Editörün SeçimiGündem

Ev Hanımlarına Özel Faizsiz Kredi Desteği Duyuruldu: Bakanlık, Girişimci Kadınlara 15.000 TL Ödeyecek!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ev hanımlarına kredi desteği geliyor. Faizsiz kredi desteği iş kurmak isteyen ve çalışma yaşantısı bulunmayan ev hanımlarına sunulacak. 15.000 TL değerindeki krediden nasıl yararlanılabilir?

Ev Hanımlarına Özel Faizsiz Kredi Desteği Duyuruldu: Bakanlık, Girişimci Kadınlara 15.000 TL Ödeyecek!

Çalışma Yaşantısı Bulunmayan Ev Hanımlarına Müjde!

Girişimci ev kadınlarına yönelik sunulan faizsiz kredi desteği büyük kolaylık sağlayacak. 15.000 TL’ye kadar olan talepler karşılanacak. Çalışmayan ev hanımları için iş kurma süreci kolaylaşacak. Sosyal yardımlaşma dernekleri aracılığı ile başvuru sağlanabilecek.

Kredi Detayları Belli Oldu!

Kadınların çalışma yaşantısına dahil olabilmeleri için fırsatlar sunulmaya devam ediyor. Sosyal yardımlaşma dernekleri aracılığı ile sunulan destekler girişimci kadınlara KOSGEB kredisi ile verilmeye başlanıyor. 15.000 TL değerindeki kredi 8 yıl süreyle geri ödenebilecek. Üstelik ilk 24 ay boyunca ödeme yapmaya gerek olmayacak.

Kredi 2 Yıl Boyunca Ödenmeyecek!

KOSGEB’in girişimci ev kadınlarına sunduğu bu yeni destek büyük ses getirecek. Proje için başvurular alınmaya başlandı. 2 yıl ön ödemesiz olarak talep edilecek kredi için geriye kalan 6 yılda aylık taksitlerle ödeme yapılabilecek. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve bu Bakanlığa bağlı vakıflar değerlendirilecek.

KOSGEB Girişimci Kadın Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Girişimci kadınlara yönelik sunulan faizsiz kredi desteğinden tüm ev kadınları yararlanabilecek. Sosyal hizmetler Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren vakıflara gidilerek iş yeri açma kredisi başvurusunda bulunabilecek. İkamet edilen adresteki en yakın vakfa gidilebilir. Heyet incelemeyi tamamladıktan sonra beğendiği projeyi onay verecek. Onay alan projelerde girişimcinin hesabına daha sonra aktarılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.