Para Piyasaları

Gümüş fiyatlarında hareketlilik: Ons gümüş ve gram gümüş yükselişe geçti! 23 Eylül 2022 güncel gümüş fiyatları

Geride bıraktığımız senenin son çeyreğinden bu yana pek çok faktör çerçevesinde bir düşüp bir yükselen döviz kurları ile altın fiyatları, yatırımcıların ve potansiyel yatırımcıların kafalarını karıştırmaya devam ediyor. Birikimlerini hangi varlıkta değerlendirecekleri konusunda kafa karışıklığı yaşayan vatandaşlar için işaret edilen gümüş piyasası, son dönemlerde uzun vadede en çok kazandıran emtia varlıklarından birisi olarak gündemde kalmaya devam ediyor.

Son dönemlerde dolar kuru karşısında değer kaybeden ancak Amerika’dan gelen enflasyon ve faiz artırımı açıklamalarından sonra tekrar yükselişe geçen gümüş piyasası, yeni günde de yatırımcılar ve potansiyel yatırımcılar tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor.

GÜMÜŞ PİYASASINDA HAREKETLİLİK!

Geçtiğimiz haftalarda agresif bir çıkış yakalayarak yükselişe geçen dolar kuru, emtia varlıklarını da direkt olarak etkisi altına aldı. Doların hızlı yükselişi karşısında bir anda değer kaybeden emtia varlıklarından birisi de gümüş oldu.

Son dönemlerde bir düşüp bir yükselen döviz kurları ve altın fiyatları karşısında alternatif bir yatırım aracı olarak değerlendirilmeye başlanan gümüş, dolar kuru karşısında değer kaybı yaşadıktan sonra yatırımcıları ve potansiyel yatırımcıları tarafından yakın takibe alındı. Elde edilen son ekonomik verilere göre son dönemlerde altın piyasasına göre daha çok kazandırdığı gözlenen gümüş, düşüşe geçmesi ile birlikte piyasaları tedirgin etti.

Geçtiğimiz haftanın başında toparlanmaya başlayan gümüş fiyatları, açıklanan ABD enflasyonundan sonra yükseliş hareketlerini sürdürdü. Son olarak iki gün önce açıklanan FED faiz artırımı kararı ile birlikte de yukarı yönlü hareketler sergilemeye devam eden gümüş piyasası, yeni güne yine değer kazancı ile başladı. Ons gümüşün ve gram gümüşün, yeni günde de yukarı yönlü hareketlerinin sürdüğü görüldü.

23 EYLÜL 2022 GRAM GÜMÜŞ FİYATLARI

Amerika’dan gelen faiz artırımı kararından sonra yükseliş hızını arttırarak piyasaları şaşırtan gram gümüş, yatırımcıları ve potansiyel yatırımcıları tarafından yakın takibe alındı. Dün bu saatlerde 11,61 TL alış 11,62 TL satış seviyelerinden işlem gören gram gümüş, gün sonuna doğru düşüşe geçerek işlem gününü 11,5781 TL seviyesinden kapattı.

Yeni güne hareketli başlayan gram gümüş, 23 Eylül 2022 saat 10:40 itibari ile şu seviyelerden işlem görüyor:

  • Gram gümüş alış: 11,57 TL
  • Gram gümüş satış: 11,59 TL

23 EYLÜL 2022 ONS GÜMÜŞ FİYATLARI

Amerika’dan gelen enflasyon ve faiz artırımı açıklamalarının ardından oklarını yukarı yöne çeviren ve günler sonra toparlanma sürecine giren ons gümüş, potansiyel yatırımcıları ve mevcut yatırımcıları tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor.

Dün bu saatlerde 19,66 dolar alış 19,69 dolar satış seviyelerinden işlem gören ons gümüş, akşam saatlerine doğru düşüşe geçerek işlem gününü 19,56 dolar seviyesinden kapattı. Yeni güne hareketli başlayan ons gümüş, 23 Eylül 2022 saat 10:41 itibari ile şu seviyelerden işlem görüyor:

  • Ons gümüş alış: 19,65 dolar
  • Ons gümüş satış: 19,68 dolar
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.