Ev Almak İsteyenlere Müjde! 3 Banka Daha Konut Kredisi Faiz Oranını Düşürdü!

Bankaların müşterilerine sundukları konut kredisi faiz oranlarında indirimler tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak Garanti BBVA, QNB Finansbank ve Vakıf Katılım Bankası faiz oranlarını güncelledi.

0
129
Konut Kredisi Faiz Oranları
Konut Kredisi Faiz Oranları

Gayrimenkul sektörünü canlandıracak konut kredisi faiz indirimleri hız kesmeden devam ediyor. Özel bankaların yanında kamu bankaları da konut kredisi kampanyalarında güncellemeler yapmaya başladı. Özellikle kendi evinde oturmak isteyen vatandaşların ve konuta yatırım yapmak isteyenlerin sabırsızlıkla beklediği konut kredisi faiz oranları indirimleri gerçekleşmeye devam ediyor. Bankaların birbiri ardına yaptığı indirimler konut kredisinden faydalanarak ev sahibi olmak isteyen kişilere umut olsa da yine de beklenilen %0.98 seviyesinin çok üstünde seyretmeye devam ediyor.

Ülkemizde bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren özel bankalar ile kamu bankalarının girdiği konut kredisi faiz oranları indirim yarışı tüm hızıyla sürüyor. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar sabrederek faiz oranlarının daha da düşmesini bekliyor. Özellikle Merkez Bankası’nın bir sonraki toplantısında faiz oranları düşürme kararına neredeyse kesin gözüyle bakılırken konut kredisi kullanacak olan vatandaşlar da beklemeye devam ediyor. Vatandaşların beklentisi mevcut durumda %1.5 seviyelerinde olan konut kredisi faiz oranlarının %0.98 ile %1 seviyelerine geri çekilmesi yönünde. Ancak bankaların henüz bu yönde bir adım atmadığı görülüyor.

Üç Banka Daha Faiz Oranlarını Güncelledi

Geçtiğimiz günlerde özel bankaların başlattığı konut kredisi faiz oranlarında indirim kampanyaları, kamu bankalarının da bu yarışa ortak olmasıyla birlikte giderek daha çok memnuniyet verici olmaya başladı. Bugüne özel konut kredisi faiz indirim haberleri arasında üç farklı bankanın konut kredisi kampanyası haberleri yer alıyor.

Daha önce kamu bankaları olarak bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren T.C. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi faiz oranlarında indirim yaparak yeni kampanyalarını müşterilerinin bilgisine sunmuştu. 11 Temmuz 2019 Perşembe günü itibarıyla da Garanti BBVA, QNB Finansbank ve Vakıf Katılım Bankası konut kredisi faiz oranlarında indirim yaptıklarını açıkladı.

Garanti BBVA Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı!

Geçtiğimiz süreçte de konut kredisi faiz oranında indirim yapan ve kademeli olarak faiz oranlarını güncellemeye devam eden Garanti BBVA, konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşları sevindirecek kampanyalar yapmayı sürdürüyor. Bir önceki düzenlemede %1.71 seviyesine indirilen konut kredisi faiz oranı, bugün itibarıyla revize edilerek %1.65 seviyesine düşürüldü. Garanti BBVA’dan kullanılan 100 bin liralık konut kredisi ürünlerinde uygulanacak olan faiz oranı %1.65 olarak duyuruldu.

Vakıf Katılım Güncel Konut Finansman Kar Payı

Ülkemizde katılım bankaları arasında faaliyetlerini sürdüren Vakıf Katılım Bankası, müşterilerini memnun edici faiz oranı güncellemelerine devam ediyor. Konut finansmanı katılım payı olarak adlandırılan oranlarda daha önceden %1.85 olarak belirlenen konut kredisi faiz oranı, yapılan son güncelleme ile ciddi anlamda düşüş gösterdi.

11 Temmuz Perşembe itibarıyla kamuoyuna duyurulan kampanya detaylarına göre Vakıf Katılım Bankası’ndan konut finansmanı temin ederek ev sahibi olmak isteyen müşteriler, %1.59 katılım payı oranı üzerinden işleme tabi tutulacak. Böylece Vakıf Katılım Bankası konut kredisi faiz oranı da güncellenmiş oldu.

QNB Finansbank Güncel Konut Kredisi Faiz Oranı

11 Temmuz Perşembe günü konut kredisi faiz oranlarında indirim yapan bir diğer özel banka da QNB Finansbank oldu. QNB Finansbank yetkililerinden yapılan açıklama ile konut kredisi faiz oranı %1.99 seviyesinden %1.84 seviyesine indirildi.

Konut Kredisi Faiz Oranı İndirimleri Devam Edecek Mi?

Bankaların sunduğu konut kredisinden yararlanarak ev sahibi olma hayali kuran vatandaşlar, söz konusu kredilerde faiz indirimlerinin devam edip etmeyeceğini merakla bekliyor. Özel bankaların ve kamu bankalarının birbiri ardında konut kredisi faiz oranları düşürmesinden memnuniyet duyan müşteriler, bu indirimlerin daha ne kadar devam edeceğini merak konusu haline getirdi. Özellikle Merkez Bankası’nın bir sonraki toplantıda faiz oranlarını düşürmesi beklenilirken, bu indirimin konut kredisi faiz oranlarına da yansıması öngörülüyor. Böyle bir tabloda konut kredisi faiz oranlarında indirimlerin devam etmesini söylemek mümkün gözüküyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here