Gündem

Facebook ve Instagram sürpriz karar: NFT pazarına katılmaya hazırlanıyorlar! NFT pazarına yüz binlerce dolar katkı bekleniyor!

Metaverse zincirine dahil edilen Facebook ve şu anda 2 milyarı aşan kullanıcısı bulunan Instagram uygulamaları üzerinden NFT işlemleri yapılabilir hale geliyor. Her iki uygulama üzerinde yapılabilecek NFT oluşumları için gelecekte büyük bir yatırım olduğu düşünülüyor.

Değişimin İzleri Önceden Duyurulmuştu

Piyasada yerini alan uygulama ve oyun geliştiriciliği yapan dev şirketler NFT pazarında yerini bularak yatırımlarını bütün dünyaya sunuyor. Facebook ve Instagram’ın kapsamına dahil olmaları beraberinde farklı gelişmelerin yaşanacağı da duyuruldu. Burada başlangıç aşamasında olunduğu birtakım düzenlemelerin yavaş yavaş belirteceği söyleniyor. Bu konu daha önceden gündeme getirilmişti.

Facebook yenileşen adı ile Meta, NFTpazarındaki dev şirketler olan Opensea ve Coinbase gibi şirketlere ulaşma hedefinde olduğu söyleniyor. Opensia 2017 yılında New York'ta kurulmuş dev bir NFT pazarıdır. Coinbase Kripto para birimi üzerine kurulmuş global bir Amerikan şirketidir. İki şirketinde piyasalardaki hisse senedi hacmi oldukça yüksektir.

Meta’nın NFT Pazarında Hedefi Ne Oldu?

NFT oluşumu zincirine dahil olan GamesStop ya da Square Enix gibi oyun firmalarının yatırımları konuşulurken yeni bir hamlede Facebook ve Instagram uygulamalarından geldi. Financial Times'ın yaptığı habere göre NFT işlemleri Facebook ve Instagram uygulamaları ile entegre edilebilir hale gelecek. Kullanıcılar bir sonraki hamlede kendilerine ait efektleri oluşturabilecekler.

Sonraki aşamada kişiler Instagram profillerini ya da Facebook üzerinden yaptıkları her bir paylaşımı NFT üzerinden oluşturarak kişiselleştirilebilecek. Meta'nın bu hamlesi hızla yayılımını devam ettiren NFT piyasalarında yüzbinlerce doların kazanılabileceğini ve gelecekte büyük bir yatırım olarak düşünüldüğünde altı çizildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.