Gündem

Fiat tüm 2022 Egea’larda teklifini sundu: Yarısını şimdi, kalanı 1 sene sonra öde!

Otomobil piyasaları, Mart 2020’de dünya genelinde şiddetini artıran Covid-19 salgınının ardından sert yükselişler yaşadı. Söz konusu dönemde ülkeler genelinde kapanmaların başlamasıyla birlikte üretimler aksadı ve tedarik zincirlerinde de aksamalar meydana geldi. Gelen bu aksaklıklar sonrası ortaya çıkan çip krizi, otomotiv sektörüne hızlı şekilde yansıdı ve otomobil fiyatlarında da hızlı artışlar kaydedildi. Küresel piyasalarda artan sıfır otomobil fiyatlarına, Türkiye’de ÖTV zamları ve döviz kurlarındaki yüksek seyir de eklenince, birçok vatandaş için sıfır otomobil sahibi olmak çok zorlu bir hale geldi. Ancak bu noktada Fiat’ın cazip bir kampanyası bulunuyor.

Otomobil fiyatlarında görülen fahiş artışlar, sıfır model araçlarda daha önce hiç görülmemiş, tahmin edilmesi çok güç seviyelerin ortaya çıkmasına neden oldu. Vatandaşlar sıfır model araç sahibi olabilmek için markaların sunduğu kampanyalardan yararlanmak istiyor. Bu kapsamda birçok otomobil markasından kampanya fırsatı gelirken, biz cazip kampanya da Fiat’tan geldi. Fiat Egea modelinde sonbahar kampanyası duyuruldu, otomobil sahibi olmak isteyenler sonbahar kampanyası dahilinde Fiat Egea’da yarısını şimdi, kalanı da bir sene sonra ödeyebiliyor. İşte detaylar…

FIAT’TAN “YARISINI ŞİMDİ, KALANI 1 SENE SONRA ÖDE” KAMPANYASI

Fiat, Türkiye’de uzun yıllardır en çok satılan otomobil modeli olan Egea modelinde cazip teklifini duyurdu. Özellikle fiyatıyla en çok tercih edilen modeller arasında yer alan Egea için Fiat’tan “Yarısını şimdi, kalanı 1 sene sonra ödeyin” kampanyası geldi. Fiat Egea ailesinden gelen bu teklifle birlikte kampanya detayları da belli oldu.

Fiat tarafından sunulan kampanyaya dair faiz oranı araç fiyatına, kullanılan kredinin şartlarına ve müşteri tipine göre değişiklik gösterebiliyor. Söz konusu kampanyaya alternatif olarak eşit ödemeli, 100 bin TL limitli, 15 ay vadeli ve yüzde 2,70 faizli kampanya da sunuluyor. Söz konusu kampanya, 15 ay üzeri vadelerde geçerli olmazken, kredi kampanyaları 0 km 2022 model yılı tüm Egea modellerinde, Marka Kasko yaptırılması koşulu ile sunuluyor.

KAMPANYA DETAYLARI

Marka Kasko; Axa Sigorta, Allianz Sigorta, Türkiye Sigorta, Ak Sigorta ve Groupama Sigorta şirketlerinden yaptırılacak olan Fiat Kasko poliçeleri ile Ak Sigorta ve Axa Sigorta şirketlerinden yaptırılacak olan Fiat Connect Kasko poliçeleri için geçerli olarak sunuluyor. Ayrıca kredi kampanyaları Koç Fiat Kredi onayıyla geçerli sunuluyor ve değerlendirmelerle birlikte daha yüksek peşinat veya vade istenebiliyor. Kampanyadan yararlanılmaması durumunda Koç Fiat Kredi kullanımlarında ise yüzde 3,49 faiz oranı sunuluyor.

FIAT EGEA KAMPANYASINDA ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

Fiat’ın 0 km 2022 model yılı tüm Egea modellerinde sunduğu, 2 Eylül – 3 Ekim 2022 arasında geçerli kampanyada sunulan fiyatlar ve kredi ödemeleri örnek tabloda şöyle:

  • Araç – Egea Sedan Easy 1.6 M.Jet 130 HP DCT
  • Tavsiye edilen anahtar teslim fiyatı – 579 bin 900 TL
  • Peşinat tutarı – 289 bin 500 TL
  • Kredi tutarı – 289 bin 500 TL
  • Vade – 12 ay
  • Kredi tarihi – 2 Eylül 2022
  • Ödeme tarihi – 2 Eylül 2023
  • Kredi geri ödeme tutarı – 458 bin 296 TL
  • Aylık akdi faiz oranı – yüzde 3,87
  • Yıllık akdi faiz oranı – yüzde 46,45
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.