Bankacılık
Giriş Tarihi : 04-07-2020 10:35

Emeklilere Özel 5 Bin TL Limitli Nefes Aldıran Kredi: Yüzde 0,92 Faizli Halkbank Emekli Kredisi

Emekli maaşını Halkbank’tan çeken ya da çekmeyi taahhüt eden emeklilere nefes aldıran kredi Halkbank’ta! 5 bin TL’ye kadar emeklilerin nakit ihtiyaçlarını karşılayan Halkbank Emekli Mini Kredi; 60 aya kadar vade ve yüzde 0,92 faiz imkanıyla kolay geri ödeme imkanı sağlıyor. Sadece emeklilerin başvurabileceği Halkbank emekli kredisinin aylık taksit ödemeleri ise yine bütçeye uygun hesaplanıyor.

Emeklilere Özel 5 Bin TL Limitli Nefes Aldıran Kredi: Yüzde 0,92 Faizli Halkbank Emekli Kredisi
Tolga Sarıkas

Sadece Halkbank’tan emekli maaşını alanların ya da almayı taahhüt eden emeklilerin başvurabileceği kredi kampanyası başladı! 5 bin TL’ye kadar limitli emekli kredisi 60 ay vade ile Halkbank’ta. Aylık yüzde 0,92 faizle ve bütçeye uygun ödeme planlarıyla kullandırılan bu krediye başvurular ise şubeler üzerinden ve SMS kanallarıyla yapılıyor.

HER BÜTÇEYE UYGUN GERİ ÖDEME PLANI 60 AY VADE AVANTAJIYLA

Halkbank, Emekli Mini Kredi kampanyası kapsamında maaşını Halkbank’tan çeken ya da çekmeyi taahhüt eden emeklilere 5 bin TL’ye kadar kredi sağlamaktadır. 60 aya varan vade seçenekleri ve aylık yüzde 0,92 gibi düşük bir faiz oranı ile kullandırdığı bu kredi emeklilerin acil nakit ihtiyaçlarını çözmektedir. Talep edilen kredi tutarının binde 5’i kadar kredi tahsis ücretinin de alındığı bu krediden faydalanan emekliler aşağıdaki gibi ödeme planı seçerek kolay geri ödeme imkanı sağlayabilmektedir:

* Aylık eşit taksitli

* Aylık azalan taksitli

* Aylık artan taksitli

* 3 ayda bir eşit taksitli

* Serbest ödemeli

AYLIK 114 TL İLE EMEKLİLERİN ACİL NAKİT İHTİYAÇLARINA ANINDA ÇÖZÜM

Sadece emeklilerin başvuru yapabileceği bu kredi kampanyasında uygulanan aylık yüzde 0,92 faiz oranı ve 5 bin TL’ye kadar limit, düşük taksitlerle acil ihtiyaçları çözmektedir. 5 bin TL krediyi 60 ay vade ile çeken emekliler yüzde 0,92 faizle aylık 114,40 TL taksit ödeyerek kredi kullanabilmektedir. Kredi tutarının binde 5’i kadar olan kredi tahsis ücreti de 5 bin TL’lik emekli kredisi için 26,25 TL olarak tahsil edilmektedir.

HALKBANK EMEKLİ KREDİSİNİN KOŞULLARI

60 aya varan vade seçeneği ile emekli maaşını Halkbank’tan çeken ya da çekmeyi taahhüt eden emeklilere özel kredinin koşulları aşağıdaki gibidir:

* Krediden tahsil edilen kredi tahsis ücretine yüzde 5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.

* Krediye ait yüzde 0,92 faiz oranı Halkbank’tan en az kredinin vade süresi kadar Kredili Mevduat Hesabı açtırmayı ve Hayat Sigortası yaptırmayı talep eden müşteriler için geçerlidir.

* Kredide yapılan Hayat Sigortası primi emeklinin yaşına, cinsiyetine ve kredi tutarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

* SMS ile yapılan Emekli Mini Kredi başvurularının limiti 5 bin TL’dir.

HALKBANK EMEKLİ KREDİSİNE BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Halkbank’ın Emekli Mini Kredi’sine başvurular sadece Halkbank şubeleri ve SMS kanallarıyla yapılmaktadır. SMS ile başvuru için sırasıyla ve aralarında birer boşlukla “MINI, TC kimlik no, gelir bilgisi, kredide talep edilen tutar” yazılarak 3452’ye gönderilmesi gerekmektedir.

EMEKLİLERE KREDİ VEREN DİĞER BANKALAR HANGİLERİDİR?

Halkbank’ın yüzde 0,92 faiz oranlı emeklilere özel kredisinin dışında diğer bankalar şu faizlerle emekli kredisi kullandırmaktadır:

* Türkiye Finans Bankası emekli kredisi faizi yüzde 0,89

* Türkiye İş Bankası emekli kredisi faizi yüzde 1 

* Denizbank emekli kredisi faizi yüzde 1,39

* Ziraat Bankası emekli kredisi faizi yüzde 0,92

* Şekerbank emekli kredisi faizi yüzde 0,95 - 1,09

* Aktifbank emekli kredisi faizi yüzde 1,89