Bankacılık
Giriş Tarihi : 22-05-2020 09:55

6 Banka İhtiyaç Sahiplerine Bayram Kredisi Müjdesini Verdi

Ramazan ayının bitmesin ve bayrama günler kala ihtiyaç sahiplerine müjdeli haber geldi. 6 farklı banka, ihtiyaç sahipleri için Bayram Kredisi kullandıracağını açıkladı. Vakıfbank, TEB, Şekerbank, Garanti BBVA, Yapı Kredi ve QNB Finansank bankaları taksit erteleme ya da uzun vadede ödeme gibi imkanlarıyla bayrama özel bu krediyi kullandıracak.

6 Banka İhtiyaç Sahiplerine Bayram Kredisi Müjdesini Verdi
Tolga Sarıkas

6 farklı banka, bayrama özel kredi kullandıracağını duyurdu. TEB, Vakıfbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi, Garanti BBVA ve Şekerbank uzun vadede ödeme, taksit erteleme gibi çeşitli kolaylıklarla kredi kullandıracak. Peki bu kredinin özellikleri ve kullanımına ilişkin şartlar neler?

VAKIFBANK’TAN 125 BİN TL’YE KADAR BAYRAM KREDİSİ

Vakıfbank tarafından yapılan açıklamaya göre geleneksel bayram kredisi desteklerine bir yenisi eklendi. Aylık yüzde 0,98 oranında faiz uygulanacak ve Vakıfbank müşterileri bu krediden 3 ay ödemesiz dönemli olarak 60 ay vade ile kullanacaklar. 3 bin TL alt limiti olan bu krediye ilişkin olarak VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Lütfü Çelebi, “Bayrama özel 3 ay ödemesiz, 60 ay vadeli kredimizden ihtiyaç sahibi tüm bireysel segmentli müşterilerimiz faydalanabilecek. Ramazan Bayramı’na özel hazırlanan kredi paketinin üst limiti 125 bin TL olup, aylık yüzde 0,98 gibi piyasa koşullarına uygun bir faiz oranı uygulanacak” dedi.

Vakıfbank’ın sağlamış olduğu bu bayrama özel krediye bankanın müşterileri SMS ile başvuru yapabilecekler. SMS ile başvuru için sırasıyla; KREDI, T.C. kimlik no, aylık gelir bilgileri aralarında birer boşluk ile yazılarak 5724’e gönderilmelidir.

TEB DE BAYRAMA ÖZEL KREDİSİNİ DUYURDU

Türkiye Ekonomi Bankası’nın sağladığı bayrama özel kredide ihtiyacı olan müşterilere yüzde 0,99 faiz oranıyla 36 aya kadar vadeli kredi verecek. 31 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan kampanyada uygun ödeme koşullarıyla müşterilere nakit ihtiyacı kullandırılacak. TEB Bayram Kredisi’nden faydalanmak isteyen müşteriler CEPTETEB internet şubesi, mobil bankacılık, Çağrı Merkezi ve ve TEB şubeleri üzerinden başvuru yapabilecekler.

ŞEKERBANK’TAN 3 AY ERTELEMELİ KREDİ

60 aya varan vade sürelerinin uygulandığı Şekerbank bayram kredisinde 3 ay taksit erteleme imkanı da sağlanıyor. Aylık 0,79’dan başlayan faiz oranları uygulanan Şekerbank bayram kredisinin yanı sıra Şeker Bonus Kart ile yapılan gıda alışverişlerinde hediye Bonus veriyor.

GARANTİ BBVA’DA YÜZDE 0,99’DAN BAŞLAYAN FAİZLERLE KREDİ

Garanti BBVA’nın bayrama özel hazırladığı kredide 60 aya varan vade süresi ve aylık yüzde 0,99’dan başlayan faizler uygulanıyor. İhtiyaçların arttığı bu dönemde müşterilerinin yanında olduklarını vurgulayan Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Akten, bayram kredisi desteğini sunduklarını belirtti. Ayrıca ülke olarak Kovid-19 salgını nedeniyle ekonomik etkilerin yaşandığı bugünlerde esnaf, çalışan ve emekli müşterilere destek olmaya devam edilmesi gerektiğini vurguladı.

YAPI KREDİ GÜNDE 10 TL ÖDEYEREK 10 BİN TL KREDİ İMKANI SUNUYOR

Hem Ramazan ayı boyunca hem de bayramda gerekli tüm ihtiyaçlar için Yapı Kredi kampanyasını duyurdu. 7-23 Haziran boyunca geçerli olacak olan bu kampanya, bireysel ihtiyaç kredisi ve Worldcard olarak kullandırılacak. 7-23 Haziran tarihleri arasında geçerli olacak bu kampanya geri ödemesi günlük 10 TL olarak yapılacak. 10 bin TL’ye kadar kredi kullandırılacak. Yapı Kredi’nin kredi kampanyasından faydalanmak isteyen müşteriler ise Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi İnternet Şubesi ya da tüm Yapı Kredi şubesi üzerinden başvuru yapabilecekler.

QNB FİNANSBANK YÜZDE 0,89 FAİZ UYGULAYACAK

Bayramda nakit ihtiyacı olan bireysel QNB Finansbank müşterileri, yüzde 0,89’dan başlayan faiz oranları imkanıyla kredi kullanabilecekler. Kredi için 60 aya kadar vade süresi uygulanırken, uygun ödeme koşulları da sağlanacak.