Personel Alımı
Giriş Tarihi : 26-10-2020 20:30   Güncelleme : 26-10-2020 20:30

3000 Kişilik Kadro Duyuruldu: Çok Sayıda Personel Alımı Yapılacak!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bakanlık bünyesine yapılacak atamalarla ilgili müjdeli haber verdi. Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı'na toplam 3000 personel alınacak. Vatandaşlar başvuru tarihlerini araştırmaya başladı.

3000 Kişilik Kadro Duyuruldu: Çok Sayıda Personel Alımı Yapılacak!
Tolga Sarıkas

Korono virüsün de etkisi ile istihdam oranının düştüğü ve vatandaşların ekonomik olarak zorlandığı bu süreçte personel alımı haberleri sıkı sıkı takip ediliyor. Birçok işsiz vatandaşa umut olan haber ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan geldi. Berat Albayrak Twitter hesabından 3000 kadro atamasının yapılacağını açıkladı.

Berat Albayrak'ın kurum içi özel sınavı yapılacağını duyurması ile beraber vatandaşlar Hazine ve Maliye Bakanlığı'na girmek için hangi sınava girileceğini, başvuru tarihlerini araştırmaya başladı. Bununla beraber Gelir İdaresi Başkanlığı'nın da yapacağı sınav tarihi araştırılmaya başlandı. Vatandaşlar 3000 kişilik kadro alımı için gün saymaya başladılar.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI'NA 500 KİŞİLİK KADRO

Hazine ve Maliye Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden personel alımına ilşkin detayları paylaşmaya başladı. Berat Albayrak'ın Twitter hesabı üzerinden duyurduğu personel alımının başvuru tarihi gibi detaylar internet sitesi üzerinden yayınlandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'na 500 tane hazine ve maliye uzman yardımcısı alınacak. Paylaşılan ilana göre alınacak 500 kadro İstanbul'daki hizmet birimlerinde görev yapacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı'na girmek için yapılacak sınava 9 kasım ile 20 kasım arasında başvuru yapılabilecek. Başvuruların bakanlığın internet sitesi üzerinden gerçekleştirileceği açıklandı.

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI YAPACAK

Gelir İdaresi Başkanlığı da internet sitesi üzerinden yapacağı personel alımını ve ayrıntılarını açıkladı. Gelir İdaresi Başkanlığı'na 1500 gelir uzmanı ve 1000 tane gelir uzmanı yardımcısı alınacak. Gelir uzmanı olarak kadroya girecek vatandaşlar birçok farklı ilde görev başına geçecek. Gelir uzmanı yardımcılığı giriş sınavı ise 12 aralık cumartesi günü saat 10.00'da Ankara'da yapılacak. Sınav sonuçları Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sitesinde yayınlanacak. Sınav sonuçlarına göre farklı illere atamalar gerçekleştirilecek. Gelir Dairesi Başkanlığı'na girmek isteyen vatandaşlar sınav için hazırlanmaya başladı.