Ekonomi

Garanti BBVA Yatırımdan 9 hisse önerisi: AKBNK, AKSEN, BIMAS, CCOLA, GUBRF, HEKTS, KRVGD, NTHOL ve TAVHL hisselerinde teknik…

Garanti BBVA Yatırım hisse senedi önerileri listesini paylaştı! 21 Ocak 2022 tarihli “Piyasalara Bakış Bülteni” üzerinden aktarılan aracı kuruluş hisse senedi tavsiyeleri listesi, teknik analiz bazlı beğenilen 9 hisse senedi ile hazırlandı. Borsa İstanbul 100 (Bist 100) ve Viop 30 yorumlarının da yer aldığı bültende, günün önemli seviyeleri borsa yatırımcıları için yorumlandı.

21 OCAK 2022 BİST 100 YORUMLARI (GARANTİ BBVA YATIRIM)

Kısa vadeli yükselen trendin kırılması sonrasında oynaklığın arttığı endekste, güne risk iştahının kısmen azalmasıyla, yatay başlanmasını beklemekteyiz. Açılış sonrası işlemlerde 2030-2040 aralığı direnç olarak ön plana çıkabilir. Tepki alımlarının ivme kazanması adına gün içi görünümde 2040, kısa vadede 2070 direnç bölgesinin aşılması gerektiğini düşünüyoruz. Aksi takdirde dalgalı eğilim 1960-2070 aralığını devam edebilir. Bu noktada gün içi vadede ara destek olarak ise 2000 seviyesini önemsemekteyiz.

21 OCAK 2022 VİOP 30 YORUMLARI (GARANTİ BBVA YATIRIM)

Şubat vade Endeks30 kontratta tepki alışlarının yaşandığı günde, gün içi kapanış 2282 seviyesinde olurken akşam seansında 2312,50 olarak gerçekleşti. Yurtdışında yıl başladığından itibaren özellikle teknoloji sektörü hisselerinde izlenen satış baskısı, açıklanan güçlü bilançolara rağmen karışık seyrin devam etmesine neden oluyor. İçeride, 2184 sonrası tepki hareketi güçlenmeye çalışsa da henüz yükseliş barları yükseliş trendine dönüşmedi. Bugün, yurtiçinde açıklanacak tüketici güven endeksi, izlenecek konu başlıklarından olacak. Bilançolar da yaklaşırken kısa vadeli alış fırsatlarının izlenmesi ve olası geri çekilmeler adına günlük bazda önemsediğimiz destek bölgenin 2310-2290 aralığı olduğunu belirtelim.

21 OCAK 2022 GARANTİ BBVA YATIRIM HİSSE SENEDİ ÖNERİLERİ

Haber

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise aracı kuruluş analistlerinin kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.