Gündem

GSB personel başvuru sonuçları açıklanıyor: GSB başvuru sonucu nasıl öğrenilir? Online sonuç öğrenme linki…

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanını yayınladı. Başvuru süreci Koruma, Güvenlik Görevlisi, Destek Personeli ve Büro Personeli olarak tamamlandı. Şimdi ise gözler açıklanacak sonuçlara çevrildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı sonuçları hangi gün ve saat kaçta açıklanacak araştırılmaya başlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bünyesinde çalıştırılmak üzere personel alımı başvuruları 10 ve 15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşmişti. Personeller belirli şartları karşıladıklarında başvuru sonuçları ve KPSS puanları değerlendirilerek yerleştirilme sürecine geçirilecek.

YERLEŞTİRİLECEK KADROLAR VE ADAY SAYILARI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 4147 sözleşmeli personel alım süreci sona erdi. 15 Eylül tarihinde sona eren başvurular kapsamında toplamda 2 bin 981 Destek Personeli, 301 Büro Personeli ve 866 Koruma ve Güvenlik Personeli alımı yapılacak.

GSB BAŞVURU SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden henüz başvuru sonucuna yönelik bir açıklama yapılmadı ancak başvurular online ortamda yapılmıştı. Online ortamda e-devlet şifresi ile başvuru sonucu takip edilebilecek.

Yapılan başvurunun sonuçları e-devlet üzerinden şifre ve kullanıcı adı giriş yapılarak incelenebiliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı internet sayfaları üzerinden online başvuru sonucu incelenebilecek.

GSB MESAJI YANLIŞ ANLAŞILDI!

Gençlik ve Spor Bakanlığından başvuru yapan kişilere yönelik bilgilendirici bir sms geldi. Ardından bu gelen mesaj sonrasında özellikle yurt başvurusu yapan öğrenciler kendilerine kayıt yapılabilecek ve başvurusu kabul edilen kategorisinde değerlendirdi. Fakat ardından yapılan açıklamada başvurusunun doğru şekilde gerçekleştiğine dair bilgilendirme olması için gönderildiği söylenildi.

GSB PERSONEL BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

GSB personel başvurusu şartları arasında şunlar yerini alıyor:

  • Başvurulacak pozisyona ait alınan nitelikleri taşımak
  • Asıl ve yedek aday sıralamasına giremeyen adaylar için KPSS’den 60 puan ve üzeri almış olmak
  • Adaylar yerleştirme sonuçları kariyer kapısı internet sitesi üzerinden görüntüleyebilecek.
  • İtiraz edilmek istendiğinde itiraz dilekçesi e-posta yoluyla belirlenen sürede kişinin TC kimlik numarası, isim soyisim, imza ve adres bilgileri yer alarak gönderilmesi gerekecek.
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.