Gündem
Giriş Tarihi : 25-03-2021 17:09   Güncelleme : 25-03-2021 17:12

2021 Etnografya Müzesi Giriş Ücreti Ne Kadar, Hangi Saatler Açık?

Türk sanatının Selçuklu Devri’nden günümüze kadar olan örnekleri Etnografya Müzesi’nde sergilenmektedir. Birçok farklı yörenin kıyafetleri, süs eşyaları, ayakkabıları, aksesuarları, geleneksel tören kıyafetleri gibi Anadolu sanatını temsil eden birbirinden farklı eserler Etnografya Müzesi’nde sergilenmektedir. Bu farklı eserleri ziyaret etmek isteyenler için bu yazımızda Etnografya Müzesi’nin ziyaretçi detaylarına indik. Etnografya Müzesi giriş ücreti ve çalışma saatlerini inceleyebilirsiniz.

2021 Etnografya Müzesi Giriş Ücreti Ne Kadar, Hangi Saatler Açık?
Tolga Sarıkas

Farklı yörelerin kullandıkları eşyalar ve kıyafetler üzerine eserlerin yer aldığı Etografya Müzesi, Ankara’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Yaz ve kış dönemlerinde farklı saatlerde ziyaretçiye açık olan bu müzenin ziyaretçi ayrıntıları ise aşağıdaki yazımızda.

MÜZE ZİYARETÇİ SAATLERİ VE GİRİŞ ÜCRETİ

  • Yaz dönemi (1Nisan ve 1 Ekim tarihleri arası): 08:30 ile 19:00 saatleri arasında ziyaretçiye açık.
  • Kış dönemi (1 Ekim ve 1 Nisan tarihleri arası): 08:30 ile 17:30 saatleri arasında ziyaretçiye açık. 
  • Kapalı olduğu gün yok.
  • Gişe saatleri: Saat 08:30’da açılan gişe yaz dönemi 18:45, kış dönemi 17:00’da kapanmaktadır. 
  • Giriş ücreti kişi başına 14 TL’dir. 
  • Girişlerde Müze Kart geçerlidir.

MÜZE’YE NASIL GİDİLİR?

Ankara Hacettepe Mahallesi’nde bulunan bu müzeye resmi internet sitesi üzerinde adres ve konum bilgileri üzerinden rahatlıkla gidilebilmektedir. Aynı zamanda toplu taşıma kullanacak olan kişiler de metro ve otobüs seferleriyle müzeyi ziyarete gidebilirler. Müzeye giden otobüs numaraları ise Ankara EGO resmi internet sitesi üzerinden öğrenilebilmektedir.