Sgk Haberleri

Sgk Haberleri

Bunu yapan her emekliye 1.000 TL geliyor! SGK, Emekli Sandığı, BAĞ-KUR fark etmiyor: Geri ödemesiz 1000 TL fırsatı

Bankalar emeklilere özel tekliflerle gelmeye devam ediyor. Birçok banka emekliler için özel paketler düzenlemekte. Her banka kendi bütçesi dahilinde emeklilere promosyonlar hazırlamakta. Hazırlanan kampanyalar ve promosyonlar hakkında bilgilendirmeleri an be an sizinle paylaşıyoruz.

PTT rapor parası sorgulama: PTT rapor parası sorgulama nasıl yapılır? PTT rapor parası nasıl alınır, şartları nelerdir? PTT rapor parası ne kadar, ne zaman yatar? PTT rapor parası sorgulama ve diğer detaylar...

PTT rapor parası sorgulama nasıl yapılır? PTT rapor parası ne zaman yatar? Rapor parası sorgulama ekranı ve e devlet üzerinden işlemler hakkında detayları yazımızda hazırladık. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenen iş göremezlik ödeneği hakkında tüm detaylar yazımızda yer alıyor. SGK tarafından ödenen ve PTT üzerinden alınabilen rapor parası nedir, nasıl alınır? PTT rapor parası yattı mı nereden öğrenilir? Rapor parası sorgulaması T.C. kimlik no ile nasıl yapılır? Rapor parasının hesabınıza yatıp yatmadığı nasıl öğreneceğinizi ve PTT üzerinden iş göremezlik ödeneğini nasıl alacağınızı okuyabilirsiniz.

Yenidoğan Bebek SGK Kaydı Nasıl Yapılır? (Bebek Yardımı Başvurusu ve Şartları)

Yenidoğan bebek SGK kaydı nereden ve nasıl yapılır merak ediyorsanız detayları yazımızda hazırladık. Yenidoğan bebek SGK kaydı için gerekli evrakları ve diğer ayrıntıları inceleyebilirsiniz. Ayrıca bebek yardımı başvurusu ve şartları hakkında bilgileri de okuyabilirsiniz.

Finansal özgürlük nedir, nasıl kazanılır? Türkiye’de ekonomik özgürlük mümkün mü? Maddi özgürlük ile erken emekli olmanın yolları

Finansal özgürlük hedefi yatırım dünyasının her zaman gündemindedir. İş hayatının stresinden uzak olan SGK emekliliği öncesinde uzaklaşmak isteyen pek çok kişi, maddi özgürlüğünü eline alarak finansal emeklilik hayaline kavuşmak ister. Peki, Türkiye’de finansal özgürlük gerçek mi yoksa sadece bir hayal mi? Finansal özgürlük için yatırım, tasarruf ve yapılabilecek her şey yazımızda sizler için derlendi.

Yeni Doğan Bebek SGK Kaydı Nasıl Yapılır? Ne Kadar? Sorgulama

Yeni doğan bebek SGK kaydı yaptırmak için yapılması gerekenleri yazımızda hazırladık. Yenidoğan yardımı ne kadar ve sorgulama nasıl yapılır? Yardım başvurusu ve diğer detaylar hakkında bilgileri yazımızda bulacaksınız.

SGK, SSK ve BAĞKUR borçlularına müjde: Borç yapılandırma fırsatını kaçırmadan hemen müracaat edin!

7256 Sayılı Kanun kapsamında SGK borçları yapılandırılacak. SGK' yapılandırması son tarih ne zaman? SGK 7256 borç yapılandırma ne zaman bitecek? 7256 sayılı borç yapılandırma ile ilgili esasları ve taksitlendirme detaylarını haberimizden inceleyebilirsiniz.

Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi Üst Limitini Artırdı! Emeklilere, SGK’lı Çalışanlara, Kendi İşinin Patronlarına Yüksek Tutarlı Kredide Tek Şart…

Alternatif Bank düzenli gelir sahiplerine büyük avantaj sağlıyor. İhtiyaç kredisini üst limitlere taşıyan Alternatif Bank uygun faiz oranları ve avantajlı ödeme seçenekleri ile yüksek miktarlarda kredi veriyor.

SGK'lı herkesi ilgilendiriyor: Günlük 33 TL şeklinde hesabınıza yatmış olabilir, hemen kontrol et!

SGK'lılar için ödenen rapor parasını kontrol ettiniz mi? Günlük 33,34 TL şeklinde yapılan ödemeyi kontrol etmeniz gerekiyor. Rapor parası sorgulama, şartları ve başvurusuyla alakalı detayları haberimizden inceleyebilirsiniz. SGK'lılar için ödenen iş görmezlik ödeneği ile ilgili tüm ayrıntıları haberimizde hazırladık.

SGK'lılar dikkat: Hizmet dökümü sorgulama nereden, nasıl yapılır? (En güncel anlatım)

SGK hizmet dökümü sorgulama işlemleri birçok alanda belgenin istenmesi dolayısıyla yapılmaktadır. E devlet giriş SSK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır? SSK hizmet dökümü isimden sorgulama yapılır mı? Nüfus cüzdanıyla SSK sorgulama nereden yapılır? SSK emeklilik sorgulama işlemini nasıl yapabilirim? TC kimlik no ile SSK hizmet dökümü sorgulama son dakika bilgilerini inceleyebilirsiniz.

2020 Çeyiz Yardımı Nasıl Alınır? Başvurusu, Şartları ve Ne Kadar? (Çeyiz parası başvuru ayrıntıları)

SGK çeyiz parası 2020 yılında başvuru sahiplerine verilmeyi sürdürüyor. Engellilere çeyiz yardımı yanında gerekli şartları yerine getirenler ise SGK çeyiz yardımından yararlanabiliyor. Şehit yakınlarına, gazilere, öğrenciye çeyiz yardımı yapılır mı? Özel sektörde evlilik parası verilir mi? 2020 çeyiz parası ne kadar, kaç lira? 2020 çeyiz yardımı başvuruları ve SGK çeyiz parası sorgulama ayrıntıları…

Çalışanlara geçmiş bayram kredisi müjdesi Ziraat Bankası’nda: Düşük faizli özel ihtiyaç ve konut kredisi kampanyası!

Ziraat Bankası özel sektör ve kamu çalışanlarına özel kredi müjdelerini sıralıyor! İhtiyaç ve konut kredisi ürünlerinde Ziraat Bankası “Çalışanın Artısı” kredi kampanyalarında en uygun faizler sunuluyor. 60 ay vadeli ihtiyaç kredisinde çalışanlara özel Ziraat Bankası faiz oranı yüzde 0,98’e gerilerken, konut kredisinde yüzde 0,94’e kadar kredi kullanımı sağlanıyor. SGK’lı çalışanlara kredi maliyeti ise yıllık yüzde 12 – 15 aralığında sıralanıyor. Ziraat Bankası memur ve özel sektör çalışanı ihtiyaç ve konut kredisi faizi hesaplama son dakika ayrıntıları haberimizde…

Emekli olamayanlar dikkat: SGK toplu ödeme yapıyor! İşte SGK’dan toplu para iadesi alma başvuru şartları

SGK toplu para iadesi alma fırsatı doğdu! Emekli maaşı alma şartlarının tamamını yerine getiremeyen çalışanlar için SGK, toplu para iadesi başvurularını kabul ederek gerekli şartları sağlayanlara prim iadesi gerçekleştiriyor. SGK toplu para iadesi başvuru şartları neler, kimler başvurabilir? SGK toplu ödeme başvuruları nereye yapılıyor? İşte ayrıntılar…

SGK ile Vakıfbank Protokolü İmzaladı, Emekliler Promosyon Ödemesi Alacak

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türkiye Vakıflar Bankası emeklilere dağıtılacak promosyon için protokol imzaladı. İmzalanan protokol kapsamında hak sahipleri ilk emekli ikramiyeleri kapsamında promosyon alacaklar. Ödenecek olan promosyon bedeli ise gelire göre değişiklik gösterecek. Peki emekli promosyonları ne kadar olacak ve Vakıfbank aracılığı ile nasıl kullanılacak?

SGK İşe Giriş ve İşten Çıkış Bildirgesi Nasıl Alınır? | Sorgulama | Görüntüleme | Formu | Video Anlatım

SGK İşe giriş ve işten ayrılış bildirgesi almak için iki farklı yöntem bulunur. İşverenler tarafından kullanılan SGK portalı kullanılarak işe giriş ve işten ayrılış bildirgesi sorgulama yapılabildiği gibi, çalışanların da kullanabildiği e-Devlet Kapısı üzerinden SGK İşte Giriş ve İşten Ayrılış Bildirgesi görüntüleme gerçekleştirilebilir. SGK işe giriş bildirimi nereden, nasıl yapılır? SGK işe giriş bildirgesi sorgulama nasıl yapılır? SGK işten ayrılış bildirgesi nasıl hazırlanır? SGK işten ayrılış bildirgesi nereden yapılır? SGK işe giriş ve işten ayrılış bildirimi yapma için ne kadar süre var? İşte detaylar…

İşsizlik Maaşı Reddedilenlere Destek Sağlanacak

Ücretsiz izne çıkarılan ya da 15 Mart tarihinden sonra işten çıkarılan vatandaşlara aylık bin 177 TL destek sağlanacağı açıklanmıştı. Daha önce duyurulan bu desteğe ilişkin detaylar ise açıklandı. Buna göre ücretsiz izne çıkarılıp, SGK’ya başvuran vatandaşlar bu ödenekten faydalanabilecekler. Ayda 10 günden fazla sigortası bulunan ev hizmetleri çalışanları da bu ödenekten faydalanabilecek.

2020 SGK Hasta Bezi Ücreti Sorgulaması Nasıl ve Nereden Yapılır?

Yataktan kalkamayacak durumda olan hastaların kullandıkları hasta bezleri, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yardımı yapılan ürünlerden biridir. Felçli, yatakta tedavi görecek olan, yürüyemeyen birçok hastanın kullandığı hasta bezlerinin bedeli SGK tarafından karşılanmaktadır. Yani hasta bezi kullanan bir hasta, SGK’sının olması durumunda hasta bezine hiçbir bedel ödemeden sahip olabilmektedir. Peki hastanın bu imkandan faydalanıp faydalanamayacağı nereden öğrenilir? Hasta bezi sorgulaması nasıl yapılır?

SGK Diş Teli Tedavisi Fiyatını Karşılıyor Mu? 2020 Devlette ve Özelde Diş Teli Fiyatları Nedir?

2020 yılında diş teli fiyatları ne kadar oldu? Devlette ve özelde diş teli yaptırmanın maliyetlerini yazımızda hazırladık. Diş telini SGK karşılar mı, 2020'de ne kadara mal olur? Diş teli tedavisi yaptırmak istiyorsanız detayları yazımızdan inceleyebilir, konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

2020 gözlük çerçeve fiyatları ne kadar, SGK karşılıyor mu? (Katkı bedeli hesaplama)

2020 güncel gözlük çerçeve fiyatlarının ne kadar olduğunu, SGK'nın ne kadarını karşıladığını yazımızdan inceleyebilirsiniz. devletin karşıladığı gözlük camı ve çerçeveler ile SGK destekli gözlük camı ve çerçevesi kaç yılda değişilebileceğini okuyabilirsiniz. Gözlük reçetesi ne kadar süre geçerlidir, başvuru nasıl yapılır? Gözlük çerçevesi alım süreciyle alakalı tüm ayrıntıları okuyabilirsiniz.

2020 gözlük camı fiyatları ne kadar, devlet ne kadarını karşılıyor?

2020 yılı gözlük camı fiyatlarının ne kadar olduğunu, devletin ne kadarını karşıladığını yazımızda hazırladık. Devlet katkısı ile gözlük camı almak istiyorsanız yapmanız gerekenleri, başvuru sürecini, gerekli evrakları ve işlem adımlarını inceleyebilirsiniz. Gözlük camı reçetesi ne kadar sürede geçerlidir, optisyenler gözlük camını ne kadar sürede teslim ederler? Gözlük camı alma süreciyle alakalı bilgileri yazımızda bulacaksınız. SGK gözlük hakkı sorgulama adımlarını da inceleyebilir, gözlük camı yaptırmanın size maliyetini öğrenebilirsiniz.

SGK İşe Giriş ve İşten Çıkış Bildirgesi Nedir, Nasıl Hazırlanır? (Güncel Bilgiler)

SGK işe giriş ve çıkış bildirgesi, çalışanların işverenler tarafından sosyal güvencelerinin SGK'ya bildirilmesidir. Birçok kişi SGK işe giriş ve işten çıkış bildirgesi nedir, nasıl hazırlanır? Merak etmektedir. SGK iş bildirgesi ve formu hakkında bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

2020 SGK Meslek Kodları Nelerdir, Kimleri Kapsar? (Yenileme, Sorgulama)

2020 yılı SGK meslek kodları nelerdir? Meslek kodlarının ne işe yaradığını, yenilenmesini, kimleri kapsadığını ve sorgulama işlemini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Emekliye 1200 lira promosyon Garanti’de! 2020 Garanti BBVA emekli promosyon kampanyası şartları, avantajları ve ödeme tarihi

Garanti BBVA ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) emekli maaş promosyon protokolünü imzaladı! İmzalanan protokol ardından duyurulan Garanti BBVA 2020 emekli maaş promosyon kampanyası ayrıntıları netleşti. Garanti BBV 2020 emekli maaş promosyonu üst sınırı 1200 TL olarak açıklanırken, 60 ay vadeli yüzde 1.09 faizli emekli kredisi ayrıcalığı tanındı. Garanti BBVA 2020 ne kadar promosyon ödemesi yapıyor, kaç para? Garanti BBVA emekli promosyon şartları neler? Garanti ne zaman emekliye promosyon ödeyecek? İşte detaylar…

Denizbank’tan emekliye 1000 lira promosyon! 2020 Denizbank emekli maaş promosyon kampanyası detayları ve avantajları

Denizbank Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile 2020 emekli maaş promosyon imzasını attı! Emekliye 1000 TL promosyon ödemesi öngören kampanyada ayrıca düşük faizli emekli kredisi fırsatı da sunuluyor. İşte Denizbank 2020 emekli promosyon kampanyası ayrıntıları…

2020 Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank emekli promosyon ödemeleri zaman yapılacak, kaç para maaş promosyonu ödenecek?

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) emekli maaş promosyon ödemelerinde anlaştı! Yapılan ödemede en düşük emekli aylık promosyonu 500 TL olarak belirlenirken, üst limit bankalara bırakıldı. En yüksek emekli promosyonu ödemesi hangi bankada? Devlet bankaları ne kadar promosyon ödüyor? Ziraat, Halkbank, Vakıfbank, ne zaman, kaç TL promosyon ödeyecek? Emekli maaş promosyonundan nasıl faydalanırım? İşte detaylar…

Ziraat Bankası Emekli Promosyon Ödemeleri 2020 Belirlendi! Emeklilere Ziraat Bankası Ne Zaman Kaç Lira Promosyon Ödüyor?

Ziraat Bankası 2020 promosyon ödemeleri tutarı SGK anlaşması sonrasında belirlendi. Emekliye promosyon Ziraat Bankası kampanyaları, alınan emekli aylığına göre üç tarifede sabitlendi. 2020 Ziraat Bankası ne kadar emekli maaş promosyon ödemesi yapacak? Ziraat Bankası promosyon sorgulama 2020 nasıl yapılır? Ziraat Bankası en düşük ve en yüksek 2020 emekli promosyon ödemeleri nedir? 2020 emekli promosyon ödemeleri ne zaman yapılacak? Ziraat Bankası emekli promosyon ödemeleri kampanyaları 2020 ayrıntıları haberimizde…

2020 DNA Testi Ücreti Ne Kadar? (Annelik, Babalık Testi Fiyatı)

DNA testi 2020 fiyatı ne kadar, kaç TL? Devlette ve özelde DNA testi kaç paradan yapılır? Babalık testi nasıl yapılır, güvenilir mi? Adli tıpta DNA testi ücreti ne kadar, hangi şartlarda yapılır? SGK DNA testini karşılar mı? DNA testi yaş sınırı kaç, 18 yaşından küçükler yaptırabilir mi? DNA testi nerede yapılır? İşte detaylar...

Son Dakika! SGK’dan Emekli Maaşına Kesinti Hakkında Açıklama Geldi

Geçtiğimiz günlerde çıkan SGK’nın emeklilerin bayram ikramiyelerinin kesileceği haberi yalanlandı. SGK’dan yapılan açıklamada haberin asılsız olduğu ve ikramiyelerin kesilmeyeceği bilgisi geldi. Yapılan açıklamalarda SGK hukuki haklarını da kullanarak bu asılsız haberlerinin arkasını bırakmayacağını basın mensuplarına duyurdu.

Son Dakika! SGK Teşvik Süresi Uzatıldı! SGK Teşvik Süresinin Uzatıldığı İl ve İlçeler Tam Listesi

Bu yıl uygulanacak olan 6 puanlık SGK teşvikinin süresi 1 yıl daha uzatıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada 6 puanlık teşvik süresinin 1 yıl daha uzatıldığını resmi olarak açıkladı. Kararın resmi gazetede yayınlandığını ve 51 il, 2 ilçe için yürürlüğe girdiğini de duyurdu.

2020 Güncel Madecassol Krem Fiyatı Ne Kadar? (Kullanımı ve Faydaları)

Medacassol krem fiyatı 2020 yılında tek fiyat politikası ile eczanelerde yerini aldı! Sadece eczanelerden temin edilen bu medikal krem türü, pek çok farklı cilt probleminin tedavisinde etkilidir. Kollajen yapısına faydası ile de bilinen Madecassol krem faydaları nelerdir? Madecassol krem hangi amaçla kullanılır? Madecassol krem kullanımı nasıldır, nasıl uygulanır? Madecassol krem kaç para? Madecassol kremi SGK karşılar mı? Madecassol kremi 2020 güncel fiyatı ve merak edilenler haberimizde.

SGK (Devlet) Pet CT Karşılıyor Mu? (2020 GÜNCEL BİLGİ)

SGK, Pet CT'i karşılayıp karşılamadığı birçok hasta tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Konuyla alakalı en güncel bilgileri haberimizde sizler için derledik.