Garanti BBVA Yüz Tanıma Teknolojisiyle Yeni Bir Döneme Geçiyor

Dijital bankacılığın öncüsü olan Garanti BBVA yeni bir dönemin kapısını aralıyor. Biyometrik Yüz Tanıma sistemi ile birlikte müşterilere ödemelerde hız, kolaylık ve güvenlik sağlanıyor.

0
148
Garanti BBVA Biyometrik Yüz Tanıma
Garanti BBVA Biyometrik Yüz Tanıma

Garanti BBVA müşterisini yüzünden tanıyacak! “Biyometrik yüz tanıma” teknolojisini hayata geçirmeyi planlayan Garanti BBVA mobil ödeme sistemlerinde yeni bir döneme geçiş yapıyor. Garanti Teknopark’ta çalışmalarını sürdüren mühendis ve teknisyenlerin projeleri ile banka müşterilerin alışveriş deneyimlerini çok daha kolay, hızlı ve güvenli gerçekleştirmeleri amacıyla biyometrik yüz tanıma teknolojisi kullanılacak.

Garanti BBVA tarafından yapılan yazılı açıklamada berlitildiği üzere, şirket, Pendik’te kurulu Garanti Teknopart’ta yürütülen çalışmalar neticesinde bankacılık ve ödeme sistemleri dünyasına ışık tutan, sektöre örnek olacak teknolojik yeniliklere imza atmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de dijital bankacılığın bu günlere gelmesinde her zaman öncü ve lider bir rol üstlenen Garanti BBVA’nın sahip olduğu inovasyon kültürünün bir yansıması olan Garanti Teknopark kampüsü, çalışanların birikiminden güç alan, her yeni teknolojik ürünün ticarileşmesi süreci öncesinde çalışanlar tarafından doğrudan deneyimlendiği bir Ar-Ge merkezi olarak da öne çıkıyor.

Biyometrik Yüz Tanıma Teknolojisi Geliyor

Garanti BBVA’nın dijital bankacılık hizmetleri sürecinde erişmiş olduğu seviyenin arkadasındaki itici güç olan Garanti Ödeme Sistemleri, Garanti Teknoloji ve Mastercard ekiplerinin ortaklaşa yaptıkları çalışmalar sonucunda ödeme sistemleri dünyasında çok önemli bir projeye daha öncü olunuyor.

Garanti Teknopark’ta çalışanların alışveriş deneyimlerini çok daha hızlı, kolay ve güvenli şekilde gerçekleştirebilmeleri için “biyometrik yüz tanıma” teknolojisi hayata geçiriliyor. Böylelikle mobil ödeme sistemlerinde yeni bir döneme geçiliyor. Henüz pilot çalışma aşamasında olan yüz tanıma ile ödeme teknolojisi sayesinde banka müşterileri, sisteme bir kere biyometrik yüz tanımlama işlemi gerçekleştirdikten sonra yüzleriyle diledikleri kredi kartlarını eşleştirebilme imkanına sahip oluyorlar.

Bu kapsamda iş yerine yerleştirilen bir kamera ile POS cihazının entegre edilmesiyle birlikte geliştirilen bu uygulama sayesinde alışveriş sonrası ödeme işlemi saniyeler içinde tamamlanabiliyor. Yüz tanıma ile ödeme teknolojisinin ödeme sistemleri dünyasına yeni bir boyut kazandırması amaçlanıyor.

“Bilgiler Asla Kopyalanamaz”

Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Işıl Akdemir Evlioğlu, teknolojide yaşanan hızlı gelişmelerin yanında bankacılık hizmetleri de aynı şekilde dijitalleşirken Türkiye’nin teknolojide öncü bankası Garanti BBVA olarak zamanın ötesinde müşterilerin hayatını kolaylaştıran hizmetler sunmak için çalıştıklarını kaydetti.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here