Ekonomi

EYT prim gün sayısı eşitleniyor! Asgari ücret zammı içinde yeni tarihi verildi: “Aralık ayı” vurgusu gündeme damga vurdu!

Emeklilikte yaşa takılanlar ve asgari ücretliler için Bakan Vedat bilgin tarafından beklenen haber geldi. “Aralık geliyor” diyerek açıklama yapan Bakan Bilgin şu kritik yorumlarda bulundu:

“Geçtiğimiz dönem asgari ücretlere yönelik en yüksek oranda zam gerçekleştirildi. Aralık geliyor. Aralıkta da yenilik yapacağız” dedi. “EYT konusuna yönelik yeni bir düzenleme yapılacaktır” diyerek konunun altını çizdi

“ENFLASYONUN TAHRİBATINDAN KURTARACAĞIZ!”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücret zammına yönelik son dakika açıklamasını kamuoyuna duyurdu. “Emekçilerimizi enflasyona kurban etmeyeceğiz. İnsanları rahatlatmamız gerek” diyerek Aralık ayı vurgusunda bulundu. “Geçtiğimiz dönem asgari ücretleri yönelik en yüksek oranı sunduk. Bunu Temmuzda gerçekleştirdik. Şu anda Aralık geliyor ve Aralık ayında da yeni bir düzenleme yapılacak” diyen Vedat Bilgin: “Emekçilerimizi enflasyonun tahribatından kurtaracağız” diyerek ekledi.

EYT PRİM GÜN SAYILARI EŞİTLENECEK!

Yapılan konuşmada en çok merak edilen ise EYT ile ilgili çalışmaydı. Bakan Bilgin konu üzerine emeklilikte yaşa takılanlar için prim gün sayılarında da bir değişiklik olunacağını müjdesini verdi. “Prim gün sayılarında farklılık özellikle ciddi bir problem bunu eşitlememiz lazım. Bu konuda eşitlemeyi sağlayacak bir düzenleme yapacağız” diyerek açıklamasını tamamladı.

Bakan Bilgin dünyadaki pandemi süreci küresel ölçekte yaşanan enerji krizi ile beraber ülkelerde farklı düzeyde etkisini hissettiriyor ve zorluyor, dedi. “Enflasyonun tahribatı var ve alım gücü azalıyor. Hayat pahalılığı enflasyon sonuçlarından biri olarak ortaya çıkarıyor” diyerek konuşmasını sürdürdü.

“1 MİLYONDAN FAZLA KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANDI!”

“Yükselen enflasyondan kaynaklı olarak Türkiye’de de işsizlik problemi ön planda. Enflasyona karşı mücadeleye yaklaşımlarımız değişiyor. Enflasyona rağmen büyüyeceğiz. Geçtiğimiz ikinci çeyrekte %7,5 ve 7,6 oranında büyüme kaydedildi. Bu demek oluyor ki 1 milyondan fazla kişiye istihdam sağlandı. Küçülerek değil büyüyerek enflasyonunu çözeceğiz. Üreterek ihracatı destekleyerek” dedi.

“ASGARİ ÜCRETLİLER, TAŞERONLAR, SÖZLEŞMELİ PERSONELLER, EYTLİLER, 3600 PROBLEMİ GÜNDEMİMİZDE!”

Bakan Bilgin: “Sosyal politikalarla enflasyonun ezici etkisinde ve eşitsizliğini gidermeye yönelik faaliyetlerde bulunuyoruz. Sosyal sorunları çözeceğiz” dedikten sonra sözlerine şu şekilde devam etti: “Asgari ücretli problemini çözeceğiz. 3600 problemini çözmekteyiz ve EYT’de çözüm sürecinde sonuca ulaştıracağız. Bunların hepsi önümüzde bulunan dosyalar ve tek tek çözüme ulaştırılıyorlar. Geçici işçiler sorunu da ele alınıyor. Taşeronların kamuya alınmasına yönelik yaklaşık 91 bin kişi cevap bekliyor. Bunların sorununu çözerek ilerlemeye devam edeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.