Gündem

Facebook ve Instagram’da NFT devri! Meta, NFT’lerin sosyal medyada yayılmasına izin veriyor

Meta Platformu, bu hareketi düzinelerce ülkede Instagram'ın token işlevlerine erişimi genişlettikten sadece birkaç hafta sonra yaptı.

Meta Platforms Inc (NASDAQ:FB) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Facebook kullanıcılarının artık değiştirilemez tokenlerini (NFT’ler) sosyal medya platformunda yayınlamasına izin verdiğini açıkladı.

Kullanıcıların, Mayıs ayından bu yana Meta’ya ait Instagram’da olduğu gibi, kripto para cüzdanlarını bağlamalarına ve dijital varlıklarını Facebook’ta sergilemelerine izin verilecek.

Meta, güncellenmiş bir blog yazısında şunları söyledi: “Facebook ve Instagram’da dijital koleksiyonları kullanıma sunmaya devam ederken, insanlara sahip oldukları dijital koleksiyonları her iki platformda da yayınlama olanağı vermeye başladık.

“Bu, insanların dijital koleksiyonlarını her ikisinde de paylaşmak için dijital cüzdanlarını bir kez her iki uygulamaya da bağlamalarını sağlayacak.”

Engadget, yazın başlarında Facebook’ta NFT’leri test etmeye başlayan şirketin, Instagram’ın token işlevlerine erişimi düzinelerce ülkede genişletmesinden sadece birkaç hafta sonra bu hamleyi yaptığını belirtti.

Endüstri uzmanlarına göre Meta bir NFT pazarı kuruyor gibi görünüyor, ancak popülerlik kazanıp kazanmayacağı henüz görülmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.