TL

Tl Haberleri

TL haberleri sayfamızda listeleniyor. TL son durumunu ve dövizler karşındaki değerlerini haberlerimizden inceleyebilirsiniz. TL için uzman açıklamaları ve yorumlar ile son dakika önemli TL haberleri aşağıda yer alıyor.

İş Bankası emekli promosyonlarında çıtayı yükseltti! Emeklilere özel 2000 TL promosyon duyuruldu!

En yüksek emekli promosyonu veren bankalar içerisinde İş Bankası duyurduğu kampanya ile rekabeti iyice kızıştırdı. En yüksek emekli promosyonu veren bankalar içerisinde 2000 TL'ye varan kampanya düzenleyen İş Bankası, bazı şartları sunması halinde bu rakamı maaş müşterilerine ödeyeceğini ilan etti. 'En yüksek emekli promosyonu hangi bankada?' merak edenler İş Bankası tarafından düzenlenen bu kampanyayı inceleyebilir. 2000 TL emekli promosyonu ile öne çıkan bankanın kampanya detaylarını haberimizden inceleyebilirsiniz.

En yüksek vadeli mevduat faizi arayanlara müjdeli haber geldi! Denizbank müthiş kampanyasını duyurdu! En yüksek vadeli mevduat faiz oranı arayanlara özel kampanya!

En yüksek vadeli mevduat faiz oranları arayışında olanlar için Denizbank müthiş bir kampanya başlattı. Birikimlerini vadeli mevduat hesabında değerlendirmek isteyenler için bankanın başlattığı kampanyada cazip faiz oranları sunuluyor. 'En yüksek mevduat faizi hangi bankada?' arayışında olanlar için Denizbank tarafından sunulan kampanya birikimlerinizi değerlendirmek için güzel bir fırsat! TL için en yüksek faizi veren bankalardan biri olan Denizbank'ın bu kampanyasından faydalanarak sizler de birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. En yüksek vadeli mevduat faiz oranında bankanın sunduğu cazip tekliften faydalanarak TL birikimleriniz için hemen hesap açabilirsiniz.

Garanti BBVA ve Shell iş birliği ile 200 TL akaryakıt hediye! Akaryakıtını hemen al!

Garanti BBA ile Shell ortaklığında akaryakıt kampanyası düzenlendi. Kampanya dahilinde Garanti BBVA müşterilerine 200 TL'ye kadar hediye akaryakıt verilecek. Müthiş kampanyanın detayları haberimizde yer alıyor.

Düşük faiz oranlı 3 ay ertelemeli kredi imkanları başladı!

Birçok banka düşük faiz oranlı 3 ay ertelemeli kredi fırsatlarını sundu. İşte, ING Bank, QNB Finansbank, Türkiye İş Bankası ve Aktif Bank'ın başlattığı kampanyalar...

KOBİ’lerin büyümelerine katkı sunacak 5 öneri

KOBİ’ler hem istihdamın hem de ihracatın büyük bölümünü oluşturuyor. Yönetim süreçleri ve pazarlama ile ilgili sorunlar, ekonomiye ve istihdama sundukları katkılar ile ekonominin lokomotifi görevini üstlenen KOBİ'lerin büyümelerini ve sürdürülebilirliklerini doğrudan etkiliyor.

Çinli ve Afrikalı bilim adamları, yeni çağdaki fırsatlar arasında dijital ekonomi, iklim değişikliği ve BRI işbirliğini vurguluyor

Bilim adamları Perşembe günü Çin-Afrika tarafından düzenlenen uluslararası bir konferansta, Çin-Afrika işbirliğinin zorluklara rağmen yeni çağda zengin fırsatlara sahip olduğunu ve iki tarafın diyalog kapsamını geliştirmesi ve sürdürülebilir ve kaliteli işbirliğini ilerletmek için çok taraflılığı desteklemesi gerektiğini söyledi.

Omicron Haberleri Piyasayı Etkilerken Bitcoin Fiyatı 57.000 Doların Altına Düştü

Küresel olarak yayılan Covid-19 varyantına ilişkin devam eden raporlar, son günlerde hisse senetlerini ve kripto para birimlerini sert vurdu.

A1 Capital Genel Müdürü Selim Tunçbilek: Sürdürülebilirliği Destekliyoruz

Son yıllarda büyük önem kazanan sürdürülebilirlik kavramı şirketlerin yönetim kültürüne doğrudan etki ediyor. Gelecek nesillere daha verimli bir dünya bırakılmasına yönelik projeler geliştiren şirketlerin sayısı da bu bağlamda günden güne artıyor. Türkiye’nin önde gelen aracı kurumlarından A1 Capital Genel Müdürü Selim Tunçbilek yaptığı açıklamada sosyal sorumluluğu önemseyen, kurumsal yönetişime değer veren şirketlerin ve yatırımcıların önemine ilişkin görüşlerini paylaştı.

Mevduatta sıcak gelişme: Yükselttiler! İşte 32 günlük en yüksek banka faiz oranı

Bankaların 32 günlük mevduat faiz oranları değişiyor! Bankalar müşterileri ile paylaştıkları bilgilendirmeler ile yeni 32 günlük vadeli hesap faizleri hakkındaki değişimleri aktarmayı sürdürüyor. İşte TL mevduatta son dakika güncel faiz oranları!

Weltew Home bu kez Kazakistan’ın başkentinde!

Türki Cumhuriyetlerle ticari ilişkilerinde her geçen yıl artış hacmi gösteren Weltew Home, son olarak Kazakistan’ın başkenti Nur-Sultan’da yeni bir mağaza açtı. Ülkede 12’inci mağazasını hizmete sunan marka, Orta Asya’da büyümeye devam ediyor.

Kasım ayını kırmızıyla kapatmasına rağmen, Bitcoin 2021'de fiyatını ikiye katlıyor

Geçen Ekim ayında, hem aylık getiri hem de tarihinin en yüksek aylık kapanış fiyatı için rekorlar kaydettikten sonra, bitcoin fiyatı Kasım ayını %7'lik bir düşüşle kapattı. Bu düşüşe rağmen, bitcoin 2021'de şu ana kadar fiyatı ikiye katladı.

Kripto Analistine Göre Bitcoin, Ethereum ve Binance Coin Bir Sonraki Büyük Patlamalar İçin Hazırlanıyor

Popüler bir kripto stratejisti ve tüccarı, piyasanın çoğunu etkileyen son bir düşüş trendinden sonra en iyi kriptoların birçoğunun nereye gittiğini tahmin etmek için fraktal kalıplara bakıyor.

Dogecoin Fiyat Analizi: DOGE, önceki günkü yükseliş ivmesine rağmen 0,23 doları aşamadı

Dogecoin fiyat analizi bugün düşüş gösteriyor. DOGE/USD bugün erken saatlerde bir başka yukarı yönlü test gördü.

Kamu Bankaları kredi faiz oranlarını güncelledi

Merkez bankasının kararları sonrasında bankalar faiz oranlarında düşüşe gitti. Ziraat Bankası ve Vakıfbank uygun faizli kredilerde dikkatleri çekti. İşte detaylar...

3 özel banka sıfır faizli ihtiyaç kredilerini duyurdu

3 özel banka sıfır faizli ihtiyaç kredi kampanyalarını açıkladı. Kredi fırsatlarına ilgi büyük oldu. İşte, kampanya faiz oranları, vade sayıları ve geri ödemesi...

Akaryakıt alacaklara müjde: Bunu yapanlara 40 TL verilecek!

Akaryakıt fiyatlarının dalgalanması akaryakıt alacakların kampanyalara ilgi göstermesine neden oluyor. Akaryakıt alacaklara müjdeli haber Axess ile geldi. İşte detaylar…

Kripto Para Analisti Bitcoin Yatırımcılarına Uyardı, BTC Sıçramasının Büyük Boğa Tuzağı Kurabileceğini Söyledi

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti ve tüccarı, BTC'nin büyük bir boğa tuzağı kurabileceği bir senaryoyu özetlerken Bitcoin yatırımcılarını uyarıyor.

Dünyanın önde gelen havacılık teknoloji yazılım firmalarından Hitit’e Bluesky Award’tan iki ödül birden

Havacılık yazılımında dünyanın öncü şirketleri arasında yer alan Hitit, Bluesky Awards ödül programında yılın Yılın Havacılık Yazılım Kuruluşu ve Yılın Havacılık Teknoloji Kuruluşu olmak üzere iki dalda ödüle layık görüldü. Rezervasyon, biletleme, check-in başta olmak üzere havayolu firmalarının operasyonel ve ticari uygulamalarını uçtan uca yöneten yazılımlar üreten Hitit, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük turizm teknolojileri ihracatçısıdır.

Her 5 şirketten 2’si Anadolu Yakası’nda ofis tercih etti

Ofise dönüşün başladığı 3. çeyrekte İstanbul’da 64 bin 18 metrekare ofis kiralama işlemi yapıldı. Özellikle yerli şirketlerin sağlıklı ve verimli çalışma ortamı için, yüksek teknolojiyle donatılmış nitelikli ofislere yöneldiğini belirten Göztepe Nakliyat ve Depolama CEO’su Ulaş Gümüşoğlu, “Yeni kiralamaların @’ının Anadolu yakasında Kozyatağı, Altunizade, Kavacık, Ümraniye civarlarında yapılması, nakliye sektörünün kıtalararası mesaisini artırdı” dedi.

Türkiye’nin yerli teknolojiyle hayata geçirilmiş ilk, Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise sayılı büyük enerji santrallerinden Kalyon Karapınar Güneş Enerjisi Santrali finansman anlaşması imzalandı

Türkiye ve dünyada her yıl artan nüfus ile gelecek kuşakların artan temiz enerji ihtiyacını sağlamak vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Kalyon Enerji, Kalyon Karapınar Güneş Enerji Santrali için İngiliz İhracat Kredi Ajansı UK Export Finance (UKEF), J.P. Morgan Chase Bank, Denizbank, Garanti BBVA, Türkiye İş Bankası, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası ile 12 yıl vadeli toplam 812 milyon dolarlık finansman anlaşması imzaladı.

İhracat 2021’in ekim ayında yüzde 20,3’lük artış kaydetti

Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamlarına ulaşılan 2021’in ekim ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla ihracatta yüzde 20,3’lük artış kaydedildi. Fason üreticilerin de sınırları zorlamaya başladığına dikkat çeken Tezmaksan Makine ve Parkurda.com Proje ve Pazarlama Müdürü Berna Şikel, "Hammaddeye sahip olan ama üretim noktasında yeterli imkanı bulamayan şirketler için çalışan fason üreticiler, hem gelirlerini artırarak işlerini büyütüyor, hem de ülke ekonomisine katkıda bulunuyor” dedi.

Setrow İzmir ofisi ile müşteriye özel dijital hizmetleri Ege’ye taşıdı

Entegre dijital pazarlama alanının lider kuruluşu Setrow, beşinci ofis yatırımını İzmir’de gerçekleştirdi. Setrow’un yeni ofisi birçok ulusal ve uluslararası kuruluşun Ar-Ge ile inovasyon merkezinin de yer aldığı İzQ’da açıldı. Web & SEO Optimizer, arama motoru ve Push – SMS Marketing gibi araçlarıyla turizm, zincir restoran ve e-ticaret sitelerinin ekonomik başarısında yanlarında olmak istediklerini belirten Setrow Yönetici Ortağı Turgut Taneli, “Türkiye’nin turizm ve e-ticaret hedeflerine ulaşması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Setrow Satış Müdürü Tolga Kılıç ise Setrow’un Web & SEO Optimizer çözümüyle şirketlerin başarıya ulaşmasında yanlarında olacaklarını dile getirdi.

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası - BCCT Başkanı Chris Gaunt, OBE Nişanını Prens Charles’dan aldı

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası – BCCT Başkanı Chris Gaunt, geçtiğimiz yıl, Kraliçe Elizabeth tarafından Türkiye – Birleşik Krallık ilişkilerine katkılarından dolayı üstün hizmet nişanı – OBE ile ödüllendirildi. Pandemi nedeniyle ancak bu yıl gerçekleşebilen Tören, geçtiğimiz günlerde Londra’da Windsor Castle’da düzenlendi. Törende Gaunt OBE üstün hizmet madalyasını Prens Charles’ın elinden aldı.

Kredi kampanyaları başladı: Kamu Bankaları kredilerinde kış fırsatı!

Son dönemde kamu bankaları çeşitli kredi fırsatları sunmaya başladı. Bankalar başlattığı kredi kampanyalarını sizler için hazırladık...

Bankalar taşıt kredisinde ne kadar faiz sunuyor?

Bankalar taşıt kredisi kampanyalarına başladı. Bankaların uygun taşıt kredisi fırsatlarını derledik. İşte detaylar...

Naklico, Macaristan’daki ofisiyle Avrupa’daki faaliyetlerini hızlandıracak

Minivanlarla Avrupa’ya 48-72 saat içinde teslimat sağlayan Naklico, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de açtığı ofisiyle yurt dışı faaliyetlerini hızlandıracak. Naklico Kurucu Ortağı Alper Par, “Budapeşte’deki ofisimizle Türkiye-Avrupa hattındaki varlığımızı pekiştirmeyi ve AB içi lojistik faaliyetlerde aktif pozisyona gelmeyi hedefliyoruz. Yakında mikro ihracat faaliyetlerine de başlayacağız” dedi.

En uygun konut kredisi faiz oranını Ziraat Bankası sundu!

Konut kredisinde düşük faiz oranlı kampanyalar sürüyor. Son olarak Ziraat Bankası en uygun konut kredisi fırsatlarını başlattı. İşte detaylar...

ING Bank'tan yüzde 1,48'den başlayan faiz ile ihtiyaç kredisi

ING Bank ihtiyaç kredisi faiz oranları ve vade sayısıyla dikkatleri çekti. ING 1,48'den başlayan faiz oranlarını müşterilerine sundu. İşte detaylar...

Vizyoner düşüncede birleşen Türk beyinlerinin geliştirdiği dünyanın önde gelen havacılık teknoloji şirketlerinden Hitit, halka arz için SPK’ya başvurdu

5 kıtada 38 ülkeden 48 uluslararası havayolu firmasının operasyon ve teknoloji yazılım süreçlerini yöneten Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurdu.

Dünya fitness lideri Türkiye’de üç markasıyla büyüyecek

Dünyanın en hızlı büyüyen lider fitness ekipman üreticilerinden olan Johnson Health Tech, Matrix, Vision ve Horizon markaları ile Türkiye’de de aynı süratle yol almaya hazırlanıyor. Bu amaçla ilk adımını atan JHT Türkiye, genel müdürlük ofisi ve showroomunu Ekim ayında eş zamanlı olarak Maslak’ta faaliyete geçirdi.

TL, Türkiye'de yasal para birimidir. 1844'ten 1881'e kadar lira iki sisteme dayanıyordu: 6.61519 gram saf altın veya 99.8292 gram saf gümüş değerindeydi, ancak 1881'den 1914'e kadar altın standardı kabul edildi. Birinci Dünya Savaşı sırasında Türkiye altın standardını terk etti. Halihazırda 5, 10, 20, 50, 100 ve 200 liralık banknotlar ile 1, 5, 10, 25 ve 50 kuruşluk madeni paralar (100 kuruş bir liradır) ve 1 liralık madeni paralar bulunmaktadır.