Para Piyasaları

Gedik Yatırım Dolar Yorumları – 2 Şubat Çarşamba

Gedik Yatırım 2 Şubat Çarşamba Dolar yorumları yayımlandı. İşte detaylar…

İstanbul Sanayi Odası verilerine göre İstanbul’da ocak ayında perakende fiyatlar aylık %13,78 ve yıllık %50,91 seviyesinde arttı. Yarın açıklanacak enflasyon verileri öncesi fiyat artış baskısının devam ettiği görülüyor. İmalat PMI ise ocak ayında 50,5 ile sekiz ayın en düşük seviyesinde gerçekleşti. Aralık ayında ise değer 52,10 olarak gerçekleşmişti. ABD tarafında ISM imalat PMI verisi ocak ayında 57,6 seviyesinde açıklanarak güçlü seyrini korudu.

JOLTS açık iş sayısı ise aralık ayında 10,925 bin ile beklentilerin üzerinde artış kaydetti. Fed üyesi Harker, mart ayında Fed’in 25 baz puan faiz artışını destekledi. Açıklanan verilerin kur üzerinde etkisi sınırlı kalırken Dolar/TL, bu sabah saat 08:30 itibariyle 13,38’li seviyelerden işlem görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.