Bankacılık
Giriş Tarihi : 03-07-2020 21:00

Tatil Kredisini Yüzde 0,67 Faizle Ziraat Bankası’ndan Çekin, Taksit Ödemelerine 9 Ay Sonra Başlayın!

Ziraat Bankası’ndan maaşını çeken emekli ve çalışan müşterilere tatil kampanyası başladı. Tüm tatil ve seyahat giderlerinin karşılandığı 6 ay ödemesiz toplamda 36 ay vadeli tatil kredisi fırsatı Ziraat Bankası’nda. Yüzde 0,67 faiz oranı ve 9 ay sonra taksit ödemesi başlayan bu tatil kredisinin kullanımına ilişkin detaylar, özellikleri ve aylık taksit hesaplaması gibi bilgiler ise haberimizde.

Tatil Kredisini Yüzde 0,67 Faizle Ziraat Bankası’ndan Çekin, Taksit Ödemelerine 9 Ay Sonra Başlayın!
Tolga Sarıkas

Emekli maaşını Ziraat’ten çeken ve çalışanlara müjde! Ziraat Bankası yüzde 0,67 faizli kredi kampanyasını duyurdu. Her türlü seyahat ve tatil ihtiyaçlarının karşılandığı bu kredinin taksit ödemeleri ise 9 ay sonra başlıyor. 10 bin TL’ye kadar limiti bulunan ve 36 ay vadeli kullandırılan bu kredinin tüm detayları ise aşağıdaki yazımızda.

İLK 2 TAKSİT ÖDEMESİ ZİRAAT’TEN

Pandemi sonrası yaz döneminin bastırmasıyla tatile çıkmak isteyenlere müjdeli haber Ziraat Bankası’ndan geldi. Ziraat Bankası, anlaşma yaptığı seyahat acentelerinden tatil hizmeti satın almayı isteyenlere 10 bin TL’ye kadar kredi kullandırdığını duyurdu. Toplam 36 ay vadeli olarak kullandırılan bu kredinin 6 ay ödemesiz döneminin olmasının yanı sıra, ilk 2 taksit ödemesi de Ziraat Bankası ve seyahat hizmeti alınan firma tarafından ödemektedir. Böylelikle seyahat acentesinden tatil paketi alanlar taksit ödemelerine 9 ay sonra başlamaktadır.

AYLIK 421 TL TAKSİTLE TATİLE GİDİN

Ziraat Bankası’nın anlaşmalı seyahat acenteleri ile başlattığı bu kredi kampanyasında ilk 2 taksit yine Ziraat Bankası ve tatil hizmetinin satın alındığı acente tarafından karşılanıyor. Taksit ödemelerine tam 9 ay sonra başlama imkanı olan müşterilerin ödeyecekleri taksit miktarı ise aşağıdaki gibi hesaplanmaktadır:

* 10 bin TL kredi 36 ay vade ve yüzde 0,67 faiz ile kullanıldığında ödenecek olan taksit miktarı 421 TL olmaktadır.

KREDİYE BAŞVURULAR ZİRAAT ŞUBELERİNDEN

Ziraat Bankası’nın büyük ödeme kolaylıkları ve yüzde 0,67 faizli tatil kredisine başvurular sadece şubeler üzerinden yapılmaktadır. Krediye Ziraat Bankası’ndan maaş alan emekli ve çalışan müşteriler başvuru yapabilmektedir. Böylelikle gelir belgesi teyit etmeden krediden faydalanılabilmektedir.

DİĞER BANKALARIN TATİL KREDİSİ FAİZİ NE KADAR?

Yaşanan pandemi kapsamında başlatılan kredi paketlerinde kamu bankası olarak görev yapan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tatil kredisi sunmaktadır. Ziraat Bankası’nda bahsettiğimiz bu krediye aynı şartlarla Halkbank ve Vakıfbank aracılığıyla da sahip olmak mümkündür. Anlaşmalı seyahat acenteleri ise kamu bankalarının resmi internet sitelerinde yayımlanmaktadır.