Bankacılık
Giriş Tarihi : 18-06-2020 21:19

Sıfır ve İkinci El Araç Finansmanı Kuveyttürk’te, Aylık Yüzde 0,79 Faiz Oranı ve 3 Ay Taksit Öteleme Seçeneği ile!

Sıfır ya da ikinci el fark etmeksizin Kuveyttürk bankası aylık yüzde 0,79 faiz oranıyla araç finansmanını duyurdu. 60 aya varan vade imkanlarıyla kullandırılan Kuveyttürk araç finansmanında 3 ay taksit erteleme imkanıyla alıcılara kolay geri ödeme planları hazırlanıyor. Araç sahibi olmak isteyenlerin Kuveyttürk şubeleri aracılığı ile başvurabileceği bu kredinin kullanım detayları, özellikleri ve oranlarına ilişkin bilgiler ise haberimizde.

Sıfır ve İkinci El Araç Finansmanı Kuveyttürk’te, Aylık Yüzde 0,79 Faiz Oranı ve 3 Ay Taksit Öteleme Seçeneği ile!

Kuveyttürk, sıfır ya da 2.el araç satın almak isteyen vatandaşlara özel taşıt kredisi kampanyası başlattı. Aylık yüzde 0,79 faiz oranı ile kullandırılan Kuveyttürk araç finansmanı, 60 aya varan vade seçenekleri ile hesaplı bir kredi imkanı sağlıyor. 3 ay erteleme imkanı da bulunan bu kredinin başvuruları ise sadece Kuveyttürk şubeleri üzerinden yapılıyor.

KUVEYTTÜRK TAŞIT KREDİSİNİN ÖZELLİKLERİ NELER?

  • Hem sıfır hem de ikinci el araçların alımlarında geçerli olan Kuveyttürk taşıt kredisi TL ve döviz cinsinden kullandırılabilmektedir.
  • 2.el araç alımlarında 8 yaşa kadar olan araçlar için kredi kullandırılmaktadır. Satın alınacak aracın yaşı ve kredi vade süresi 108 ayı geçmemelidir. Bu bilgiler ışığında 6 yaş için maksimum 36 ay, 7 yaş için maksimum 24 ay ve 8 yaş için maksimum 12 ay vade sağlanmaktadır.
  • Kredide tahsil edilecek asgari peşinat miktarı aracın tür ve modeline göre değişiklik gösterebilmektedir.
  • Sıfır ve ikinci el araçlar kasko değerinin 120 bin TL’ye kadar olan kısmı için yüzde 70’i, 120 bin TL’nin üzerindeki kısım için ise yüzde 50’si oranında finansman kullanabilmeketdir.
  • Söz konusu taşıt finansmanındaki vade sınırlaması sıfır araçlarda satış değeri 120 bin TL ve altında ise 60 ay, üzerinde olan araçlar için ise 48 aydır.
  • 2.el araçların satış değeri yerine kasko değeri esas alınarak vade süresi belirlenmektedir.
  • Kredi tutarının binde 5’i kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır.
  • Sigorta bedelleri yıllık maliyet olarak tahsil edilmektedir.
  • Hayat sigortası prim tutarı müşterinin cinsiyetine, yaşına ve kredi vadesine göre değişiklik göstermektedir.
  • Finansmanın 3 ay taksit öteleme seçeneğinde ertelenen dönemlerdeki alınmayan faizler ilk taksite eklenmektedir.

KUVEYTTÜRK TAŞIT KREDİSİNE BAŞVURU KANALLARI NELERDİR?

Kuveyttürk’ün taşıt sahibi olmak isteyenlere özel olarak hazırladığı bu finansmana başvurular sadece şubeler üzerinden yapılmaktadır. Krediye ilişkin detaylı bilgiler ise yine şubelerden öğrenilebileceği gibi 444 0 123 numaralı Kuveyttürk Çağrı Merkezi üzerinden de öğrenilebilmektedir.