Ev Alacaklar Dikkat: Akbank Konut Kredisi Faiz Oranında İndirim Yaptı!

Son Dakika! Akbank müşterilerine sunduğu konut kredisi ürünlerinde uygulanan faiz oranında indirim yaptı. Temmuz itibarıyla bankaların güncel konut kredisi kampanyaları ve detaylar haberimizde yer alıyor.

0
82
Tüm bankaların güncel konut kredisi faiz oranları
Tüm bankaların güncel konut kredisi faiz oranları

Merkez Bankası’nın yarın yapacağı politika faizi toplantısında indirim yapılmasına kesin gözüyle bakılırken bankaların müşterilerine sundukları konut kredisi oranlarında yapılan indirimler de sürüyor. Özel bankalar ile kamu bankalarının girdiği indirim yarışında Akbank, konut kredisi kampanyası faiz oranını güncelleyerek öne geçti. Akbank’ın duyurduğu son konut kredisi kampanyası ile birlikte müşterilerine en uygun konut kredisi veren özel banka konumuna yükseldi. Öte yandan Akbank’ın yanında ING Bank, ICBC Bank ve Yapı Kredi Bankası da konut kredisi kampanyalarında uyguladıkları faiz oranlarında indirime gitti.

Bankaların konut kredisi ürünlerinde uyguladıkları faiz oranlarında indirim yarışı, yaklaşık 1 buçuk aydır devam ediyor. Mevcut durumda yapılan son indirimlerin akabinde Akbank’ın müşterilerine sunduğu konut kredisi faiz oranı %1.50 seviyesinden %1.49 seviyesine geriledi. Bununla birlikte ING Bank konut kredisi faiz oranı %1.54 seviyesinden %1.51 seviyesine düşürüldü.

Ülkemizde bankacılık sektörüne hızlı bir giriş yapan ve faaliyetlerine başladığı andan itibaren kısa sürede dikkat çekici bir büyüme yakalayan Çin’in dünya devi ICBC Bank, konut kredisi faiz oranında %1.57 seviyesini %1.53’e kadar düşürdü. Bunun yanında Yapı Kredi Bankası da konut kredisi kampanyasında güncelleme yapan özel bankalar arasında yer aldı. Yapı Kredi Bankası’ndan yapılan duyuruda mevcut durumda %1.65 olan konut kredisi faiz oranı 7 puan düşürülerek %1.58 seviyesine indirildi.

Akbank En Uygun Konut Kredisi Veren Özel Banka Oldu

Akbank’ın yaptığı konut kredisi faiz oranı güncellemesine ilişkin kamuoyu açıklamalarında bulunan Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, müşterilerine hayallerindeki eve kira öder gibi, kredi taksiti ödeyerek sahip olmaları için yeni bir fırsat yarattıklarını kaydetti. “Bugünden itibaren 5 ile 10 yıl vade aralığındaki konut kredisi faiz oranımızı %1.50’den, %1.49’a çektik.” açıklamasını yapan Oğuz, ekonominin yükseliş dönemlerinde önemli bir belirleyici rol üstlenen konut kredilerinde öncü olacak bu adımı atmaktan gurur duyduklarını belirtti.

Akbank tarafından kamuoyuna açıklanan bu faiz indiriminin ardından, ülkemizde bankacılık sektöründe faaliyet gösteren tüm özel bankalar arasında müşterilerine en uygun konut kredisi sunan banka Akbank oldu. Öte yandan kamu bankası olarak faaliyetlerini sürdüren Vakıfbank da müşterilerinin kullanımına sunduğu Sarı Panjur Konut Kredisi Kampanyası’nda %1.49 faiz oranı uyguluyor.

Merkez Bankası Faiz İndirimi Öncesinde Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum

Merkez Bankası’nın yarın gerçekleştireceği politika faizi toplantısından önce bankacılık sektöründe faaliyet gösteren tüm özel ve kamu bankaları arasında uygun konut kredisi veren bankaların listesi şu şekilde oluştu:

Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi Faiz Oranı: %1.49

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı: %1.49

T.C. Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı: %1.50

ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranı: %1.51

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranı: %1.53

ICBC Bank Konut Kredisi Faiz Oranı: %1.53

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Konut Kredisi Faiz Oranı: %1.55

Garanti BBVA Konut Kredisi Faiz Oranı: %1.58

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı: %.158

Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı: %1.59

Kuveyt Türk Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı: %1.68

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı: %1.70

Türkiye İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı: %1.72

QNB Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranı: %1.84

Albaraka Türk Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı: %1.99


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here