Para Piyasaları

Goldman Sachs güncel Bitcoin tahmini heyecan yarattı! BTC almak için doğru zaman mı?

Kripto para piyasasında bir süredir konsolidasyon sürecinin yaşanması, yükseliş bekleyen yatırımcıların sabrını zorlamaya devam ediyor. Uzun zamandır boğa rallisi hareketi yapmayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yatay seyirde kaldı. Bu süreçte Bitcoin’in 2022 yılında nasıl bir performans göstereceği konusu da yatırımcıların bir numaralı gündem maddesi oldu. 

Goldman Sachs Analistlerinden BTC Yorumu

Yatırım bankacılığı alanında köklü geçmişi ve deneyimi ile bilinen Goldman Sachs analistleri, kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran yorumlarda bulundu. Analistlere göre BTC, dijital varlıkların hızlı biçimde benimsenmesi nedeniyle altından Pazar payı çalmaya devam edecek. Altının son dönemde istenen yükselişi yapamamasındaki en büyük sebep Bitcoin olarak gösteriliyordu. 

Bir süredir konsolide olan Bitcoin fiyatının 2022 yılı içinde 100 bin dolarlık seviyelere ulaşmasının söz konusu olduğu açıklandı. Goldman Sachs analistleri, 100 bin dolarlık BTC’nin gerçek bir olasılık dahilinde olduğunu vurguladı. Analistler, Bitcoin’in değer deposu pazarının şimdiden yüzde 20 gibi ciddi bir payı olduğunu hatırlattı. Goldman Sachs, öte yandan Bitcoin’in rakibi ons altının yatırım yapılabilen Pazar değerinin ise 2.6 trilyon dolar olduğunu kaydetti. 

“BTC Fiyatı 100 Bin Doları Aşabilir”

Kripto para yatırımcılarına büyük heyecan yaşatan Goldman Sachs analistlerinin yorumları, piyasadaki hareketliliğe henüz etki etmedi. Ancak analistlerden gelen olumlu değerlendirmeler ve yüksek fiyat tahminleri yatırımcıları yeniden umutlandırdı. Goldman Sachs analistlerine göre BTC’nin değer deposu pazarındaki payını önümüzdeki 5 yıl içinde yüzde 50 ihtimalle yükseltse bile Bitcoin fiyatı çok rahat bir şekilde 100 bin dolar seviyesinin üzerine çıkabiliyor.

Deneyimli analistlerden oluşan Goldman Sachs yatırım bankası, doğaya zarar verdiği için Bitcoin’in kurumsal kabulünde bazı çekinceler olduğunu da kaydetti. Özellikle yüksek elektrik tüketimi yüzünden BTC benimsenme hızında istenen ivme görülemiyor. Goldman Sachs analistleri buna rağmen Bitcoin’in talebinde herhangi bir azalma olmayacağını ve 2022 yılından itibaren BTC alımlarının artacağını söyledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.