Bankacılık
Giriş Tarihi : 07-06-2020 10:06

Ziraat Bankası Vergi ve Prim Ödemelerine Özel Nakit Yönetim Kredisi’ni Duyurdu

Ziraat Bankası işletmelere özel Nakit Yönetim Kredisi ile kısa süreli nakit ihtiyaçları karşılıyor. Vergi ve primlerin zamanında ödenmesi için kullandırılan bu kredi aynı zamanda uygun ödeme koşulları ve işletmeye özel faiz oranları ile ayrıcalıklar sağlıyor. Ziraat Bankasında nakdi geçmişi bulunan müşterilerin faydalanabileceği bu kredinin kullanım detayları ise bugünkü haberimizde yer alıyor.

Ziraat Bankası Vergi ve Prim Ödemelerine Özel Nakit Yönetim Kredisi’ni Duyurdu
Tolga Sarıkas

İşletmelerin kısa süreli nakit ihtiyaçlarına öze Nakit Yönetim Kredisi, Ziraat Bankası ayrıcalıkları ile kullandırılıyor. Uygun geri ödeme, işletmeye özel faiz oranı gibi ayrıcalıkların sağlandığı Özel Yönetim Kredisi’nin detayları ise aşağıdaki yazımızda yer alıyor.

ÖZEL NAKİT KREDİSİ’NİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Vergi ve prim ödemeleri için özel olarak hazırlanan Ziraat Bankası Nakit Yönetim Kredisi’nin özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Ziraat Bankası’nın aracılık ettiği kurum tahsilatlarına sahip olduğu valör kazancının belirli bir kısmının nakit çıkışı gerektirmeyen Nakit Yönetim Kredisi olarak kullandırılır.
  • Ziraat Bankasının “aracılık ettiği kurum”; Sosyal Güvenlik Kurumu primleri, Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, vergi ödemeleri vb. ödemeler.
  • Nakit Yönetimi Kredisi’nden faydalanabilmek için krediye başvuran işletmecinin, Ziraat Bankası ile nakdi geçmişinin olması gerekmektedir.
  • Opsiyon vadesine kadar kredinin riski kapatılmalıdır.
  • Krediye başvurular sadece Ziraat Bankası şubelerinden yapılmaktadır.