Para Piyasaları

Fenerbahçe’nin Ronaldo ile prensipte anlaştığı söylentileri FB Token’a yaradı, fiyatı 1 günde sıçradı!

1 Eylül Perşembe günü gündeme gelen transfer haberleri, taraftar (fan) token’larında hareketlilikleri de beraberinde getirdi. Taraftar token’ları, geçtiğimiz yıl kripto para sektöründeki devasa büyüme ile birlikte geniş çevrelere ulaşmıştı. Dünya genelinde birçok futbol kulübü, çeşitli anlaşmalar sağlayarak kendi kripto para birimlerini piyasaya sürmüştü. Türkiye’de de birçok örneği görülen taraftar token’ı anlaşmaları sonrası, yerli yatırımcıların bu token’lara ilgisi de büyük oldu.

Bu token’lar arasında bulunan Fenerbahçe (FB) Fan Token da 1 Eylül – 2 Eylül tarihleri arasında sert yükselişler elde etti. FB Token yükselişindeki en büyük etken ise Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo ile Fenerbahçe’nin prensip anlaşmasına vardığı haberleri oldu. Dün gündemde yer alan bazı haberlerde, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un, Cristiano Ronaldo ile prensip anlaşması sağladığı iddia edildi. Haber sonrasında FB Token fiyatında çok hızlı bir yükseliş yaşandı.

RONALDO HABERİ SONRASI FİYAT SIÇRADI!

Süper Lig’de Fenerbahçe forvet arayışlarına devam ederken, sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde Fenerbahçe’nin Ronaldo’ya talip olduğu iddia edildi. İddialara göre Ali Koç, 1 Eylül tarihinde transfer çalışmaları için Londra’ya gitti ve Ronaldo’nun Manchester United’dan ayrılmak istediği iddialarıyla birlikte Ali Koç’un, Ronaldo ile görüştüğü iddia edildi. Fenerbahçe’nin Ronaldo ile prensipte anlaşma sağladığı iddiaları ortaya çıktı ancak Fenerbahçe, “Ali Koç transferde başarısız oldu” dedirtmek için bu iddiaların uydurulduğunu belirterek iddiaları yalanladı.

Fenerbahçe cephesi iddiaları yalanlamış olsa da Ronaldo ile prensip anlaşması sağlandığına dair çıkan haberler sonrasında FB Token fiyatında hızlı bir yükseliş yaşandı. İddialar öncesinde 1,85 dolar seviyesinde işlem gören FB Token, haberin yayılması ile yaklaşık %20 oranda yükseldi ve 2,16 dolar seviyesine kadar tırmandı. Daha sonra gelen fiyat düzeltmesi ile gerileyen FB Token, 2 dolar seviyelerinde dengelendi. FB Token, bu fiyat seviyelerini son olarak Ağustos ayının hemen başlarında görmüştü.

İŞLEM HACMİ BTC’Yİ SOLLADI!

Bilindiği gibi FB Token, Paribu borsasında TL işlem çiftinde işlem görüyor. Ancak bunun yanında FB Token’ı listeleyen başka borsalar da bulunuyor. Hatta geçtiğimiz günlerde dev kripto para borsası Bitfinex, FB Token işlem hacmi üzerinden bir yarışma başlattı ve yarışmanın kazananlarına maç biletleri ve forma hediyeleri verildi. Öte yandan Paribu borsasında da FB Token fiyatı haberlerle birlikte 33 TL’den 39 TL seviyesine kadar yükseldi. Ayrıca Paribu borsasında FB Token işlem hacmi 24 saatte 180 milyon TL’ye ulaşarak Bitcoin (BTC) işlem hacmini de geride bıraktı.

FENERBAHÇE (FB) TOKEN NEDİR?

FB Token, ERC-20 standartlarında Ethereum blok zinciri üzerinde geliştirildi. FB Token, Fenerbahçe taraftarlarına kulüp kararlarında söz sahibi olma, kulübün geleceğini etkileyebilecek anketlerde oy kullanma, stadyum turu gibi ayrıcalıklar sunuyor. Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında piyasaya sürülen FB Token, ilk olarak 15 ve 30 TL’lik seçeneklerle piyasaya sürülmüştü. İlk işlem gününde FB Token fiyatı yoğun taleple birlikte 153 TL’ye kadar yükselmişti.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.