Gündem

GSB 4 bin 147 Koruma ve Güvenlik görevlisi personel alımı başlıyor: Başvuru şartları ve tarihi ne zaman?

Gençlik ve Spor Bakanlığı 4 bin 147 personel alım ilanının yayınladı. Başvuru şartlarında geçen koşulları taşıyan adaylar belirlenmiş açık pozisyonlara başvuruda bulunabilecek.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞLIYOR!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu sözleşmeli personel alım süreci için başvuru tarihlerini açıkladı. Yarından itibaren başlayacak olan personel alımı 5 gün boyunca devam edecek. Online olarak başvuru süreci değerlendirilebilecek.

Başvuruda bulunmak isteyen adayların lisans derecesinde Kamu Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Maliye, İktisat, İşletme, Çalışma Ekonomisi, Endüstri İlişkileri bölümleri gibi alanlardan ya da bu bölümlere denk yükseköğretim kurulu tarafından kabul edilen bölümlerden mezun olma şartı aranacaktır. Büro personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile Destek Personeli yerleştirmelerinde istenen şartlar değişebiliyor.

BAŞVURU YAPILABİLECEK AÇIK POZİSYONLAR VE BAŞVURU TARİHİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı 10 ve 15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. E-devlet platformu üzerinden başvurular kabul ediliyor. Açıkta olan kadrolar arasında ise şunlar yerine alıyor:

  • Büro personeli 300 kişi
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi 866 kişi
  • Destek Personeli 2 bin 981 kişi

PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yayınlanan ve alım yapılacak olan meslek gruplarına yönelik en az lisans düzeyinde eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olma şartı aranıyor. Bu Büro Personeli başvurusu için geçerliliğini koruyor. KPSS B grubu 2020 yılı puanında KPSSP3 esasına dayalı olarak görevlendirme yapılacak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi başvurusu için ön lisans düzeyinde eğitim veren bir kurumdan mezun olmak yeterli oluyor. KPSSP93 puan türü üzerinden başvuru yapılabilecek.

Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) alımı için ortaöğretim seviyesi, lise ve dengi kurumlarında mezun olmak şartı aranacak. KPSSP94 puan türü üzerinden yerleştirme yapılacak.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.