Para Piyasaları

Gram gümüş yükselmeye, ons gümüş gerilemeye başladı! 21 Eylül 2022 güncel gümüş fiyatları

Son dönemlerin yakından takip edilen kıymetli metallerinden olan gümüş, yeni günde de güncel seviyeleri ile sık sık sorgulanmaya devam ediliyor. Bir süredir yükselen dolar kuru karşısında ons gümüşün düşüşe geçtiği, gram gümüşün ise değer kazandığı görüldü.

YENİ GÜNDE GÜMÜŞTE HAREKETLİLİK!

Uzun süredir yükselişte olan dolar kuru, döviz kurları ile birlikte emtia varlıklarını da direkt olarak etkiledi. Emtia varlıkları arasında işlem gören kıymetli metaller de söz konusu hareketlilikten olumsuz olarak etkilenen varlık kategorisi arasında yer aldı.

Dolar kurunun haftalar önce yakaladığı agresif çıkış ile birlikte gerilemeye başlayan gümüş fiyatları, kıymetli metaller arasında oldukça büyük ilgi çekti. Altın fiyatlarının yüksek seviyelerine karşı alternatif bir yatırım aracı olarak değerlendirilmeye başlanan gümüş, düşüşe geçişi ile birlikte potansiyel yatırımcılar tarafından yakın takibe alındı.

Bir süredir yükselen dolar kuru karşısında değer kaybı yaşayan gram gümüş ve ons gümüş, geçtiğimiz hafta toparlanmaya başlasa da ABD enflasyonunun açıklanmasından sonra hareketlenen dolar kurundan ötürü tekrar düşüşe geçti. Yeni haftanın başı itibari ile aşağı yönlü hareketler sergileyen gümüş fiyatları, yeni güne de hareketli başladı.

Piyasada işlem gören gram gümüş yeni güne değer kazancı ile başlarken ons gümüşte gerileme kaydedildi.

21 EYLÜL 2022 GRAM GÜMÜŞ FİYATLARI

Geçtiğimiz haftalarda hızla yükselmeye başlayan dolar kuru karşısında gerilemeye başlayan ve potansiyel yatırımcılarının dikkatlerini çekmeyi başaran gram gümüş, yeni haftanın başı itibari ile düşüş hareketlerini sürdürmeye devam etti.

Dün bu saatlerde 11,38 TL alış 11,40 TL satış seviyelerinden işlem gören gram gümüş, akşam saatlerine doğru oklarını aşağı yöne çevirerek düşüşe geçti ve işlem gününü 11,3533 TL seviyesinden kapattı. Yeni güne yukarı yönlü hareketler ile başlayan gram gümüş, 21 Eylül 2022 saat 12:21 itibari ile şu seviyelerden işlem görüyor:

  • Gram gümüş alış: 11,42 TL
  • Gram gümüş satış: 11,43 TL

21 EYLÜL 2022 ONS GÜMÜŞ FİYATLARI

Dolar kurunda kayda geçen yukarı yönlü hareketlerden sonra yakın takibe alınan kıymetli metallerden olan ons gümüş, son dönemlerde birçok ülkenin yönetimi tarafından uzun vadeli bir yatırım aracı olarak görülmeye başlandı.

Son dönemlerde agresif bir çıkış içerisinde olan ve 2021 yılının aralık ayında kırmış olduğu rekora adım adım yaklaşan dolar kuru karşısında dalgalı hareketler sergileyen ons gümüş, yeni haftaya düşüş ile başladı. Dün bu saatlerde de aşağı yönlü hareketleri süren ons gümüş, 19,38 dolar alış 19,40 dolar satış seviyelerinden işlem gördü. Yeni güne yine düşüş ile başlayan ons gümüş, 21 Eylül 2022 saat 12:24 itibari ile şu seviyelerden işlem görüyor:

  • Ons gümüş alış: 19,19 dolar
  • Ons gümüş satış: 19,21 dolar
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.