtiyaçlarına Özel 150 Bin TL’ye Kadar Nakit Finansmanı Halkbank’ta

Türkiye’nin kamu bankalarından biri olan Halkbank, bu zor dönemde fazla mesai yapan sağlık çalışanlarının yanında. Sağlık çalışanlarının 150 bin TL’ye kadar nakit ihtiyaçlarının finanse edildiği bu ihtiyaç kredisi 60 aya varan vadeler ile kullandırılıyor. Üstelik sağlık çalışanlarına özel hazırlanan geri ödeme planlarıyla kullandırılan bu kredinin detayları ise bugünkü haberimizde yer alıyor.

Teknosa Mağazaları 1 Haziran’da Açılacak, Mağazalarda Önlemler Üst Düzeyde Uygulanmaya Devam Edecek

22 Mart tarihinden beri kapalı olan Teknosa mağazaları 1 Haziran’da açılmaya hazırlanıyor. Açılacak olan Teknosa Türkiye mağazalarında hem müşteriler hem de çalışanlar için üst düzey sağlık önlemleri alınacak. Normalleşme sürecinde aşamalı olarak açılan mağazalarda sosyal mesafe ve hijyen kuralları uygulanmaya devam edecek.

MediaMarkt Duyurdu: 1 Haziran’da Mağazalarını Açmaya Başlıyor

Ülkemizde normalleşme süreci devam ederken birçok mağaza açılacağı tarihleri yavaş yavaş duyurmaya başladı. Pandemi sebebiyle kapanan birçok mağazadan biri olan MediaMarkt, açılacağı tarihi açıkladı. Elektronik market zinciri MediaMarkt 1 Haziran tarihinde tekrar mağazalarını açıyor. Açılan mağazalarda ise yeni güvenlik ve sağlık önlemleri alınacak.

Genelge Yayımlandı, Restoran ve Turizm İşletmeleri Açılıyor

Turizm ve restoran işletmelerine yönelik genelge yayımlandı. Turizm Restoran Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği Başkanı Kaya Demirer, “İçişleri Bakanlığı’nın kararnamesiyle kapatıldık, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hazırladığı genelgeyle de açılacağız. Genelge yayımlandı. Tabii ki yavaş yavaş açılacak. Sağlık Bakanlığı’nın insan sağlığı noktasında belirlediği kriterler uygulanacak” açıklamasını yaptı.

Sağlık Çalışanlarına 150 Bin TL’ye Kadar Özel İhtiyaç Kredisi Halkbank’tan

Yaşanan pandemi sebebiyle hem riskli hem de uzun saatler çalışan sağlık çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi Halkbank’ta! Sadece sağlık çalışanlarına özel faiz oranları, uygun vade seçenekleri ve 150 bin TL’ye kadar kredi imkanı Halkbank tarafından kullandırılacak. Sağlık çalışanlarına özel hazırlanan bu krediden faydalanma şartları, kredinin özellikleri ve başvuru kanallarına dair detaylar bugünkü haberimizde.

Çay Üreticilerine Seyahat Kısıtlaması Kaldırıldı, Üreticiler Memleketlerine Dönmeye Başladı

Kovid-19 tedbirleri kapsamında alınan seyahat kısıtlamaları Doğu Karadeniz Bölgesi’nde çay üreticileri için kaldırıldı. Seyahat kısıtlamasının kaldırılması itibarıyla sabah saatlerinden itibaren üreticiler memleketlerine akın etmeye başladı. 3 günde yaklaşık 50 bin kişinin gireceği bölgede pandemi kapsamında üst düzey güvenlik ve sağlık önlemleri alınıyor.

Sektör Temsilcileri Sağlık Bakanlığı’ndan Yanıt Bekliyor, Sitelerin Havuzları Açılacak Mı?

Pandemi sürecinde normalleşme adımları atılmaya devam edilirken, sitelerde oturan vatandaşlar havuzlarının açılıp açılmayacağını merak etmeye başladı. Henüz akıbeti belli olmayan site havuzlarına aidat ödeniyor olması ve hava sıcaklığının iyice artması nedeniyle vatandaşlar havuzlarının açılmasını istiyor. Site havuzlarının açılıp açılmayacağı konusunda ise site yönetimleri Sağlık Bakanlığı’ndan bu konuya yönelik bir açıklama bekliyor.

Son Dakika: Yeni Mezun İş Bulamamış Gençlere 2 Yıl Ücretsiz Sağlık Hizmeti Verilecek

Pandemi sebebiyle uzaktan eğitim gören öğrenciler Mart ayından beri eğitimlerine devam ediyorlar. Her şeye rağmen bu yıl yine yüz binlerce genç okullarından mezun olacaklar. Bazı öğrenciler bir üst eğitime devam ederken bazı öğrenciler eğitim hayatlarını tamamlayacaklar. Eğitimini tamamlayıp işe giren öğrenciler zorunlu sağlık sigortasından faydalanırken, işsiz kalan yeni mezunlar için de ücretsiz 2 yıl sağlık hizmeti verilecek. Okulu bitirip iş bulamayan gençlerin en büyük problemlerinden birisi genel sağlık sigortasıydı. Yapılan GSS primleri değişikliği ile iş bulamayan gençler bir nebze olsun bu hususta rahat edecek. GSS prim değişikliğine ve 2 yıl sonra ne olacağı hakkında ayrıntıları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

‘Hayat Eve Sığar’ Uygulamasında Yeni Özellik: Ücretsiz Maske Talebi Oluşturulabilecek

Sağlık Bakanlığı tarafından Koronavirüs salgınına özel olarak hazırlanan ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasına yeni bir özellik eklendi. Maskelerin eve teslimatının gerçekleştirildiği bugünlerde uygulamaya ‘maske talep et’ özelliği eklendi. ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasındaki yeni özellik ile vatandaşlar ücretsiz maske talebi oluşturabilecek. Peki uygulama üzerinden ücretsiz maske kodu nasıl alınır?