Para Piyasaları

Gümüş fiyatlarında hareketlilik! Altın fiyatları gerilerken gümüş değer kazandı! Gümüşün gramı kaç TL oldu? Ons gümüş kaç dolar? 15 Eylül 2022 güncel gümüş fiyatları

Yeni güne de bir süredir olduğu gibi yukarı yönlü hareketler ile başlayan dolar kuru, şu sıralar 18,26 TL seviyesinin üzerinden işlem görmeye devam ediyor. Dolar kurunun hareketliliğine bağlı olarak yakın takibe alınan kıymetli metallerden altının, yeni güne düşüş ile başladığı kayda geçti. Altın fiyatlarından sonra en sık sorgulanan kıymetli metallerden birisi de gümüş oldu.

Son dönemlerin en çok rağbet gören kıymetli metallerinden olan gümüş, uzmanların açıklamaları doğrultusunda potansiyel yatırımcılar ve yatırımcılar tarafından yakın takibe alındı. Bir süredir değer kazanan dolar karşısında değer kaybeden gümüş, yeni güne şaşırtıcı bir şekilde yükseliş ile başladı. Şu sıralar okları aşağı yönde olsa da halen makul seviyelerde olduğu kanaatine varılan gümüş fiyatları, yeni günün en çok sorgulanan konu başlıklarından birisi olmaya devam ediyor.

15 EYLÜL 2022 GRAM GÜMÜŞ FİYATLARI

Bir süredir yükselişte olan dolar kuru karşısında değer kaybeden gram gümüş, hafta başı itibari ile toparlanma sürecine girdi ve oklarını yukarı yöne çevirdi. Potansiyel yatırımcılar ve yatırımcılar tarafından yakın takibe alınan gram gümüş, dün bu saatlerde 11,39 TL alış 11,41 TL satış seviyelerinden işlem görürken akşam saatlerine doğru yükselişe geçerek işlem gününü 11,5284 TL seviyesinden kapattı.

Yeni güne değer kaybı ile başlayan kıymetli metaller arasında en çok sorgulanan başlıklardan birisi olan gram gümüş, 15 Eylül Perşembe saat 11:47 itibari ile dün öğle saatlerinde yakaladığı seviyeleri korumaya devam ediyor. Gümüş gram fiyatı- alış 11,39 TL olarak açıklanırken satış fiyatı 11,41 TL olarak bildirildi.

15 EYLÜL 2022 ONS GÜMÜŞ FİYATLARI

Son dönemlerde yakın takibe alınan kıymetli metallerden olan ons gümüş, bugün de potansiyel yatırımcılar ve yatırımcılar tarafından sıklık ile sorgulanmaya devam ediliyor.

Dün bu saatlerde 19,36 dolar alış 19,38 dolar satış seviyelerinden işlem gören ons gümüş, akşam saatlerine doğru yükseliş hızını arttırarak son işlem gününü 19,63 dolar seviyesinden kapattı. Yeni güne hareketli başlayan ons gümüş, 15 Eylül Perşembe saat 11:49 itibari işe şu seviyelerden işlem görüyor:

  • Ons gümüş alış: 19,43 dolar
  • Ons gümüş satış: 19,46 dolar

GÜMÜŞ YATIRIMLARI ARTTI!

Son dönemlerde dalgalı hareketler içerisinde olan döviz kurları ile altın piyasası, yatırımcıların ve potansiyel yatırımcılarının kafalarını karıştırmaya devam ediyor. Bir yükselip bir düşen kurlar ve altın fiyatları karşısında birikimlerini nasıl değerlendirmeleri gerektikleri konusunda uzmanlara danışan vatandaşlara, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten yanıt geldi.

Geçtiğimiz haftalarda gümüş yatırımlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Uzman Memiş, son dönemlerde gümüşün altına göre daha çok kazandırdığını ancak ciddi kazançlar için gümüş yatırımlarına uzun vadeli olarak bakılması gerektiğini belirtti.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.