Gündem
Giriş Tarihi : 09-10-2020 22:15   Güncelleme : 09-10-2020 22:15

10 11 Ekim 2020 hafta sonu noterler açık mı? Cumartesi ve Pazar nöbetçi noter çalışacak mı?

Türkiye Noterler Birliği (TNB) 10 11 Ekim 2020 Cumartesi ve Pazar günü nöbetçi noterlik hizmetine açıklık getirdi! TNB bu hafta sonu nöbetçi noter görevlendirmedi. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve 81 vilayette Cumartesi ve Pazar nöbetçi noter görev almayacak. Türkiye Noterler Birliği nöbetçi noter sorgulama sayfası üzerinden yaptığı paylaşımda, Covid-19 tedbirleri kapsamında nöbetçi noterlik hizmetinin askıya alındığını duyurdu. Bugün noterler açık mı? İşte bu hafta sonu nöbetçi noter çalışma saatleri ve mesai ayrıntıları…

10 11 Ekim 2020 hafta sonu noterler açık mı? Cumartesi ve Pazar nöbetçi noter çalışacak mı?
Enis Mutlu

Türkiye Noterler Birliği (TNB) nöbetçi noter hizmeti alım –satım işlemlerini hafta içi yetiştiremeyen vatandaşlarca araştırılıyor. Covid-19 kapsamında askıya alınan ve halen aksi yönde bir açıklama gelmeyen hafta sonu açık noterlikler ile ilgili nöbetçi noter sorgulama ekranı üzerinden yayımlanan duyuru geçerliliğini koruyor.

“NÖBETÇİ NOTERLİK HİZMETİ İKİNCİ BİR KARARA KADAR ERTELENMİŞTİR!”

TNB nöbetçi noter sorgulama portalı üzerinden yayımladığı duyuruda, Covid-19 tedbirleri kapsamında nöbetçi noterlik hizmetinin askıya alındığını duyurdu. Açıklamada, “Ülkemiz geneline alınan Koronavirüs tedbirleri kapsamında, nöbetçi noterlik uygulaması ikinci bir karara kadar ertelenmiştir.” ifadeleri kullanılarak 10 11 Ekim Cumartesi ve Pazar nöbetçi noter görevlendirilmediği kamuoyuna duyuruldu.

NOTERLİK HİZMETİ HAFTA İÇİ DEVAM EDECEK!

Bir dönem hafta içi nöbetçi noterlik hizmetine geçen TNB, normalleşme adımları ile birlikte hafta içi normal noter çalışma düzenine geri döndü. Nöbetçi noter görüntüleme ekranında kamuoyu ile paylaşılan duyuruda, “Hafta içi verilen noterlik hizmetlerinde ise herhangi bir değişiklik yoktur.” ifadeleri ile noterde gerçekleştirilecek işlemler için vatandaşlar hafta içi günlerine yönlendirildi.

TÜRKİYE NOTERLER BİRLİĞİ HAFTA SONU AÇIK OLAN NÖBETÇİ NOTER AÇIKLAMASI