Gündem

Genç kalmanın sırrı bulunuyor! Jeff Bezos’tan devrim niteliğinde hücre çalışması

Dijital çağda teknolojiye yön veren büyük çaplı Amazon şirketinin kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos daha uzun yaşayabilmenin sırrını araştırıyor. Dünyada sayılı bilim insanları ile çalışmalarını göstererek hastalıkları tamamen yok edebilmeyi ve bu dönüşüm ile birlikte yüzyıllarca yaşayabilmenin şifresini elde edeceğini söylüyor. Jeff Bezos’un yeni firması Altos Lab’ın California, Amerika ve Cambridge’te merkezleri bulunacak.

Çalışmalara Katılacaklar İçin Eşsiz Bir Fırsat

Jeff Bezos kurduğu şirket içerisinde devrim niteliğinde bir hücre programını başlatılacağını duyurdu. Uzun yıllar ve sağlıklı yaşayabilmenin sırrının ancak yapılacak deneylerle keşfedilebiledeceğini, sözlerine ekledi. Dünya üzerinde tanınmış Nobel ödüllü bilim adamları ile oluşturulan bir ekip kullandığı özel teknikler ile yaşlılığa bağlı olarak oluşan hastalıkları ortadan kaldırmak ve daha uzun bir ömür yaşayabilmek için çalışmalarına başladı. Yaşlılık döneminde karşılaşılan kanser ve Alzheimer gibi hastalıkların tedavisine ve tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yapılacak çalışmalara çok sayıda bilim insanı katıldı. 60 yaşındaki girişimci Yuri Milner, firmanın kurucu ortağı ve bilim insanı Richard Klausner, Profesör Juan Carlos ve çalışmaya gönüllü katılan 2012 Nobel ödülü sahibi Dr. Shinya Yamanaka olacak.

Şirketlerin Yönetici İsmi Belli Oldu

Uzun yaşamın sırrını araştıracak Biyoteknoloji firması için ayrılan bütçenin 2.2 milyar sterlin  olduğu söyleniyor. Yapılacak çalışmalar için  dünyaca ünlü Amerikalı bilim adamı Hal Barron  ile anlaşma yapıldı. GlaxoSmithKline şirketinde araştırma ve geliştirme başkanlığı yapan 60 yaşındaki H.Barron Altos Labs'in yöneticiliğini yapacak.

Hal Barron yaptığı açıklamada şu sözler ile minnettarlığını dile getirdi: “İnsanların yararına olacak olan bu çalışmada şirketlere liderlik etmek ve böyle bir misyonda görev almak beni mutlu ediyor. Hastalıkların kaldırılması ve insanların ömrünün uzatılması için kimsenin tanıklık edemeyeceği bu eşsiz işte olmaktan dolayı onur duyduğunu, söyledi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.