Gündem
Giriş Tarihi : 25-03-2021 17:09   Güncelleme : 25-03-2021 17:12

2021 Eskişehir Balmumu Müzesi Giriş Ücreti Ne Kadar, Hangi Saatler Açık?

Yılmaz Büyükerşen’in yaptırdığı Eskişehir Balmumu Müzesi’nde dünyaca tanınan ünlü kişilerin heykelleri bulunuyor. Oldukça büyük bir el ve sana ustalığı gerektiren bu eserler ise Eskişehir’in Odunpazarı semtinde sergileniyor. Tarihi Odunpazarı Evleri’nin arasında bulunan bu müzeye gitmeden önce giriş ücretleri ve ziyaret saatleri hakkında bilgi almak müze gezisi için pratik sağlayacaktır.

2021 Eskişehir Balmumu Müzesi Giriş Ücreti Ne Kadar, Hangi Saatler Açık?
Tolga Sarıkas

Dünyaca tanınan birçok ünlü kişinin balmumundan heykellerinin bulunduğu bu müze Eskişehir’in Odunpazarı semtinde yer alıyor. 5 farklı salonun bulunduğu bu müzeyi ziyaret etmek isteyenler için müzenin giriş saatleri ve giriş ücretleri bilgilerini düzenledik.

MÜZENİN ZİYARET SAATLERİ VE ÜCRETLERİ

Eskişehir Odunpazarı’nda bulunan Balmumu Müzesi’ne giriş saatleri aşağıdaki gibidir:

  • Müze Pazartesi günleri kapalıdır.
  • Hafta içi ve hafta sonu 10:00 ile 17:00 saatleri arasında açıktır. 

Müzeye giriş ücretleri ise aşağıdaki gibidir:

  • Tam bilet 15 TL,
  • İndirimli bilet 8 TL’dir. 

MÜZENİN BÖLÜMLERİ

Müzede 5 farklı salon bulunuyor. Her salonda ise balmumu heykeli bulunan kişiler birbirinden farklılar. Salonlarda bulunan heykeller ise aşağıdaki gibidir:

A Salonu: Atatürk, Osmanlı, Kurtuluş Savaşı, Cumhurbaşkanları, Cumhuriyet temalarında bulunan kişilerin heykelleri bulunuyor.

B Salonu: Havacılık ve Demiryolu, Basın Yayın, Sinema-TV, Spor, Tiyatro, Sanayi, Dünya liderleri, Bilim alanlarındaki kişilerin heykelleri sergileniyor.

C Salonu: Tarihi karakterler.

D Salonu: Demokrasi.

E Salonu: Eğitim, anılar ve ödüller.

MADAM TUSSAUD MÜZESİ’NİN TÜRKİYE’DEKİ TEK ÖRNEĞİ

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in yaptırdığı Balmumu Müzesi, dünyanın pek çok ülkesinde bulunan Madam Tussaud Müzesi’nin Türkiye’deki bir örneğidir. Yılmaz Büyükerşen bu müzeyi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağışlamıştır. 200 farklı yerli ve yabancı ünlünün bulunduğu bu müze, zaman içinde gelen ünlülerin boyut ve fotoğraflarının alınıp heykellerinin yapılması ile genişletilmesi planlanıyor.