Para Piyasaları

Gedik Yatırım Dolar Yorumları – 1 Şubat Salı

Gedik Yatırım 1 Şubat Salı Dolar yorumları yayımlandı. İşte detaylar…

Haftaya Türk lirasının dolar karşısında değer kazanarak başladığını gördük. Dün yurt içinde açıklanan verilere göre dış ticaret, aralık ayında 6,79 milyar dolar açık verirken, 2021 toplam dış ticaret açığı ise 46,13 milyar dolar olarak gerçekleşti. 2021 yılında ülkeyi ziyaret eden yabancı ziyaretçi sayısı 30,04 milyon kişi oldu. TCMB, hükümete gönderdiği açık mektupta, liralaşma sürecinin orta vadede fiyat istikrarına kalıcı katkı sağlamasının beklendiğini bildirdi. ABD tarafında ise Fed üyesi M. Daly, Fed’in yüksek enflasyon ile mücadelede mart ayında faizleri artırabileceğini söyledi.

Bugün yurt içinde ve ABD’de imalat PMI verileri takip edilecek. Dolar/TL, bu sabah saat 08:30 itibariyle 13,30’lu seviyelerden işlem görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.