Bankacılık
Giriş Tarihi : 16-06-2020 21:05

Düzenli Geri Ödemelerle Taşıt Sahibi Olmak İsteyenlere Aylık Yüzde 0,87’den Başlayan Faizlerle Taşıt Kredisi İş Bankası’nda

İş Bankası düzenli taksit ödemeleri ile araç sahibi olmak isteyenlere özel taşıt kredisi kampanyasını duyurdu. Sıfır ya da ikinci el farketmeksizin her araç için faydalanılabilen bu taşıt kredisinde aylık yüzde 0,87’den başlayan faiz oranları uygulanıyor. Araç fatura bedelinin büyük bir bölümünü kredilendirme, çekilen krediyi orta veya uzun vadelere bölebilme kolaylığı da yine İş Bankası taşıt kredisi ile sağlanmaktadır.

Düzenli Geri Ödemelerle Taşıt Sahibi Olmak İsteyenlere Aylık Yüzde 0,87’den Başlayan Faizlerle Taşıt Kredisi İş Bankası’nda

Sıfır ya da ikinci el farketmeksizin araç sahibi olmak isteyenlere özel İş Bankası, taşıt kredisi kampanyasını başlattı. Aylık yüzde 0,87’den başlayan faiz oranlarının uygun vade süreleri ile hesaplandığı bu krediden faydalanma şartları nedir, başvuru için hangi belgeler gereklidir? Detaylar haberimizde...

SIFIR KILOMETRE ARAÇ ALIMINDA KEFILSIZ KREDI İMKANI

İş Bankası’nın taşıt alımı için kullandırdığı bu kredi kampanyasında sıfır araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar, kefilsiz bir şekilde kredi başvurusu yapabilecekler. Sıfır araç alımında araca, İş Bankası tarafından rehin konulduğu için teminat olarak satın alınacak araç gösterilmektedir. Böylelikle sıfır araç alımında kefilsiz bir şekilde kredi kullandırılmaktadır. Krediye ilişkin diğer özellikler ise aşağıdaki gibidir:

  • Sıfır kilometre taşıt alımlarında taşıtın nihai fatura değerinin 120 bin TL’ye kadar olan kısmı için yüzde 70’i, üstünde olan kısmı için ise yüzde 50’si dikkate alınarak hesaplanır.
  • 2.el araç alımlarında noter satış bedelini aşmamak kaydıyla, taşıtın kasko değerinin 120 bin TL’ye kadar olan kısmı için yüzde 70’i, 120 bin TL’yi aşan kısmı için ise yüzde 50’si dikkate alınarak hesaplanır.
  • Sıfır kilometre araç alımında söz konusu taşıt üzerine İş Bankası tarafından rehin konulmaktadır.
  • Sıfır kilometre taşıt alımlarında araç 120 bin TL ve altında değere sahipse kredi vadesi 60 aydır. 120 bin TL üzerinde ise azami 48 ay vade uygulanmaktadır.
  • 2.el araç alımlarında satın alınacak aracın kasko değerinin 120 bin TL ve altında olması durumunda azami 60 ay vade, 120 bin TL’nin üzerinde olması durumunda ise azami 48 ay vade süresi uygulanmaktadır.

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ BAŞVURU BELGELERİ

Araç sahibi olmak isteyen vatandaşların kullanabileceği taşıt kredisine internet şubesi, telefon şubesi ve İş Bankası şubeleri üzerinden başvuru yapılmaktadır. Başvurunun tamamlanması için gerekli belgeler ise aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

  • Taşıt kredisi başvuru formu,
  • Kimlik kartı ya da sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi,
  • Çalışma durumuna göre gelir belgesi,
  • Sıfır kilometre araç alacaklar için araca ait proforma faturası,
  • 2.el taşıt alacaklar için satışı yapan kişiye ait Motorlu Araç Tescil ve Trafik belgesi.