Bankacılık
Giriş Tarihi : 01-08-2020 00:10

Kobi’ler Finansmana İhtiyacınız Olduğu Her Anda Kuveyt Türk Katılım Bankası Birbirinden Avantajlı Kredileriyle Yanınızda

250 kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı ya da mali bilançosu 125 milyon lirayı aşmayan ve yönetmelikte mikro işletme, küçük işletme ve orta büyüklükteki işletme olarak sınıflandırılan ekonomik birimler olarak tanımlanan KOBİ’lerin her zaman yanında olan Kuveyt Türk Katılım Bankası nakde ihtiyaçların olduğunda birbirinden avantajlı kredilerini düşük faiz ve uzun vadelerle hizmete sunduğunu açıkladı.

Kobi’ler Finansmana İhtiyacınız Olduğu Her Anda Kuveyt Türk Katılım Bankası Birbirinden Avantajlı Kredileriyle Yanınızda
Tolga Sarıkas

Taksitli ticari krediler, tedarikçi krediler, online krediler, işletme kredileri ve KOSGEB Girişimci Destek Programı gibi birçok finansman seçeneğini müşterilerine yüzde 0,95’ten başlayan faizleri kaçırmayın. Sizde Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterisiyseniz haberimizin devamında anlatacağımız kredilere vakit kaybetmeden hemen başvurun, ihtiyaçlarınızı ertelemeyin.

KUVEYT TÜRK KREDİ BAŞVURU EVRAKLARI

Tüzel Kişilerden İstenen Evraklar

 • İmza sirküleri
 • Ortaklara ve kefillere ait kimlik kartı fotokopisi
 • Oda kayıt belgesi 
 • Ticaret sicil gazetesi (Kayıtlı ilk ve son gazete.)
 • Ortaklara ve şirkete ait mal varlığı dökümü
 • Vergi levhası
 • Son iki yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Şahıs Firmalarından İstenen Evraklar

 • Kimlik kartı fotokopisi
 • İmza sirküleri
 • Oda kayıt belgesi
 • Son iki yıla ait bilanço ve gelir tablosu
 • Son iki yıla ait vergi levhası
 • Mal varlığı dökümü

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI TAKSİTLİ TİCARİ FİNANSMANI

İşletmenizin yatırım planlarıyla varlıkların fonlaması yapılmasıdır. Arsa, araç, işyeri, makine teçhizat, ekipman gibi ürünler bu finansman kapsamında değerlendirilir. Finansmana ihtiyacı olan KOBİ’ler Kuveyt Türk Katılım Bankasına başvurarak talep ettiği miktarı istediği doğrultuda TL, Dolar, Euro cinsinden alabilir. Ödemesiz dönemle toplamda 60 aya varan vadelerden ve KOBİ’lerin kendi belirleyeceği esnek ödeme planından yararlanabilirler.

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI TEDARİKÇİ FİNANSMANI

Tedarikçilerin alacaklarının karşılığı olan nakit ihtiyaçlarını önceden belirledikleri vadede karşılayabilmelerini; alıcı firmaların ise ödemelerinde esneklik kazanıp uyguladıkları satın alma yöntemi ile kesintisiz tedarikte bulunmalarını sağlayan pesin alış, vadeli satış finansman ürünüdür. Uygulayan tedarikçiler alış fiyatını baştan belirler, düzenli nakit akışı sağlar, vade tarihinden önce tahsilat imkânı sağlayabilirler, erken tahsilat olursa peşin mal alımlarında rekabet avantajı sağlayabilirler, alıcının kredibilitesine göre istinaden görece düşük finansman maliyetine katlanır, ödeme gücüne dayalı geri ödeme fırsatlarıyla finansman sağlanır. Alıcı firmaya; ödeme vadesinde esnek ve uygun fırsatlar sağlanır, İşletme sermayesi ve bilanço yönetimi açısından verimlilik, tedarik zinciri yönetimi maliyetini azaltmak için süreç verimliliği ile ödeme ve fiyatlandırmada müzakere edebilme imkânı sağlanır. Stratejik tedarikçiler için kesintisiz ödeme imkânı sağlanır. İstediğiniz tutardaki finansmana yüzde 0,95 faizle sahip olabilir, erken ödeme gün sayınızla belirtebilirsiniz.

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI ONLİNE KREDİLER

KOBİ’lere şubeye gitmeden teklif alıp fon kullandırarak proje başlatabilecekleri, fonlanmasını istedikleri faturaları sisteme ekleyerek banka tarafından incelenip onaylanan faturaların ödemelerini internet web sitesinden ve mobil bankacılık platformları üzerinden başvuru yapabilecekleri bir finansmandır. Tüzel müşterilerin 500.000 TL’ye kadar finansman sağladığı online başvurularla kabul edilen bu krediden 2 ay ödemesiz dönemle kredinizi şimdi alıp Ekim ayında toplamda 24 ay vade ile ödeme fırsatından yararlanabilirsiniz. TL cinsinden alacağınız finansmanı ihtiyacınız olan her alışveriş, yatırımda gönlünüzce harcayabilirsiniz.

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI İŞLETME FİNANSMANI

İşletmecilerin her zaman yanında olan, her ihtiyacına koşan Kuveyt Türk Katılım Bankası uygun faiz oranlı, esnek ve uzun vadeli ödeme planıyla finansman ihtiyacında da yüzleri güldürüyor. İşletmelere ihtiyaç duydukları hizmet alımlarını en uygun faizlerle finanse eden ve bu hizmetle, satın alacağınız emtia veya hizmetin bedeli Kuveyt Türk tarafından peşin olarak yurt içi veya yurt dışındaki satıcıya ödenirken finanse edilen tutar belirlenen vade ve kâr payı oranıyla işletme tarafından Kuveyt Türk’e geri ödenmektedir. Sizde Dolar, Euro veya TL finansmanınızı hemen alın, nakit akışınıza göre esnek ödeme planınızı seçin, ekonomik dalgalanmalara karşı sabit maliyetli finansman avantajından yararlanın.

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI KOSGEB GİRİŞİMCİ DESTEK PROGRAMI

Girişimci Destek Programından yararlanmak için KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı olan, KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan ve KOSGEB tarafından Girişimci İşletme veya Stratejik ve Öncelikli Sektördeki İşletme olarak sınıflandırılmış bütün firmalar başvurup yararlanabilir. KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı'ndan yararlanan veya faydalanmayı planlayan girişimcilerdenseniz 50.000 TL’ye kadar finansmandan, aynı destekten genç girişimci, kadın girişimci, engelli girişimci, gazi girişimci veya şehit yakını olan girişimci gibi durumunda 50.000 TL’den 70.000 TL’ye çıkan finansmandan yararlanabilirsiniz. Program ile girişimcilerin finansmana daha kolay erişebilmesi ve kullanılan devlet imkânları ile daha fazla katma değer üretmesi amaçlanmaktadır. Sağlanan finansman imkânın kâr payının büyük bir kısmı KOSGEB tarafından ödenir.