Ev Alacaklar Dikkat! TOKİ Alt Gelir Grubu Kurasız İlanlar Güncellendi!

TOKİ Alt Gelir Grubu Projelerinde açık satış yöntemi uyguluyor. Güncellenen Türkiye geneli kurasız konut projesi kampanyalarından yararlanmak isteyenler için detaylı bilgiler yazımızda yer alıyor.

0
145
TOKİ Açık Satış Yöntemi
TOKİ Açık Satış Yöntemi

TOKİ Türkiye Geneli Satış listesini güncellediğini duyurdu. Yeni listede çok sayıda alt gelir grubu ev kurasız satış yöntemi ile sahiplerine kavuşturulacak. Bununla birlikte düşük gelire sahip vatandaşların 366 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olabilmeleri sağlanacak. TOKİ Türkiye Geneli Satış Listesi Temmuz 2019 programı güncellendi. Bu kapsamda Türkiye genelinde pek çok farklı ilde bulunan çok sayıda konut, kurasız başvuru önceliği ile satışa sunuldu. Ev sahibi olmak isteyen düşük gelirli vatandaşlara özel hazırlanan kampanyada 366 lira aylık taksit ve 13 bin liradan başlayan peşinatlarla cazip teklifler sunuldu.

TOKİ Ankara Sincan Açık Satış Konut Projesi

TOKİ Ankara Sincan Saraycık Mahallesi Konut Projesi kapsamında satışa sunulan konut sayısı;

  • 60 adet 2+1 konut
  • 275 adet 3+1 knout
  • 19 adet 4+1 konut

olmak üzere toplamda 365 konut 16 Temmuz – 30 Eylül 2019 tarihleri arasında kurasız açık satış yöntemi ile satışa sunulacak. Satışlar başvuru önceliğine göre gerçekleştirilecek ve Halkbank şubeleri üzerinden yapılacak.

TOKİ Ankara Mamak Gülseren Açık Satış Konut Projesi

TOKİ’nin Ankara’da bir diğer projesi olan Mamak Gülseren’de satışa sunduğu konutlar; 3 adet 2+1 olarak belirlendi. Düşük gelirli vatandaşlara yönelik hazırlanan bu projede ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı sağlanıyor. Başvurular 29 Temmuz ile 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Halkbank Ankara şubeleri üzerinden yapılacak.

TOKİ Açık Satış Konut Projesi Nedir?

TOKİ tarafından yapılan konut satışları iki ana kategori altında yapılmaktadır. Bu u kapsamda alt gelir grubu konut projelerinde satışlar kura ile yapılırken, üst gelir grubu konut projelerinde yapılan satışlar ise açık satış yöntemi uygulanarak yapılmaktadır. Açık satış yöntemi ise satış ilanına konulan konutların kurasız olarak satışının yapıldığı bir sistemdir. Konut sahibi olmak isteyenler bu konutlar için belirlenmiş olan tarihler arasında, ilgili banka şubeleri üzerinden başvuru önceliği ile konut sahibi olabilmektedir. Diğer bir değişle açık satış konut projesinde belirtilen tarihler arasında söz konusu banka şubesine gelen ilk kişi, istediği konutu seçerek satın alma hakkına sahiptir. Bu sayede TOKİ’den ev sahibi olma fırsatından yararlanmış olur.

TOKİ’den Alınan Ev Kiraya Verilir Mi?

Pek çok vatandaş TOKİ’den alınan evlerin kiraya verilip verilemeyeceğini merak ediyor. Bu kapsamda TOKİ projenin grubuna göre kira uygulaması yapıyor. Nitekim alt gelir grubu konut projeleri için ikamet şartı arandığı gerekçesiyle evlerin kiraya verilmesine izin verilmiyor.

TOKİ’den konuya ilişkin yapılan açıklamada, alt gelir grubu projelerinde sözleşme imzalanan konutlarda borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranmakta olduğu belirtilmiştir. Bunun yanında alıcının kendisinin, eşinin veya çocuklarının sözleşme imzalanan konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi durumunda sözleşmeleri feshedilmektedir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here