Gündem

FORD elektrikli araç filosuna yenisini ekledi: Üretime başlayacağı tarihi paylaştı!

Türkiye’de sevilerek kullanılan araç modellerinin üreticisi Ford tam elektrikli ticari araç modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Elektrikli ikinci ticari model olarak E-Transit Custom Londra tanıtımı sonrasında büyük ilgi gördü.

2 MİLYAR EUROLUK YATIRIM AYRILDI!

Ford markası ikinci el elektrikli ticari araç modeli için kolları sıvıyor. Şirket Ford’a ait ilk tam elektrikli ticari modelini Kocaeli fabrikasında geçtiğimiz ay düzenlenen bir tören ile seri üretim hattına indirmişti. Şimdi sırada ikinci elektrikli modeli ile satışa çıkmaya hazırlanıyor. Ford Otosan firması tarafından Kocaeli’nin fabrikalarında üretimi gerçekleştirilecek ticari ve elektrikli araç modeli için start verildi. Geçtiğimiz yıl duyurusu yapılan ve yaklaşık 2 milyar Euroluk yatırım sağlanan E-transit Custom üretimine önümüzdeki yılın sonbaharında başlanılması hedefleniyor.

LONDRA’DA TANITIMI YAPILDI!

Ford elektrikli ikinci ticari araç modelinin Londra’da tanıtımını yaptı. 1 tonluk kapasiteye sahip olan araç Ford Otosan Kocaeli fabrikasında üretilerek satışa sunulacak. Lansmanı gerçekleşen aracın Ford Motor Company başkanı ve CEO’su Jim Farley: “Ford Pro ve E-Transit Custom ticari araç modelleri yeni bir dijital çağa taşıyor” dedi.

E-TRANSİT CUSTOM İÇ DONANIMI GÖZ DOLDURUYOR!

Aracın sahip olduğu yeni nesil batarya sistemi 380 kilometreye kadar menzil yakabiliyor. Araç DC hızlı şarj özelliği ile 125 kilowatt hızda performans sunuyor. Satışa sunulması beklenen araç içerisinde özel kabin ısıtma ve serinletme alanı buhar enjeksiyonu özelliği gösteren ısı pompası teknolojisi ile sağlanıyor. Bu da alanında ilk olma özelliği vaad ediyor. 3 fazlı entegre şarj cihazına sahip olan araç 7,2 saatte tam kapasite batarya dolumu sağlıyor.

FORD’UN SIFIR EMİSYON HEDEFİ 2040!

Kısa bir süre önce Türkiye’de üretim tesislerinde ve Ar-Ge merkezlerinde 2030 yılında karbon nötr olma hedefi ile yola çıkan Ford Otosan binek araç modellerinde 2030, hafif ticari ve orta ticari araçlarda 2035, ağır ticari araçlarda ise 2040 yılı itibariyle sıfır emisyonlu araç satışını gerçekleştirmeyi hedeflediğini ifade etti. Şu anda Avrupa’da satış yapılan Ford transit modelleri’nin %88’inin üretimi Kocaeli’de gerçekleştiriliyor.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.