Bankacılık
Giriş Tarihi : 03-06-2020 19:13

Ziraat Bankası ile Kısa Süreli Nakit İhtiyaçlara Özel Kredili Mevduat Hesabı

KOBİ’lerin kısa süreli nakit ihtiyaçlarına özel finansman desteği yine Ziraat Bankası’nda. Kısa süreli ihtiyaçlara özel hazırlanan bu kredide hesabınızda para olmasa dahi zamanında ödenmesi gereken her türlü fatura gibi ödemeler ödenmeye devam eder. Peki sadece KOBİ’lerin faydalanabileceği bu kredinin özellikleri neler, geri ödemeleri nasıl yapılır? Detaylar haberimizde.

Ziraat Bankası ile Kısa Süreli Nakit İhtiyaçlara Özel Kredili Mevduat Hesabı
Tolga Sarıkas

Ziraat Bankası’nın KOBİ’lere özel hazırladığı Kredili Mevduat Hesabı ile hesaplarında para olmasa dahi ödemeleri yapılmaya devam ediyor. Böylelikle faturalarda gecikme sonucu oluşabilecek faizin engellendiği bu kredinin detayları ise bugünkü haberimizde yer alıyor.

SADECE BORÇLU GÜNLER İÇİN FAİZ HESAPLANIYOR

KOBİ’lere özel Ziraat Bankası tarafından hazırlanan Kredili Mevduat Hesabı’nın kullanımında borçlu olunan günler için faiz hesaplanmaktadır. Krediye yönelik diğer özellikler ise aşağıdaki gibidir:

  • Müşterilerin mevduat hesaplarında bakiye olmaması halinde önceden belirlenen nakdi kredi limiti dahilinde kısa vadeli, küçük tutarlı nakit ihtiyacının karşılanmasına yönelik kullandırılır.
  • Faiz taahhukları, aylık veya üçer aylık dönemlerde yapılır.
  • Hesabın borç bakiye verdiği günler için kredi faizi hesaplanır.
  • Aylık ya da üçer aylık dönem sonlarında veya hesabın tahsil ve tasfiyesinde taahhuk ettirilen faiz masraf ve yasal kesintiler aynı gün tahsil edilir.

BAŞVURULAR SADECE ZİRAAT BANKASI’NDAN YAPILIYOR

Ziraat Bankası’nın hazırladığı Kredili Mevduat Hesabı’ndan sadece KOBİ’ler faydalanabilmektedir. Söz konusu hesaba başvurular ise sadece Ziraat Bankası şubelerinden yapılmaktadır.