Para Piyasaları

Gümüş, Altın ve Dolar Yatırımcıları için Para Piyasalarının Uzman İsmi Yatırımcıları Uyardı: “Gram Altın ve Gümüşte Manipülasyona Dikkat Edin!”

Altın ve Para piyasaları uzmanı olan İslam Memiş “Manipülasyonlara dikkat edin!” dedi. Özellikle gümüş ve altın yatırımcıları için önemli uyarılarda bulundu. Altın, gümüş ve dolar kuruna yönelik yeni tahminlerini de paylaştı.

“Bu Fırsatları Kaçırmayın!”

İslam Memiş “Para piyasalarında ciddi bir baskı ve manipülasyon süreci fark ediliyor” diyerek uyarıda bulundu. “Bu fırsatları kaçırmayın!” diyerek yaptığı paylaşımda farklı ihtimallere de değindi. Özellikle altın ve gümüş piyasalarına yönelik fiyatlardaki dalgalanmalar üzerine konuşmasını sürdürdü. Yatırım sahipleri, ev almak isteyenler bu süreçte ne yapmalı? konusunda fikirlerini sundu.

Hisse Senedi Almak İsteyenler Ucuz Dönemdeyiz!”

İslam Memiş “Borsa piyasalarında şu anda ucuz hisse senetleri yer alıyor. Özellikle yaz aylarında büyük bir artış olacağını öngörüyorum” dedi. “Şu anda bana göre uygun gözüküyor. Özellikle BDDK kararı sonrasında bir bant aralığı sıkışması fark edildi. Kurda 17.30 seviyesi direnç olarak netleşti. Önümüzdeki aya bakacak olursak 17 ile 18 arasında doların dalgalanması fark edilecektir. Bundan sonrasında yukarı yönlü bir yükseliş gözlemlenebilir” dedi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

“Ekranlardaki Para Birimlerine Kanmayın!”

İslam Memiş konuşmasında sürekli olarak şunu vurguladı: “Kapalı Çarşı fiyatı ile ekranlarda görülen fiyatlar aynı değil. Ekranlardaki para birimleri ile alım satım yapmamaya dikkat edin” dedi. Öneri olarakta “Ya bir dövizciye gidin ya da bankacılık uygulamaları üzerinden takip edin. Bunlar gerçek değerlerdir” diyerek sözlerini ifade etti.

Dolar Almak İsteyenlere Kritik Tavsiye!

İslam Memiş: “Günlük Hedefte dalgalanmalar aşırı. Euro dolara karşı değer kaybetmiş durumda. Elinde TL bulunan ve dolar almak isteyenler varsa şu anda Euro en iyi yatırım aracı oldukça ucuz” diyerek tavsiyede bulundu.

“Doların karşısında şu anda Euro, altın ya da Gümüş ucuz olarak görülüyor” dedikten hemen sonra yeni bir tavsiyede daha bulundu. “Eğer dolarım olsaydı eski seviyelerine gelmesini beklemekten ziyade 4 farklı parçaya bölerek işlemlerimi uygulardım” dedi.

Uzmanından Gram Altın Almak İsteyene Tavsiye!

Gram altın için ise “Şu anda ekranlarda 974 TL gözüküyor. Gün içinde 994’e kadar ilerledi. Kapalı çarşıda ise bu rakam 983. Bu şekliyle düşünüldüğünde 9 liralık bir makas aralığı bulunuyor. Alım yaparken bunu da düşünün” diyerek uyardı.

“Şu anda altın düşüşte, almayarak beklemeliyim” fikrinde olanlara da bir uyarıda bulundu. “Ekran fiyatlarını aldırmayın. Bu rakamlar bankada ya da kapalı çarşıda yer almıyor. Bana soracak olursanız 1000 liranın altındaki seviyelerde kademeli alım yapılabilir. Çünkü bir sonraki seviye 1050 olacak ardından 1200 ve tahminime göre yılın sonuna doğru 1450’yi bulacak. Burada önemli olan orta ya da uzun vadede yatırım yapabilmektir” dedi. Her yükselişte hemen satmayın ONS’ta ciddi bir baskılama söz konusu” diyerek ekledi.

Gazetebanka yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı uzman yorumlarıdır.

ÖNEMLİ HABER BAŞLIKLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.